VC’lerden Son Dakika SVB Kararı! Bitcoin Yükselişe Geçti!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 1 hafta önce
546 görüntülenme
VC'lerden Son Dakika SVB Kararı! Bitcoin Yükselişe Geçti!

Girişim sermayesi firmaları (VC’ler), geçtiğimiz gün aniden çöküş yaşayan Silicon Valley Bank (SBV) hakkında açıklamalar yapmaya devam ediyor. Bazı olumlu gelişmeler, Bitcoin (BTC) fiyatında hafif bir yükselişe neden oldu ve BTC, 20.000 doları aştı. İşte detaylar…

VC’ler Silicon Valley Bank hakkında açıklama yaptı

Girişim sermayesi firmaları, banka satın alınırsa ve uygun şekilde aktifleştirilirse, portföy şirketlerinden Silicon Valley Bank ile bankacılık ilişkilerini yeniden sürdürmelerini desteklemeyi kabul edeceklerini duyurdu.  General Catalyst’in CEO’su Hemant Taneja, 11 Mart’ta birkaç risk sermayesi firmasının liderlerinin bugün Silicon Valley Bank’ın çöküşünün sistematik riskini tartışmak için bir araya geldiğini açıkladı. VC’ler, bankaya desteklerini sürdürme koşulları hakkında ortak bir bildiri yayınladılar.

VC’ler arasında Accel, Altimeter Capital, B Capital Group, General Catalyst, Gil Capital, Greylock Partners, Khosla Ventures, Kleiner Perkins, Lightspeed Venture Partners, Mayfield Fund, Redpoint Ventures, Ribbit Capital ve Upfront Ventures bulunmaktadır. Bildiride aşağıdaki ifadeler yer alıyor:

Son 48 saatte gelişen olaylar hayal kırıklığı yarattı ve endişelendirdi. SVB’nin satın alınması ve uygun şekilde aktifleştirilmesi durumunda, portföy şirketlerimizi onlarla bankacılık ilişkilerini sürdürmeleri için güçlü bir şekilde destekleyeceğiz ve teşvik edeceğiz.

Selloff Alarmı: 21.530 Cüzdan Bu Altcoin'i Satabilir!

VC’ler: “SVB, ABD’de yeniliği destekledi”

Risk sermayedarları, Silicon Valley Bank’ın (SVB) risk sermayesi endüstrisinin uzun vadeli güvenilir bir ortağı olduğu, başlangıç topluluğuna hizmet ettiği ve ABD’deki inovasyon ekonomisini desteklediği konusunda hemfikir olduklarını aktardı. Altimeter Capital’in kurucusu Brad Gerstner şunları söyledi:

Silikon Vadisi, kurucularla birlikte duruyor. Yenilik yapmaya, inşa etmeye devam ediyor. Bu bizi daha güçlü yapacak. Listelenenlerin çok ötesinde, bu, neredeyse evrensel bir anlaşma. Fed’in alacaklıların yüzde 100 korunduğundan emin olmak için şimdi harekete geçmesi gerekiyor.

Silicon Valley Bank, Neden Sadece 48 Saatte Çöktü?

Bu sırada, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Razer CEO’su Min-Liang Tan, Twitter’ın SVB’yi satın alıp dijital bir bankaya dönüştürmeyi düşünmesi gerektiğini öne sürdü. İlginç bir şekilde Elon Musk, “Fikre açığım” diyerek buna yanıt verdi. Elon Musk, sosyal medya platformunda fiat para desteği ile ödeme desteği getirmeyi planlarken, SVB’nin satın alınmasıyla tam gelişmiş bir bankacılık altyapısı çok önemli olabilir.

Bitcoin fiyatı hafif yükseldi

Kaliforniya Mali Koruma ve Yenilik Departmanı, Silicon Valley Bank’ı 10 Mart’ta kapattı ve alıcı olarak Federal Mevduat Sigorta Kurumu’nu (FDIC) atadı. FDIC, sigortalı ve sigortasız mevduat sahipleri için 13 Mart’tan itibaren geri ödeme süreciyle Santa Clara Mevduat Sigortası Ulusal Bankası’nı (DINB) oluşturdu. Gelişmelerin ardından 7 günlük bir süreçte yüzde 10’luk kayıp yaşayan ve 20.000 dolarlık seviyesini iki aydır ilk defa kaybeden Bitcoin, yüzde 2 artış yaşadı. BTC, yazım sırasında 20.067 dolardan el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'deki Bu 3 Altcoin 'SVB Batışıyla' Peg'ini Kaybetti!
Binance’deki Bu 3 Altcoin ‘SVB Batışıyla’ Peg’ini Kaybetti! Silicon Valley Bank (SVB) çöküşü, birçok altcoin projesini olumsuz etkiledi. Piyasalar paniğe sürüklenirken her şey yine domino etkisiyle sallanıyor. En son veriler, çeşitli stablecoin’lerin sabitini (peg’ini) kaybettiğini gösteriyor. İşte detaylar… Altcoin projeleri SVB olaylarından etkilendi Ağır bir...
Aslı Dinçer 1 hafta önce