Balinalar, Stablecoinleri Bırakıp Bu Altcoin’e Giriyor!

1.195 görüntülenme
Stablecoinleri Bırakıp Bu Altcoin Projesine Giriyor

Altcoin balinaları, keskin fiyat düşüşünün ortasında stablecoin pozisyonlarını büyütmek yerine meme token tutmaya devam ediyor.

Altcoin balinaları tüm olumsuz koşulların ortasında bu meme token’den ayrılmadı

Balina izleme platformu WhaleStats, son zamanlardaki yüksek volatiliteye rağmen Ethereum balinalarının Shiba Inu (SHIB) tutmaya devam ettiğini gösteriyor. Böylece SHIB, dalgalı piyasalarda yatırımcıların güvenli olan “stablecoin” benzeri bir görev alıyor. Bununla birlikte, Shiba Inu yıllardır Ethereum balinalarının en büyük birikimlerinden biriydi. Meme token her zaman büyük yatırımcıların cüzdanlarında ilk 10 arasında yer aldı. Fakat son günlerde popülerliğini yitiriyor ve an itibariyle 1 ve 2 sıradan 5.sıraya geriledi. İşlem hacmi açısından ilk 10 arasında kalmaya devam ediyor.

SHIB aynı zamanda balina birikimi açısından geçen yıla göre daha düşük bir noktada. 2021 boğa sezonunda, balinaların cüzdanlarında sakladıkları toplam SHIB, ortalama bir milyar dolar civarındaydı. Geçen yılın Ekim ayının sonunda SHIB fiyatı tarihi bir zirveye ulaştı. 0,00008845 dolarla ATH fiyatını buldu. O zamandan bu yana Bitcoin ve Ethereum ile birlikte düşüşte. Kripto para piyasası, Şubat ayı sonlarında başlayan ve ardından gelen enerji fiyat krizinin teşvik ettiği iyi bilinen olayların teşvik ettiği ağır bir düşüş yaşadı.

Shiba Inu balinalar için “stablecoin” mi yoksa “her ihtimale karşı” tutulan bir kripto para mı?

Yaz aylarında, balinaların SHIB bakiyeleri sert bir şekilde küçülmeye başladı. Önce 1 milyon doların altına düştü, ardından 500 milyon doların altına indi. Sonunda 100 milyon doların altına geçti. Ekim ayında, 80 milyon dolar seviyesinin altına düştüler ve “istikrarlı” bir şekilde 70 milyon doları tutuyorlar. Yazım zamanında, balina portföyleri 74.511.078 dolar değerinde SHIB içeriyor. Bazen balinalar milyon dolarlık SHIB satın almayı tercih eder. Ancak daha sonra piyasadaki durum daha uygun hale geldiğinde onları satar.

SHIB, altcoin balinaları arasında haftanın seçimiydi

Meme token bu hafta fiyat açısından bazı zorluklarla karşı karşıya kaldı. Buna rağmen balinaların ilgi göstermesi olumlu haber. WhaleStats’tan alınan veriler, SHIB’nin en büyük 500 Ethereum balinası için en iyi seçim olduğunu gösteriyor.

Stablecoinleri Bırakıp Bu Altcoin Projesine Giriyor

Buna ek olarak, Santiment verileri, SHIB’lerin MVRV oranının sürekli bir yükselişte olduğunu gösteriyor. Bu da bir yükseliş sinyali olarak yorumlanabilir. SHIB ayrıca hafta boyunca sosyal medyadaki en popüler kripto para birimlerinden biriydi ve sosyal hakimiyeti birkaç ani artış gördü.

SHIB için bir başka yükseliş işareti, CryptoQuant verilerinin SHIB’in borsalardaki net mevduatlarının 7 günlük ortalamaya göre düşük olduğunu göstermesi. Bu satış baskısında bir azalmaya işaret ediyor.

Stablecoinleri Bırakıp Bu Altcoin Projesine Giriyor

SHIB’in metrikleri olumlu görünse de, meme tokenin piyasa indikatörleri tamamen farklı bir hikaye anlatıyor. Bollinger Bandları, SHIB’nin yukarı hareket şansını önemli ölçüde azaltan bir sıkışma bölgesine girdiğini belirtti. Buna ek olarak, SHIB’nin RSI ve CMF’sinin her ikisi de hafif düşüşler kaydetti. Yıl sonuna kadar analistler hangi seviyeleri bekliyor, Kriptokoin.com olarak güncel tahminleri bu yazıda derledik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'den Kripto Para Projesine Yatırım
Binance’den Bu Kripto Para Projesine Dev Yatırım! Binance’in yatırım kolu olan Binance Labs, 2 Aralık tarihli duyurusunda DeFi odaklı bir kripto para projesine 4,5 milyon dolar ayırdığını duyurdu. Binance Labs, kripto para projelerini güçlendirmeye devam ediyor Lider borsa, bir DeFi projesi olan Ambit Finance’e...
Buğra Çağlar 2 ay önce