Reklamı kapat

STRAKS Nedir? STAK Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 6 gün önce
0 görüntülenme
STRAKS Nedir? STAK Ne İşe Yarar?

STRAKS nedir? STRAKS (STAK), E-ticaret alanında odaklanan, merkeziyetsiz ve açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede STRAKS’ı inceleyeceğiz. Ayrıca yatırımcılar arasında merak konusu olan STRAKS nedir, STAK ne işe yarar, nasıl alınır gibi soruları da yanıtlayacağız. Şimdi gelin Blockchain ile E-ticaret alanında devrim yapmayı amaçlayan bu projeyi birlikte inceleyelim.

STRAKS nedir?

STRAKS (STAK), E-ticaret alanına yoğunlaşan, merkeziyetsiz, açık kaynaklı, topluluk odaklı ve Blockchain tabanlı bir kripto para birimidir. İsmi Dancada hızlı anlamına gelmektedir. Buna göre kripto para, ismine uygun şekilde yüksek ölçeklenebilirlik ile çalışmaya kendini adamıştır. Ekosistem, son derece yüksek işlem hızlarıyla çalışır. Kullanıcılar, sadece saniyeler içerisinde satın alma vb. işlemleri gerçekleştirme avantajına sahiptir. Bu da E-ticaret alanında son derece önemli bir konudur. Bu hızla platform, E-ticaret için en verimli kripto para birimi olmayı hedeflemektedir.

Küresel E-ticaret pazarı bugün trilyonlarca dolar değerindedir. STRAKS, kendisini E-ticaret uygulaması için rekabetçi bir altcoin olarak konumlandırmayı amaçlamaktadır. Bu, satın alma ve satma işlemlerini olabildiğince sorunsuz bir şekilde kolaylaştıran ilgili teknolojinin geliştirilmesi ve uygulanması yoluyla sağlanacaktır. Projenin arkasındaki ekip, bunun için yeni ortaklıklar kurmaya kendini adamıştır. Şimdi STAK’ın benzersiz özelliklerine bir göz atalım.

STAK nedir? ne işe yarar?

STAK, STRAKS’ın kısaltmasıdır. İlk olarak bu kripto para tamamen açık kaynaklıdır. Buna göre herkes, STRAKS’ın gelişimine katkıda bulunabilmektedir. Bununla birlikte dijital varlık tamamen merkeziyetsizdir. STAK sahipleri, dünyanın dört bir yanında dağılmıştır. Ayrıca herkes bu kripto parayı satın alarak varlıkta bir hisse sahibi olabilmektedir. Topluluk odaklı yapı nedeniyle çekirdek ekip, topluluk taleplerini ve tekliflerini değerlendirmektedir. Bununla birlikte altcoin, son derece yüksek hız ve gizlilik sunar.

Altcoin, Bitcoin’in Proof-of-Work (PoW) konsensüs mekanizmasını kullanmaktadır. Ancak Bitcoin’e göre çok daha hızlı ve güvenlidir. Platformdaki blok boyutu 4 MB’dır. Ayrıca Blockchain her 60 saniyede bir yeni blok üretmektedir. Bu kullanıcıların çok hızlı bir şekilde işlem yapmasını sağlar. Ayrıca PoW ve Masternode algoritmasıyla kullanıcıların STAK madenciliği yapması mümkündür. Bu madenciler, katkıları karşılığında kripto para şeklinde ödüllendirilmektedir.

STRAKS nedir? STAK nasıl alınır?

CoinMarketCap geliştiricilerin projeyi bıraktığına yönelik bir uyarı yayınlamaktadır. Bu nedenle yatırımcılar, STRAKS’a yatırım yapmadan önce tüm ihtimalleri düşünmelidir. Bununla birlikte yatırım yapmaya karar verdiyseniz STAK satın almak için SouthXchange borsasına erişim sağlayabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FTX'in Peri Masalı: SBF ve Caroline Ellison Arkasındaki Hikaye!
FTX’in Peri Masalı: SBF ve Caroline Ellison Arkasındaki Hikaye! Sam Bankman-Fried ile Caroline Ellison ilişkisi, bunun FTX’in çöküşüne katkısına dair psikolojik soruları gündeme getiriyor. Bir psikolog, FTX’in düşüşünün parayla değil, ‘sistemi yenmek için bağımlılık yaratacak kadar güçlü bir şansla’ ilgili olduğunu söylüyor. Ona göre, Bankman-Fried ve...
Vural Erkan 6 gün önce