Susam Sokağı Çocuklara Blokzinciri Öğretecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de 80’li nesillerin hayranı olarak büyüdüğü eğitici çocuk programı Susam Sokağı (Sesame Street) çocuklara blokzinciri öğretmek için harekete geçiyor.

Bu hareket Sesame Workshop tarafından yönetiliyor. Sesame Workshop’un amacı daha bilgili nesiller yetiştirmek. Bu workshop, Sesame Ventures (Girişimcilik) ile bir ortaklığa imza atıp KANO isimli çocuklara ‘kendin yap’ formunda kodlama seti üreten şirkete yatırım yaptı.

Sesame Ventures’ın bu ürün çizgisinde yaygınlaşması amacıyla Kano’ya 28 Milyon dolarlık bir yatırım yaptığı belirtildi.

Kano CEO’su Alex Klein, sermayenin şirketin tekliflerini blokzincir gibi yeni alanlara doğru genişletmesine yardımcı olacağını söyledi.

Klein, şirketlerinin bilgisayar setleri konusunda meşhur olduğunu ancak artık yazılım ve içerik alanına yöneldiklerini belirtti.

CNBC’ye açıklama yapan CEO şu sözleri söyledi:

“Bizden önümüzdeki birkaç ay içinde bilgisayar sistemlerini hem yazılım hem de donanım alanlarında nasıl geliştirdiğimizi anlatan bazı ürün duyurularını göreceksiniz.”

Kano, kodlama setlerinin çok daha ötesine gitmek istediklerini ve blokzincirin artan popülaritesiyle birlikte bu alanda bir gelecek gördüğünü söylüyor…

CNBC’ye göre Klein ve şirketi için blokzincir gibi merkeziyetsiz ağlar oldukça büyük bir önem arz etmekte.

Susam Sokağı Çocuklara Blokzinciri Öğretecek