Starbucks Blockchain Teknolojisine Sıcak Bakıyor

Zeynep Yüce
Zeynep Yüce 28 Ocak 2018
0 görüntülenme

Starbucks’ın sahibi Howard Schultz, bockchain teknolojisini ve dijital para birimlerini dükkan zincirinin uzun vadeli ödeme teknolojileri stratejilerine dahil etmeyi planladıklarını ve bu durumun dijital müşteri ilişkilerini geliştireceğini umduğunu belirtti.

Ancak Schultz bitcoin için stratejilerinde yer almayacağını düşündüğünü, zaten orijinal dijital para biriminin ileride birim olarak var olmayacağını düşündüğünü belirtti.

Schultz ayrıca Starbucks’ın dijital para birimi geliştirmediğini, henüz blockchain ve dijital paralara yatırım yapılacağı gibi net bir haber olmadığını fakat şirketin gücünü bu teknolojilere güvenilirlik sağlamak için kullanabileceğini belirtti.

Şirketin Diginomica tarafından yayınlanan raporunda Schultz “Blockchain teknolojisinin önemli düzeyde, tüketici uygulaması olan dijital para sağlayacağı yeni bir çağa girdiğimizi düşünüyorum.” açıklamaları yaptı. Ayrıca Starbucks’ın yeniliklerden yararlanmaya çok açık bir pozisyonda olduğunu belirten Schultz;

“Bu sektörü takip eden diğer şirketlere sunacak bir şeyimiz olduğunu düşünüyorum çünkü bu teknolojinin kabul gördüğü ve muhtemel olarak, geliştirdiğimiz dijital ödeme platformundan yararlanabilecekleri gerçek ve güvenilir bir ortam oluşturabilecek pozisyondayız.” diye ekledi.

Schultz’un bahsettiği Starbucks’ın 2015te piyasaya sürülen mobil ödeme uygulaması müşterilerin online sipariş verip ödeme yapmalarına olanak sağlıyor.

Starbucks yenilikçi ödeme yöntemlerine açık fikirle bakıyor, şirket daha önce 2012’de  Square’i tüm banka işlemlerinin özel işlemcisi olarak kabul etmişti.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Coincheck Kullanıcılarına 425 Milyon Dolarlık Geri Ödeme Yapmaya Hazırlanıyor Geçtiğimiz günlerde hacklenen ve 533 milyon dolar değerinde NEM çalınan Japon kripto para borsası Coincheck kullanıcılarına yaklaşık 425 milyon dolarlık bir geri ödeme yapacak. Genellikle bir kripto para borsası hacklendiğinde kullanıcılar paralarını kurtaramaz. Giden paralar bir daha...
Ömer Taha Gülberk 28 Ocak 2018