Starbucks Bu Altcoin’i Seçti: Web3 ve NFT Ortaklığı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 12 Eylül 2022
8 görüntülenme

Dünyaca ünlü kahve şirketi Starbucks, Web3 alanında çalışmak üzere Ethereum tabanlı bir altcoin projesiyle anlaştı.

Starbucks, bu altcoin projesiyle çalışıyor

Starbucks bugün yakın zamanda duyurulan Web3 deneyimi Starbucks Odyssey için Polygon ortaklığını duyurdu. Ortaklığın bir sonucu olarak, yeni Web3 destekli deneyim, Starbucks Rewards sadakat programı üyelerine NFT’ler sağlayacak. Türünün tek örneği sadakat programı deneyimi, Polygon’un düşük ücretler ve yüksek işlem hızları kapasitesiyle desteklenmektedir.

Starbucks Bu Altcoin Projesini Seçti

Program, Ethereum ağının üzerinde yer alan bir ölçeklendirme aracı olan Polygon’un tabanında olacak. Polygon ve diğer ölçekleyiciler üzerinde çalışan uygulamalar, Ethereum’un tıkanmasına neden olduğu bazı yüksek maliyetleri ve düşük işlem hızlarını önleyebilirler. Bununla birlikte, 12 Eylül’den itibaren müşteriler ve iş ortakları, bu yıl içinde başlayacak olan Starbucks Odyssey deneyimine ilk erişim hakkı kazanma şansı için bekleme listesine katılabilirler. Starbucks strateji ve pazarlama başkanı Ryan Butz’ın ortaklık hakkında açıklamaları:

Sürdürülebilirlik hedeflerimiz ve taahhütlerimizle uyumlu teknolojiyi kullanarak Starbucks Odyssey’i oluşturmak en büyük önceliğimizdir. Hangi Blockchain’in kullanılacağını ve Polygon’un hızlı, düşük maliyetli ve karbon nötr ağının ilk dijital topluluğumuz için mükemmel bir temel olduğunu değerlendirirken çok düşünceli ve kapsamlı bir yaklaşım izledik.

Ortaklık Starbucks müşterilerine neler söylüyor

Polygon, yıl sonuna kadar karbon negatif olmayı taahhüt eden öncü altcoin projelerinden biridir. Ayrıca ağının kümülatif CO2 borcunu şimdiden telafi etti. Ethereum’un PoS mekanizmasına geçişi, Polygon PoS’un karbon ayak izini %99,91 oranında daha da azaltacak.

Starbucks, daha verimli bir Blockchain olarak Polygon ağını seçerken müşterilerine bazı avantajlar sağlamak istiyor. Polygon ağı üzerinden piyasaya sürülecek NFT’ler artık doğrudan kredi kartı ile satın alınabilecekler. Ayrıca NFT ürünleri satmak için kredi kartı gerekmeyecek.

Polygon hakkında

Polygon, Ethereum 2.0 hala geliştirilme aşamasında olduğu için hala pratik bir seçenek olarak görülmektedir. Platformunda müşteriler ve geliştiriciler tarafından deneyimlenen büyük verim ve düşük gas giderleri nedeniyle popülerlik kazanmıştır. Polygon, Plazma ve PoS tabanlı alt chain’lerden uyarlanmış bir versiyonuna önceden sahip olan Ethereum ağı için oluşturulmuş son derece etkili bir ölçeklenebilirlik çözümü olan MATIC olarak başladı.

Ekim 2017’de Polygon MATIC, aynı yılın ilerleyen saatlerinde mainnet’e geçmeden önce bir testnet olarak başladı. Uzun vadede MATIC, Maker (MKR), Decentraland (MANA) gibi projelerle ilerleme kaydetti. Ayrıca, MATIC grubuna yönetimlerini büyütmek için yeterli finansman sağlayan Binance ve Coinbase gibi platformlarla çalışmaya başladı. Plazma’yı (Şubat 2021’de yeniden markalaştıktan sonra kısmen kullandıkları bir sistem) uygulamaya başladılar. AAVE daha sonra Nisan 2021’de Polygon ağının önemini artırmak için Polygon’un platformunda tanıtıldı.

MATIC şu anda piyasa değerine göre en büyük 12.kripto para birimidir. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, son günlerde 1,0 doların altında işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ÖZEL: BTC, DOGE, ETH ve XRP İçin Haftanın Grafiği ve Seviyeler! -41 Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bugün aniden yükseldi ve 22.000 doları kırdı. Bazı analistlere göre, Bitcoin bu yükseliş hamlesiyle son dönemde yaşanan düşüş trendini kırmış olabilir. Piyasada BTC fiyatının hareketlenmesinden kaynaklı bir iyimserlik var.  Peki Bitcoin...
Mehmet Çoban 12 Eylül 2022