Reklamı kapat

Starname Nedir? IOV Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 1 hafta önce
57 görüntülenme
Starname Nedir? IOV Ne İşe Yarar?

Starname nedir? Starname (IOV) kullanıcılara, Blockchain tabanlı ve merkeziyetsiz ad hizmetleri sağlayan bir platformdur. Kriptokoin.com olarak bu makalede Starname’i inceleyeceğiz. Bununla birlikte, yatırımcılar arasında merak konusu oaln Starname nedir, ne sunar, IOV coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi soruları da yanıtlayacağız. Şimdi gelin alan adı hizmeti sunan bu Blockchain projesini birlikte inceleyelim.

Starname nedir?

Staname (IOV), Blockchain üzerine kurulu bir ad hizmetidir. Bu hizmet, Cosmos SDK üzerine inşa edilmiştir. Yani Cosmos ağı üzerinde yer almaktadır. Proje, herkesin kripto tabanlı alan adı satın almasına olanak tanır. Ayrıca kullanıcıların bu adresleri kişisel hale getirmelerini ve tüm zincirlerde kullanabilmelerini sağlar. Bunun için birlikte çalışabilirlik konusunda verimli bir platform olarak çalışır. Merkeziyetsiz şekilde yönetilen ve barındırılan ağ, Tendermint Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasıyla çalışmaktadır.

Starname, kullanıcılarına ad hizmeti sunmak için “*star” adresini kullanır. Örneğin, kendi adınızla bir hizmet satın aldığınızda bu hizmetin sonunda *star yer almaktadır. Bu bakımdan “.com” gibi alan adı hizmetlerine benzemektedir. 2018 yılında Paris merkezli bir Fransız şirketi tarafından başlatılan platform, bugün birçok Blockchain’i desteklemektedir. Bu birlikte çalışabilirliğin arkasında, tamamen bu alanda çalışan Cosmos’un etkisi büyüktür.

Starname ne sunar?

Starname’in platformunda kendine uygun bir ad hizmeti satın alan kullanıcılar, bir dizi özelliğe ve avantaja erişim sağlar. İlk olarak kullanıcı adları kişiselleştirilebilen bir yapıya sahiptir. Yani kullanıcılar, kendi küresel kullanıcı adlarını diledikleri gibi değiştirme gibi bir dizi hakka sahiptir. Bununla birlikte adresler hemen hemen tüm zincirlerde çalışır. Bu birlikte çalışabilirlik, kullanıcıların işlem yapmak için diğer Blockchain’lere geçiş yapma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Starname’in sunduğu diğer avantajlar şu şekildedir:

  • “*star” ile biten kullanıcı adları aracılığıyla kripto para birimi satın alma,
  • Starname profili ile dijital varlıkları kolay erişilebilir bir şekilde barındırma ve yönetme,
  • Cosmos’un Blockchain teknolojisi sayesinde, değeri hızlı, kolay ve uygun maliyetli bir şekilde aktarma.

IOV coin nedir? Ne işe yarar?

IOV coin, Starname platformunun yerel kripto para birimidir. Bu kripto para, ad hizmeti satışlarında ve Blockchain ağında işlemlerin yürütülmesini sağlayan bir yardımcı program tokenidir. Hizmet tarafından üretilen tüm sermaye, IOV coin sahiplerine ve katılımcılara dağıtılmaktadır. Bu sayede ekosistem, tamamen merkeziyetsiz bir proje haline getirir ve teşvikler sağlar. Starname hizmetinin etkinliği, doğrudan token değerine yansır. Yani ekosistemin kullanılması, tokenin değerinin yükselmesine yol açmaktadır.

Starname nedir? IOV coin nasıl alınır?

Starname şu anda sadece Hotbit borsasında işlem görmektedir. Bu nedenle IOV ile ilgilenen yatırımcılar, bu kripto para borsasına erişmelidir. Bunun ardından üye olma ve satın alma adımlarını izleyerek tokeni elde etmeleri mümkündür.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

xDai Nedir? STAKE Coin Ne İşe Yarar?
xDai Nedir? STAKE Coin Ne İşe Yarar? xDai nedir? xDai (STAKE), ABD dolarının fiyatına sabitlenen ve Proof-of-Stake mekanizmasıyla çalışan bir stablecoin projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede STAKE’i inceleyeceğiz. Ayrıca, yatırımcılar tarafından merak edilen xDai nedir, ne sunar, STAKE coin nedir, ne işe yarar, nasıl...
Emre Borsan 1 hafta önce