Destansı Tahmin: Bu Yapay Zeka Coin Patlayabilir!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
897 görüntülenme
Tahmin Yapay Zeka Coin Patlayabilir

Teknik analizler, Ocak ayından bu yana trend olan bir yapay zeka coin için %270’lik fiyat artışı öneriyor. Bu yıl AI coin’lerin patlamasıyla birlikte, veri alanı birçok yatırımcı tarafından büyük ilgi görüyor.

Bu yapay zeka coin uzun vadede %270 yükselebilir

İlgili altcoin Graph (GRT), Kasım 2021’den bu yana 20 haftalık MA-EMA kümesinin altında işlem görüyor. Bu küme, en son Ekim 2022’nin sonlarında (kırmızı ok) olmak üzere birçok kez fiyatları reddetti. Bu ret, o yılın Kasım ayında en düşük 0,52 dolar seviyesine yol açtı.

Bununla birlikte, fiyat o zamandan beri yükseliyor ve büyük bir yükseliş mumuyla MA-EMA 20 haftalık kümenin (0,1 dolar) üzerine çıktı. Bu çok önemli bir fiyat hareketi çünkü bu küme genellikle uzun vadeli eğilimleri belirlemek için kullanılıyor. Dolayısıyla, GRT’nin uzun vadeli düşüş eğiliminin sona ermiş olabileceğine işaret ediyor.

Azcoinnews analistlerinden David tarafından öne sürülen bu tahmin, fiyatın geçen hafta bu kümeyi desteğe dönüştürmesi başarmasıyla destekleniyor. Bu nedenle, GRT’nin fiyatı, mevcut fiyat seviyesinden %270’in üzerinde potansiyel bir artışa işaret ederek, son yerel zirvesi olan 0,23 dolara ve daha yüksek olan 0,52 dolarlık uzun vadeli direnç alanına yükselmeye devam edebilir.

Ek olarak, RSI verileri, yukarı yönlü hareketin tamamından önce önemli bir yükseliş sapması oluşturduğu ve 50’nin üzerinde kaldığı için bu olasılığı destekliyor.

Graph (GRT), 4 saatlik grafik analizi

Daha kısa zaman diliminde 4 saatlik grafiğe bakış, GRT’nin yukarı yönlü eğilimini destekliyor. GRT fiyatı, son yerel zirvede oluşan kısa vadeli azalan bir direnç çizgisinin üzerine çıktı. Bu fiyat hareketi, kısa vadeli düzeltme sürecinin sona erdiğini gösteren bir yükseliş gelişimiydi.

RSI aşırı satış bölgesinden sıçradı ve aşırı alım bölgesine hızla yaklaşarak daha düşük seviyelerde güçlü satın alma baskısına işaret ediyor. İzlenecek bir sonraki kısa vadeli direnç seviyesi 0,1450 dolar ve 0,1860 dolardan daha yüksek seviyeler.

“Graph” olarak da bilinen Graph Network, kullanıcıların uygulamaların birbiriyle konuşmasını sağlamak için alt grafikler (subgraphs) olarak bilinen API’ler oluşturmasına olanak tanır. Kriptokoin.com olarak kullanım alanlarına bu yazıda yer verdik. Yapay zeka coin şu anda piyasa değerine göre 41.sırada işlem görüyor. Teknik analizlere göre GRT fiyatında kısa vadede aşağıdaki gibi bir kurulum izleyebiliriz.

Çözüm

Teknik analizlere göre en olası beklenti, GRT’nin yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Bu artış için izlenmesi gereken önemli seviyeler 0,23 dolar, 0,52 dolar ve daha yüksek seviyeler. Bu yükseliş görünümü, fiyat ortalama 0,1 dolar fiyat seviyesinde MA-EMA 20 haftalık kümenin altına düştüğünde geçersiz kalacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Haftanın Altın ve Bitcoin Grafiği Çıktı: İşte Beklenenler!
Haftanın Altın ve Bitcoin Grafiği Çıktı: İşte Beklenenler! Traderlar, Silicon Valley Bank’ın krizi ve başarısızlığının ardından riskli varlıkları sattılar. Bu ortamda Bitcoin geçen hafta yaklaşık %9 düştü. Ancak, Federal Reserve’in devreye girmesiyle altın ve Bitcoin piyasasında ivme tersine döndü. Kripto analisti Rakesh Upadhyay, Bitcoin’in teknik...
Vural Erkan 1 hafta önce