Birçok Tahmini Çıktı! Bitcoin Haziran’a Kadar Bu Diplerde!

735 görüntülenme
Tahmin Bitcoin Haziran'a Kadar Bu Diplerde

Geçen yılın Ağustos ayında, kripto yatırımcılarının bir süre daha acı çekeceğini söyleyen bir analist, Bitcoin’in Haziran’da tekrar geri çekilebileceğini söyledi. Willy Woo ve Altcoin Sherpa gibi kıdemli analistlerde Bitcoin için benzer görüşlere sahip. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

İsabetli Bitcoin analisti Smart Contracter, Haziran için bu dipleri belirledi

Smart Contracter, Bitcoin’in daha önce 63,000 dolara pik yapacağını doğru bir şekilde tahmin etmişti. Kriptokoin.com olarak analistin diğer isabetli tahminlerine bu yazıda yer verdik. Contracter, güncel analizlerinde, Ağustos ayında paylaştığı grafiğin devamı olan, çok sayıda yatırımcının piyasa tarafından parçalanmasına neden olacağına inandığı bir senaryo belirledi.

Smartcontracter’ın teknik analizlerinin geri kalanı gerçekleşirse, BTC şu anda Haziran başına kadar 18.000 dolar bölgesine geri çekilerek boğalara zarar verme yolunda ilerliyor.

Analist, bu noktada, Bitcoin’in bir kez daha tersine döneceğine, ayıları tuzağa düşüreceğine ve uzun vadeli bir ralliye yol açacağına inanıyor. Benzer şekilde, Altcoin Sherpa lakaplı popüler bir teknik analistte, düşüş beklediği Bitcoin’in altcoin piyasasının da yıkıma yol açabileceğini söylüyor.

“Bitcoin bu aralığa düşerse altcoin’ler %50 değer kaybedebilir”

Smart Contracter, Haziran’a kadar Bitcoin’in 18,000 doları test etmesini beklerken, Altcoin Sherpa düzeltmenin kritik bir desteğe bağlı olacağını öngörüyor. Güncel analistlerinde, Bitcoin 23.000 dolar bölgesine düşerse altcoinlerin %50’ye kadar çökebileceğini söyledi:

Eğer mevcut 23.000 dolarlık destek kırılırsa ve bu altcoin’leri mevcut seviyelerinden %30-%50 aşağı gönderebilir. Bitcoin daha sonra 21.000 dolara kadar bir düşüş görebilir.

Sherpa daha önce Bitcoin’in %15’e civarında düzeltme görebileceğini söylemişti. Analist, Bitcoin’in tarihsel olarak (2019) yaklaşık %15 ila %20 arasında ralliler ve düşüşler yaşadığını belirtiyor.

Sherpa şimdi, Bitcoin’in 21.000 dolara düştüğü bir senaryo da, tekrar 30.000 dolar aralığına koşacağını tahmin ediyor.

Hala kişisel olarak orta vadede 30.000 dolara gideceğimize inanıyorum.

Willy Woo, BTC indikatörleri boğa sinyali verirken kısa vadede düşüş olabileceğini söyledi

Popüler on-chain analisti Willy Woo, Bitcoin’in yakında short squeeze yaşayabileceğini söylüyor. Güncen analizlerinde göre, Temel Güç İndikatörü artık aşırı ısınmıyor ve yükselmeye başlıyor (FSI, 17 temel ve teknik göstergenin gücünü takip ediyor) Fiyat 25.000 doların çok üzerine çıkarsa, short squeeze girebiliriz.

Short squeeze durumunda, çok sayıda short yatırımcının birikmesi, beklenmedik bir fiyat artışında ilgili kriptonun fiyatında patlamaya yol açabilir. Sıkışma daha sonra ek rallileri tetikler. Woo, geçmiş döngülerin zamanlamasına ilişkin analizine dayanarak Bitcoin’in muhtemelen “döngünün yeniden birikim aşamasına girdiğini” belirtiyor. Analist bir durgunluk tehdidi hakkında şunları söylüyor:

Makro konusunda uzman değilim, ancak makro likidite yükselişte gibi görünüyor. BTC hala buna bağlı. Şu anda durgunluk başlarsa bir tırmanış ve ölü bir kedi bekliyorum. Ayrıca, gelecekteki döngülerde bir ayrışmanın olabileceğini düşünün.

Ünlü kripto balinası, Bitcoin’in %65’den fazla yükselebileceğini söyledi

Aşırı boğa bir analizde, yaygın olarak takip edilen analist ve BTC balinası Kaleo, lider kriptonun 25.000 doları kırması durumunda ralli yapabileceğini söyledi. Kaleo, Bitcoin’in 40.000 dolar fiyat seviyesini izlediğini söylüyor.

Kaleo’nun bu hafta başlarında yayınladığı bir grafikte çizilen tahminlere göre, BTC 2023 yılının Nisan ve Temmuz ayları arasında 30.000 – 40.000 dolara arasında işlem görebilir. Bu rallinin ardından Bitcoin, 2024’ün sonlarında veya 2025’in başlarında ATH seviyesine ulaşacak bir boğa koşusunu başlatmadan önce 2024’e doğru 20.000 doların ortalarına geri dönecekti.

Kaleo, Bitcoin’in ileriye doğru giden yolunu şöyle haritalıyor:

Zaman çizelgesi, flamadan çıkış konusunda kendinden geçmiş olacak, ancak 24.000 dolara geri dönüş ve ardından 30.000 dolara kadar olan ayağı görmeden önce aralığın üst kısmında daha fazla düşüş kulağa doğru geliyor.

Analist ayrıca, Bitcoin dominansının yukarı doğru bir yörüngede olduğunu ve altcoinleri ancak dominans seviyesi %50’nin üzerine çıktığında değerlendireceğini söylüyor:

Bitcoin güçlenmeye devam ederken, BTC Dominansı da onunla güçleniyor. Altcoinlerin çoğuna tekrar ciddi bir şekilde bakmadan önce %50’den daha fazla [Bitcoin.D’de] dönüş arıyorum.

Tahmin Bitcoin Haziran'a Kadar Bu Diplerde

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Türklerin Aldığı MATIC ve 4 Altcoin
Balinalar, Türklerin Aldığı MATIC ve Bu 4 Altcoin’e Saldırdı! Kripto para piyasasında kar etmenin yollarından biri, büyük yatırımcılar olan balinaların son işlemlerini takip etmek olabilir. Bu bize kıdemli yatırımcıların cüzdanlarını hangi altcoin’lerle doldurduğu hakkında fikir veriyor. Güncel on-chain analizler, balinaların şimdi MATIC ve bu altcoin’in etrafında...
Buğra Çağlar 1 ay önce