Reklamı kapat

StrongBlock Nedir? STRONG Coin Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 5 gün önce
76 görüntülenme
StrongBlock Nedir? STRONG Coin Ne İşe Yarar?

StrongBlock (STRONG) nedir? StrongBlock, Blockchain ağlarının altyapısını desteklemek için düğüm çalıştıran bir protokoldür. Kriptokoin.com olarak bu makalede StrongBlock’u inceleyeceğiz. Bununla birlikte, yatırımcıların merak ettiği StrongBlock nedir, ne sunar, STRONG coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınırı gibi soruları da yanıtlayacağız. Şimdi gelin NaaS platformu olarak hizmet veren bu projeyi birlikte inceleyelim.

StrongBlock nedir?

StrongBlock (STRONG), çeşitli Blockchain ağlarında düğümler oluşturulmasını sağlayan bir protokoldür. Ethereum üzerine inşa edilen bu protokol bir hizmet-için-düğüm (NaaS) olarak hizmet vermektedir. Platformun destek sunduğu ağlar arasında Ethereum, Polygon, EOS ve diğer birçok ağ yer alır. Platform, teknik yeteneklere sahip olmayan kullanıcıların kendi düğümlerini Blockchain’lerde çalıştırmasını destekler. Buna göre kullanıcılar, ekosistem aracılığıyla kripto para şeklinde ödüller alabilmektedir.

Blockchain düğümleri, bir şirkette fikir birliğine katılan hissedarlara benzer. Düğümler, meşru olan işlemleri doğrularken çifte harcamaları filtreler. Böylece, Blockchain ağının güvenliğini artırırlar. Blockchain’in hiyerarşisine bağlı olarak, belirli düğümler diğerlerinden daha yüksek güce ve blok üretme yeteneğine sahip olabilir. Bir blok zinciri binlerce düğümden oluşabilmektedir. Bu noktada ne kadar çok düğüm, o kadar merkeziyetsiz bir ağ demektir. Buna göre StrongBlock, düğüm oluşturarak ağların daha merkeziyetsiz hale gelmesini sağlamaktadır.

StrongBlock ne sunar?

StrongBlock ekosistemi, en etkili Ethereum düğüm hizmetlerinden biridir ve şu anda tüm Ethereum düğümlerinin %15’inden fazlasını yönetmektedir. Mevcut olarak platform, 2,000’e yakın düğüm barındırmaktadır. Kullanıcılar, tüm Blockchain’i indirmek zorunda kalmadan ETH’lerini kolayca yatırabilmektedir. Ayrıca, platformda bir düğüm çalıştırmaları da mümkündür. Düğüm çalıştıranlar kripto para ödülleri kazanır. Protokol, şu anda Ethereum 2.0’ı desteklemektedir.

Buna ek olarak ekosistem, şu anda iki ana Blockchain düğüm hizmeti sunmaktadır. Bunlar: Hizmet Olarak Düğümler (NaaS) ve Kendi Düğümünüzü Getirin (BYON) hizmetidir. İlki, düğüm oluşturma sürecini kolaylaştırdığı için en çok kullanılan hizmettir. İkincisi ise halihazırda Ethereum düğümlerini çalıştıran kullanıcılar içindir.

STRONG coin nedir? Ne işe yarar?

STRONG coin, Ethereum Blockchain’de çalışan bir ERC-20 tokenidir. Bu kripto para, aynı zamanda StrongBlock’un yardımcı tokeni olarak hizmet verir. Örneğin STRONG sahipleri, platformun DAO’suna katılarak yönetimde söz hakkı sahibi olur. Bu, merkeziyetsiz yönetimde kullanıcıların oy kullanabileceği ve teklif verebileceği anlamına gelir. Bir Blockchain güvenlik şirketi olan Hacken tarafından denetlenen token, düğüm çalıştıran kullanıcıları ödüllendirmek için de kullanılır. Bununla birlikte NaaS veya BYON hizmetleri aracılığıyla protokole katılmak isteyenler 10 STRONG coin ile ödeme yapmak zorundadır.

StrongBlock nedir? STRONG coin nasıl alınır?

STRONG coin şu anda bitrue, KuCoin, Gate.io ve Uniswap borsalarında listelenmektedir. İlgili yatırımcılar, tokeni satın almak için bu kripto para borsalarına erişim sağlamalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Steem Dollars Nedir? SBD Ne İşe Yarar?
Steem Dollars Nedir? SBD Ne İşe Yarar? Steem Dollars nedir? Steem Dollars (SBD), Blockchain tabanlı sosyal medya platformu Steem içerisinde kullanılan bir stablecoin’dir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Steem Dollars’ı inceleyeceğiz. Bununla birlikte, yatırımcılar arasında merak konusu olan Steem nedir, Steem Dollars nedir, SBD ne...
Emre Borsan 5 gün önce