Reklamı kapat

Starbucks Bitcoin İle Ödeme Almaya Hazırlanıyor

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 3 Ağustos 2018
0 görüntülenme

Seattle merkezli kahve devi, tüketicilerin Starbucks’ta Bitcoin ve diğer kripto paraların kullanmasına olanak tanıyan yeni bir dijital platform için Microsoft ve dünyanın önde gelen bir global borsa ile çalışıyor.

Intercontinental Exchange, Microsoft ve BCG ile birlikte Starbucks, kasım ayında tüketicilere ve kurumlara küresel ağda kripto para kazanmak, satın almak, depolamak ve harcamak için Bakkt adında yeni bir şirket kurmaya çalışıyor. Platform, Cold Foam Cascara, Matcha Lemonade veya Starbucks’ta başka bir şey almak için Bitcoin ve diğer kripto paraları dolara çeviriyor.

Starbucks: “Önde gelen kahve perakendecisi olarak Starbucks, tüketicilerin dijital varlıklarını mağazalarında kullanmak için dolara dönüştürerek pratik, güvenilir ve düzenlenmiş uygulamaların geliştirilmesinde önemli bir rol oynayacak.” dedi.

Starbucks ortaklıklar ve ödemelerden sorumlu başkan yardımcısı Maria Smith konu hakkında konuştu:

“Mobil Ödeme’de 15 milyondan fazla “Starbucks Ödül Programı” üyesi olan kahve zincirimiz, müşterilerimize ödeme seçenekleriyle ilgili yeniliklere kendini adamıştır.”

Kripto paralara yüksek volatilite nedeniyle şüphe duyanlar ödemelerde kullanılmasına karşı çıkıyorlar. Örneğin, Bitcoin bu yıl yaklaşık %50 oranında düştü ve değeri bir gün içinde yüzlerce dolar değişiyor.

Bitcoin’in Benimsenmesine Yardımcı Olabilir

Ama kripto parayı ciddiye alan Starbucks, Bitcoin’in temel para birimi olmasına yardımcı olabilir. 2017’nin sonunda yaşanan bir artışın bir benzerine ön ayak olabilir.

 Starbucks, dijital varlıkları kabul eden ilk perakendeci değil. Overstock.com, 2014’te Bitcoin’i ilk kabul eden şirket. Expedia, Shopify ve CheapAir da bir ödeme şekli olarak kripto paraları kabul ettiklerini de belirtmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımız katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yeni Coinbase Eklentisiyle Kripto Paralarla Alışveriş Kolaylaştı Coinbase, milyonlarca web sitesinden Bitcoin, Ethereum, B.Cash ve Litecoin ile alışveriş yapılmasını sağlayan bir eklenti yayınladı. Eklenti, 3 milyondan fazla WordPress sitesine entegre edilen açık kaynak bir platform olan WooCommerce ile çalışıyor. Coinbase yeni bir blog gönderisinde...
Ahmet Yılmaz 3 Ağustos 2018