SUI ve Bu 3 Altcoin İçin Güvenlik Uyarısı: Milyarlar Etkilenebilir!

SUI ve Bu 3 Altcoin İçin Güvenlik Uyarısı: Milyarlar Etkilenebilir!
SUI ve Bu 3 Altcoin İçin Güvenlik Uyarısı: Milyarlar Etkilenebilir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakın zamanda yapılan bir açıklamada, blockchain güvenlik firması dWallet Labs, 1 milyar dolar değerinde kripto para birimi varlığını etkileyecek bir güvenlik açığını açıkladı. Etkilenme potansiyeli barındıranlar arasında Ether (ETH), Aptos (APT), BNB (BNB) ve Sui (SUI) yer almakta. İşte detaylar…

dWallets, SUI ve çeşitli coinler için uyardı

dWallet Labs, bir makalede bulgularını detaylandırdı. Altyapı sağlayıcısı InfStones tarafından barındırılan doğrulayıcılardaki potansiyel bir güvenlik açığını vurguladı. Araştırma makalesi, özellikle InfStones doğrulayıcılarını hedef alarak Blockchain ağlarındaki güvenlik açıklarını keşfetmeye odaklandı. dWallet Labs’a göre, bir dizi güvenlik açığından yararlanılarak tam kontrol elde edildi, kod çalıştırıldı ve büyük ağlardaki yüzlerce doğrulayıcıdan özel anahtarlar çıkarıldı. Raporda şu ifadeler yer aldı:

Araştırmamız sırasında keşfettiğimiz ve istismar ettiğimiz bir dizi güvenlik açığı, birden fazla büyük ağdaki yüzlerce doğrulayıcının tam kontrolünü ele geçirmemize, kod çalıştırmamıza ve özel anahtarlarını çıkarmamıza olanak tanıyarak, ETH, BNB, SUI, APT ve diğerleri gibi kripto para birimlerinde bir milyar doların üzerinde doğrudan kayba yol açma potansiyeline sahip oldu.

Yeni Haftada Bu 42 Altcoin İçin Kritik: İşte Olacaklar!

InfStones’tan cevap geldi: Risk yok

Güvenlik açığından yararlanılması halinde, bir saldırganın çeşitli Blockchain ağlarında özel anahtarlar elde etmesine olanak tanıyacak. Ayrıca potansiyel olarak 1 milyar doların üzerinde staked varlığı riske atacaktır.  InfStones, açığın 1 milyar dolarlık varlığı etkileyebileceğini reddetti. InfStones temsilcisi Darko Radunovic, duyuru yaptı. Potansiyel güvenlik açığının başlattıkları canlı node’ların yalnızca küçük bir bölümünü etkilediğini açıkladı. Radunovic, güvenlik açığının test için belirlenen 212 vaka ve üretim ortamında yeni başlatılan node’lar olarak 25 örnekten oluşan 237 örnekte keşfedildiğini belirtti.

Radunovic, “Üretimde tespit edilen örnekler, bugüne kadar piyasaya sürdüğümüz canlı node’ların %0,1’inin altında bir oranı oluşturuyor” dedi. Şirket, güvenlik açığının giderildiğini teyit etmek için bir blog yazısı yayınlayarak sorunu derhal ele aldı. InfStones, güvenlik önlemlerini daha da geliştirmek için şirket içi incelemeler yaptı. Daha önce, sistemlerini ve şirket politikalarını denetlemesi için akredite bir güvenlik firmasının hizmetlerinden yararlanmıştı.

Uzman Görüşü: Bu 3 Altcoin Önemli Kazançlara Göz Kırpıyor!

InfStones, 20.000’den fazla node yönetiyor

InfStones, kurumsal düzeyde bir Hizmet Olarak Platform (PaaS) Blockchain altyapı sağlayıcısıdır. InfStones’un yapay zeka tabanlı altyapısı, dikkat çekiyor. Zira geliştiricilere kullanımı kolay bir API’ın yanı sıra sağlam, güçlü bir node yönetim platformu sağlar. 80’den fazla Blockchainde desteklenen 20.000’den fazla node ile InfStones, geliştiricilere  birçok olanak sağlar. InfStones, yüzlerce diğer müşterinin yanı sıra Binance, CoinList, BitGo ile çalışıyor. Ayrıca OKX, Chainlink, Polygon, Harmony ve KuCoin tarafından kullanılmakta.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

SUI ve Bu 3 Altcoin İçin Güvenlik Uyarısı: Milyarlar Etkilenebilir!