Ünlü Stratejist: Şimdi Altın’da Buna Odaklanmalısınız!

gold silver bars
gold silver bars
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın fiyatları önemli bir destek seviyesini test ediyor olsa da, bir piyasa stratejistine göre, piyasalar ABD Merkez Bankası’nın para politikasındaki tutumdaki olası bir değişikliğe göre şekilleniyor. Bu durum da fiyattaki daha fazla düşüşün sınırlı olabileceğini gösteriyor. State Street Global Advisors baş altın stratejisti George Milling Stanley’nin piyasalara ve altına dair yorumları…

Piyasa uzmanından altın yorumları: Son fiyat hareketleri olumlu

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Çarşamba günü, Federal Rezerv, Kasım ayında aylık tahvil alımlarını azaltma ve Aralık ayında azalmaya başlama planını yayınlayabileceğinin sinyalini verdi. Aynı zamanda, nokta grafikleri olarak da bilinen faiz oranı projeksiyonlarındaki bir değişiklik, ABD merkez bankasının Aralık 2022’ye kadar faiz oranlarını artırabileceğini gösterdi. Tahminler, faiz oranlarının 2023 sonuna kadar %1’e yükselebileceğini de gösteriyor.

"Büyük Fırtına Yaklaşıyor" 4 Analist, Altın Fiyatları Beklentilerini Verdi!

State Street Global Advisors baş altın stratejisti George Milling Stanley, bir röportajda, Federal Rezerv’in para politikası açıklamasının ardından son fiyat hareketini olumlu gördüğünü söyledi. Milling-Stanley, Federal Rezerv’in ufukta ilk kez faiz artırım sinyali verdiği Haziran ayında altın fiyatlarının 100 dolar düştüğüne dikkat çekti. Son para politikası toplantısının ardından altın fiyatları düştü ancak ons ​​başına 1.750 dolar civarında destek tutuyor. Milling Stanley, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Fiyat hareketi beni cesaretlendiriyor çünkü belki de piyasalar Federal Rezerv’in para politikasıyla daha rahat hale geliyor. Altın piyasası, faiz oranlarının nereye gittiğinden daha fazlasıdır. Tarihsel olarak, altının bir portföyde verdiği iki söz, getirilerinizi iyileştirmek ve risklerinizi azaltmaktır. Şu anda yatırımcılar, altının portföyünüzdeki riski azaltma yeteneğine odaklanmalı.

4 Analist: Altın Fiyatında Eylül'de Bunları Bekleyin!

Küresel ekonomi riskle karşı karşıya

Altın aleyhine çalışan önemli bir faktör, hisse senedi piyasalarındaki benzeri görülmemiş yükselişin devam etmesi olmuştur. Milling-Stanley, S&P 500, Dow Jones’un 2020’de neredeyse günlük bazda rekor seviyelere ulaştığını söyledi.

Hisse senedi piyasalarındaki ralli, küresel ekonominin yaklaşan risklerle karşı karşıya kalmasıyla ortaya çıkıyor. Bazı piyasa analistleri, önde gelen bir Çinli emlak geliştiricisi olan Evergrande’nin olası bir temerrüdünün küresel bir likidite krizini ateşleyebileceğini düşünüyor. Şirketin borcu 300 milyar dolar. Önümüzdeki üç ay içinde potansiyel olarak yaklaşık 1 milyar dolarlık faiz ödemesi yapmak zorunda kalacak.  Bu arada ABD’li yetkililer, hükümetin yükümlülüklerini yerine getirmek için parasının tükendiğinin alarmını vermeye devam ediyor.

2 Analist: Altın Fiyatını Bu Gelişmeler ve Seviyeler Belirleyecek!

Milling-Stanley: Yatırımcılar riskten kaçıyor

Milling-Stanley, “Yatırımcılar açıkça riskten kaçma havasında, ancak endişelenecek çok fazla belirsizlik var” dedi. “Hisse senetleri bir risk varlığıdır. Buna şüphe yok. Ve bence yatırımcıların bunu anlaması iyi olur. Mevcut hızda hisse senetleri gibi riske açık varlıklara yığılan insanların olduğu düşüncesi, rahatsız edici bir fenomen,” ifadelerini de ekledi.  Milling-Stanley, hisse senedi piyasalarındaki değerlemelerden endişe duyan herkes için artık varlıklarını çeşitlendirmenin zamanının geldiğini söyledi ve ekledi:

Kırılgan olduğunuzda kendinizi korumanız gerekiyor ve şu anda hisse senetleri savunmasız. Geçmişteki finansal krizlere bakarsanız, bazı durumlarda birincil nedenlerden biri, riskin hafife alınması olmuştur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Stratejist: Şimdi Altın’da Buna Odaklanmalısınız!