Reklamı kapat

Suterusu Nedir? SUTER Coin Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 2 hafta önce
8 görüntülenme
Suterusu Nedir? SUTER Coin Ne İşe Yarar?

Suterusu (SUTER) nedir? Suterusu, Blockchain ağlarına ve dApp’lere gizlilik odaklı ödeme altyapısı sağlayan bir platformudur. Kriptokoin.com olarak bu makalede Suterusu’yu inceledik. Bununla birlikte, yatırımcılar tarafından sık sorulan Suterusu nedir, ne sunar, SUTER coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi soruları da yanıtladık. Şimdi gelin merkeziyetsiz uygulamalara (dApp) yüksek gizlilik ve anonimlik sunan bu protokolü birlikte inceleyelim.

Suterusu nedir?

Suterusu, herhangi bir Blockchain platformuna veya dApp’e ZCash düzeyinde gizlilik getiren bir Blockchain protokolüdür. Bu protokol, sabit boyutlu kanıtlara ve verimli kanıt oluşturma ve doğrulama hizmetlerine sahiptir. Ayrıca, son teknoloji ürünü güvenilir ZK-SNARK teknolojisiyle çalışır. Ekosistem, temel olarak Ethereum gibi akıllı sözleşme tabanlı Blockchain ağlarına hizmet verir. Bu tür ağları desteklemek için Suter Virtual Machine (SuterVM) adı verilen bir hizmet sunar. Platformun web sitesine göre proje, “sağlam ilkelere ve ileri düzey gizlilik özelliklerine” sahip bir Blockchain çözümüdür.

Suterusu, diğer Blockchain projelerine gizlilik özellikleri sağlanmasına izin verir. Bu nedenle, uygulamalara ve ağlara gizlilik getiren bir fırlatma rampası görevi görür. Ekosistem, kaynağı veya çok az kaynağa sahip bazı akıllı projelere yan zincirleme yapabilmektedir. Buradaki en önemli yenilik, sıfır bilgi kanıtı ile çalışmasıdır. ZK-SNARK teknolojisi ağın verimliliğini artırır. Ayrıca çalıştığı protokol, ağ ve dApp’lerde kullanıcıların tamamen anonim bir şekilde ödeme yapmasını mümkün kılar. Yani platform, Blockchain’in uygulamalarına anonimlik getirmektedir.

Suterusu ne sunar?

Platform temel olarak özel ödemelere ve zincirler arası varlık transferlerine izin verir. Buna ek olarak sistem, güvenilir bir yapılandırma ihtiyacı ve uzun kanıt doğrulama süreleri gibi diğer gizlilik odaklı protokollerin karşılaştığı bazı sorunları da ortadan kaldırır. Suterusu’nun orijinal ZK-SNARK ürünü güvenlidir. Ayrıca, sıfır bilgi kanıtı boyutunu basitleştirmede normalden daha hızlıdır. Suterusu’nun yapısı, kullanıcıları BTC, ETH ve DeFi ürünleri gibi büyük Blockchain’lerden daha iyi korur. Ayrıca gizlilik odaklı protokoller olan Zcash ve Monero’dan daha geniş bir uygulama alanına sahiptir.

SUTER coin nedir? Ne işe yarar?

SUTER coin, Suterusu ekosisteminin yerel kripto para birimidir. Bu kripto para ile kullanıcılar, platformun yönetimine katılabilmektedir. Bu, Suterusu’nun geleceğini şekillendiren kararlarda söz haklarının olduğu anlamına gelir. Token sahipleri oy kullanarak ve topluluğa teklif sunarak yönetime aktif katılım sağlamaktadır. Bununla birlikte SUTER coin, platform içerisinde varlık transferi ve dApp’e gizlilik ekleme gibi konularda bir ödeme yöntemidir. Herhangi bir işlemde ortaya çıkan gas ücreti SUTER coin ile ödenmektedir.

Suterusu nedir? SUTER coin nasıl alınır?

Suterusu şu anda Gate.io, MEXC, KuCoin ve PancakeSwap gibi kripto para borsalarında alınıp satılmaktadır. İlgili yatırımcılar SUTER coin’i satın almak için bu borsalardan birine erişim sağlamalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Stronghold Nedir? SHX Ne İşe Yarar?
Stronghold Nedir? SHX Ne İşe Yarar? Stronghold nedir? Stronghold (SHX), herkes için ödeme ve finansal altyapı hizmetleri sunmayı amaçlayan bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Stronghold’u mercek altına alacağız. Bununla birlikte, yatırımcıların merak ettiği Stronghold nedir, ne sunar, SHX coin nedir, ne...
Emre Borsan 2 hafta önce