SVB Batışı Sonrası Yatırım Efsanesi: BTC ve Bunları Alın!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
1.127 görüntülenme
SVB Batışı BTC ve Bunları Alın

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, dünya bankacılık sektörünü doğrudan etkileyen Silicon Valley Bank (SVB) iflası hakkında konuştu. Uzun süredir bahsettiği BTC ve satın alacağı diğer varlıkları açıkladı…

Robert Kiyosaki, BTC fiyatını silen iflasların devam edeceğini söylüyor

Efsanevi finans yazarı Robert Kiyosaki, kripto alanına dost olan iki büyük banka Silvergate ve SVB’nin çöküşünde neler yapılması gerektiği hakkında konuştu. Her iki banka da müşterilerinden yüklü para çekme ve ardından hisse senedi fiyatında büyük bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Son olarak, Silvergate Capital’i yöneten şirket, bankanın faaliyetlerini durduğunu duyurdu. SVB Financial’ın benzer nedenlerle Bankası’nın varlıklarını satmak için kurumsal yatırımcılarla pazarlık yaptığı bildiriliyor.

Kiyosaki bu habere, iki büyük bankanın iflasının ne gibi sonuçlar doğurabileceğini yorumlayan tweet ile cevap verdi. Başka büyük bankalarında iflas yoluna “gitmeye hazır” olduğuna inanıyor. Yine de belirli bir bankanın ismini paylaşmadı.

Silvergate’in iflasının ardından FUD haberleri yayılmaya başladıktan sonra bankanın hisse senetleri de büyük bir fiyat düşüşüyle ​​karşı karşıya kaldı. Kiyosaki bu krizi sadece iki varlığın fırsata çevireceğini söylüyor.

“Bunları satın alacağım”

Kiyosaki, üçüncü bankanın düşüşü gerçekleştiğinde altın ve gümüş fiyatlarının fırlayacağına inanıyor. Yatırımcı burada kendi deneyimine atıfta bulunarak, 2008’de kapanan CNN’de Lehman Brothers bankasının batacağını önceden tahmin ettiğini hatırlattı. Yatırım efsanesi bu kriz ortamında sadece altında gümüşün dayanıklı olacağını söylüyor:

İki Büyük Banka çöktü. Şimdi gerçek altın ve gümüş SATIN ALMA zamanı. ETF almayın. Bankalar altın ve gümüşe yöneldiğinde fiyat fırlar. 2008 Lehman’ın CNN’de çökmesinden günler önce çökeceğini tahmin etmiştim.

Pazartesi günü Kiyosaki, konuyu tartışmak için Neil Cavuto’nun haber programında ve FOX TV’de konuşacak. Kendisi daha önce defalarca Bitcoin’in de (BTC) kriz ortamlarında satın alınabilecek bir varlık olduğunu söylemişti.

Kiyosaki’ye göre BTC 500.000 doları görecek

Bu yılın başlarında, Bitcoin ve değerli metallerin önde gelen yatırımcısı Kiyosaki, BTC’nin 2025 yılına kadar fırlayacağı ve 500.000 dolara ulaşacağı görüşünü paylaştı.

Burada pozisyonunu açıkladı ve milyarlarca doların ABD hükümeti tarafından hiç yoktan basılmaya devam etmesi nedeniyle ABD Dolarının hızla değersizleştiğini söyledi. Kiyosaki bir röportajda, son iki yılda trilyonlarca “sahte dolar” basıldığını söyledi. Fed tarafından yalnızca 2020’de ortalama ABD’li hanehalklarının ve büyük işletmelerin pandemi kilitlenmesinden geçmesine yardımcı olmak için 6 trilyon doların üzerinde basıldı.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Kiyosaki ayrıca, daha önceki tweet’lerine göre, küresel bir çöküşün hızla yaklaştığına ve bunun 1930’ların Büyük Buhranı’ndan daha kötü olabileceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 10 Altcoin 'En İyiler' Kulübünde
Yatırımcılar Seçti: Bu 10 Altcoin ‘En İyiler’ Kulübünde! Kripto yatırımcıları, piyasa değeri henüz 400 milyon doların altında olan en iyi altcoin projelerini seçti. İlk 100 dışında kalan altcoin’ler arasından BONE ve KAVA, yatırımcıların ilk tercihleri arasında. Altcoin yatırımcıları küçük hacimli en iyi 5 projeyi belirliyor...
Buğra Çağlar 2 hafta önce