Sıradaki LUNA stETH Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey! 

AR8 1
AR8 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lido Staked Ethereum (stETH) de-peg’in ardından, geçen ayki piyasa çöküşünün tekrarlanması korkuları dolaşıyor. Lido Staked ETH durumu çıpayla bağlı olduğu lider altcoin projesini de ciddi etkiledi. Şimdiye kadar Ethereum, son 24 saatte %7,56 oranında değer kaybetti ve 1.500 dolarlı seviyelere geriledi.

Son günlerin konusu olan stETH nedir?

Lido Finance’nin, likit staking özelliği var. Bu da kullanıcıların ilgili miktarda stETH almak için başlangıçta ETH’yi kilitlemelerine imkan veriyor. Lido Staked ETH, Ethereum ile 1:1 oranında değiştiriliyor. Daha sonra stETH, DeFi’de yeniden kullanım imkanı buluyor. Ancak, her stETH’nin, birleştirmeden sonra 1 ETH karşılığında kullanılması mümkün.

Bu, stETH holderı kullanıcıların ETH’yi yalnızca beacon-chain’in başlatılmasından sonra kullanabileceği anlamına geliyor. O noktaya kadar, ETH2 stake sözleşmesindeki 12,8 milyon ETH likit değil. Lido, bu 12,8 milyonun %32’sini (4,1 milyon) hisseye sahip.

stETH

Stake edilen ETH’nin fiyatı, piyasanın token’ı tasfiye etme iştahına bağlı. Ayrıca mevcut hacim ve likidite de etkili. Ek olarak, başarılı veya gecikmeli birleştirme şansına ve akıllı sözleşme riskine göre değişiyor.

Bu arada, CoinMarketCap’e göre stETH’nin fiyatı %6,03 düşüşle 1.495,67 dolara geriledi. Oysa stETH depeg, %7,09 düşüşle 1.557 dolar olan Ethereum fiyatı üzerinde bir etkiye sahip olmaya devam ediyor. stETH, Ethereum ile benzer şekilde yaklaşık 7 ay önce tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Mevcut durumda altcoin, 1.982 dolarlık ATH seviyesinden %70 uzakta.

Lido Staked ETH’de de-peg nerede ve nasıl başladı?

Bilindiği üzere Alameda Capital, en büyük Lido Staked ETH holder’larından biri. Her şey, Alameda Capital’in tokendeki tüm hisselerini sattığı geçen haftanın sonunda başladı. Perşembe günü yapılan satış, 1,5 milyar dolarlık şaşırtıcı bir rakama ulaştı.

Bu arada Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere son bir gelişme oldu. Trade firması daha ucuz bir fiyata da olsa stETH’yi geri satın almış görünüyor. Evanss6 adlı bir kripto traderı, Alameda’nın Lido Staked ETH satın aldığını belirtti. Trader, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Alameda, Celsius’tan stETH satın alıyor ve ardından ETH satıyor gibi görünüyor. Muhtemelen stETH’yi yüksek bir indirimle alıyor.

stETH

DeFi platformu Celsius, şu anda stETH tokenine kilitlenmiş bir sürü fonla tehlikeli bir durumda. devam eden depeg, toplu ödemelere yol açabileceğinden, platform için bir tehdit oluşturuyor. Uzmanlara göre bu durumun, kripto ekosisteminde başka bir krize neden olması muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sıradaki LUNA stETH Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!