Reklamı kapat

Susam Sokağı Çocuklara Blokzinciri Öğretecek

Mert Kaya
Mert Kaya 12 Haziran 2018
0 görüntülenme

Türkiye’de 80’li nesillerin hayranı olarak büyüdüğü eğitici çocuk programı Susam Sokağı (Sesame Street) çocuklara blokzinciri öğretmek için harekete geçiyor.

Bu hareket Sesame Workshop tarafından yönetiliyor. Sesame Workshop’un amacı daha bilgili nesiller yetiştirmek. Bu workshop, Sesame Ventures (Girişimcilik) ile bir ortaklığa imza atıp KANO isimli çocuklara ‘kendin yap’ formunda kodlama seti üreten şirkete yatırım yaptı.

Sesame Ventures’ın bu ürün çizgisinde yaygınlaşması amacıyla Kano’ya 28 Milyon dolarlık bir yatırım yaptığı belirtildi.

Kano CEO’su Alex Klein, sermayenin şirketin tekliflerini blokzincir gibi yeni alanlara doğru genişletmesine yardımcı olacağını söyledi.

Klein, şirketlerinin bilgisayar setleri konusunda meşhur olduğunu ancak artık yazılım ve içerik alanına yöneldiklerini belirtti.

CNBC’ye açıklama yapan CEO şu sözleri söyledi:

“Bizden önümüzdeki birkaç ay içinde bilgisayar sistemlerini hem yazılım hem de donanım alanlarında nasıl geliştirdiğimizi anlatan bazı ürün duyurularını göreceksiniz.”

Kano, kodlama setlerinin çok daha ötesine gitmek istediklerini ve blokzincirin artan popülaritesiyle birlikte bu alanda bir gelecek gördüğünü söylüyor…

CNBC’ye göre Klein ve şirketi için blokzincir gibi merkeziyetsiz ağlar oldukça büyük bir önem arz etmekte.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Forbes Bitcoin Fiyatını Tetikleyecek Yeni Gelişmeyi Açıkladı Bitcoin ve altcoinler 2017 yılında yakaladıkları olumlu yükseliş trendini 2018 yılında mumla arıyorlar. 20.000 dolar seviyesini test eden Bitcoin bu ani yükseliş karşısında sert bir düzeltme yaşamış ve bu düzeyden yüzde 70’a yakın değer kaybederek 6.000 dolar...
Serkan Eser 12 Haziran 2018