XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

“2008’den Kötüsü Geliyor” Diyen Tahminci: Bu 2 Kripto Para Fırlayacak!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
7 görüntülenme

Bloomberg’ın kıdemli analistlerinden Mike McGlone, yükselen faiz oranlarının 2008’den daha kötü sonuçlanacağını söyledi. Ancak, 2 kripto para biriminin bu esnada zirveye ulaşacağını tahmin etti.

Mike McGlone, kriz esnasında bu 2 kripto para biriminde ATH bekliyor

McGlone, yakın tarihli bir röportajda, “bence 2008 düzeltmesinden, büyük mali krizden daha kötü olacak” dedi. Kıdemli analist, Fed’in para politikasını yıkıcı bulduğunu bir süredir yeniliyor:

Fed, 2007’de gevşemeye başladı ve ardından büyük likidite eklediler. Artık bunu yapamıyorlar.

Ancak McGlone, Bitcoin ve Ethereum’un benimsenme arttıkça yeni zirvelere ulaşacağını ön görüyor. Ancak bunun yalnızca önemli bir düzeltmeyle karşı karşıya kalacağını ekliyor:

Kriptolar bu yarıştaki en hızlı at. Geleceğe bakarak, takdir etmeye devam edecekler, ama şimdilik… her şey kötüye gidiyor.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, McGlone aynı röportajda Bitcoin’in 100.000 doları aşacağını söylemişti.

Fed politikası ve enflasyon

Yüksek enflasyona tepki olarak, Fed kilit faiz oranını yıl boyunca 225 baz puan artırdı. Ağustos’taki enflasyon oranı, McGlone’un Fed’in daha önce gevşek para politikasını suçladığı, fiyatlandırılan piyasalardan daha yüksek olan yüzde 8,3 oldu. McGlone’a göre yanlış kararlar piyasaları düşmek zorunda bırakıyor:

Fed şimdi bu büyük enflasyondan bir şekilde sorumlu olduklarını biliyor. Yakın zamanda gevşemeye gitmeyecek… Piyasalar düşmek zorunda.

McGlone, Fed’in COVID-19’a yanıt olarak “piyasaya çok fazla likidite” enjekte ederek risk varlıklarının değer kazanmasına neden olduğunu açıkladı:

Fed yakın zamanda gevşemeyecek ve… şimdi çok fazla gevşeterek yaptıkları hataları bilmenin avantajına sahibiz. Risk varlıklarının sarkacı bir tarafa çok fazla sallandı.

kripto para birimleri

Ethereum, 2015’ten bu yana merakla beklenen yükselmesini tamamladı. Ancak, ETH fiyatı merge tamamlandığından beri düşüşte. McGlone, lider altcoin’de daha fazla düşüş beklediğini söylüyor:

Korkarım merge çok sinirlendi. Ethereum fiyatı 1.000 dolara çıkabilir, hatta biraz daha düşebilir.

Önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde McGlone, Ether ve Bitcoin’in “çok daha yükseğe çıkacağını”, ancak tüm risk varlıkları gibi “Fed balyozunun” değerlerine zarar vermeye devam edeceğini tahmin etti. McGlone daha önce Bitcoin için 2025 yılına kadar 100.000 dolarlık bir fiyat talep etmişti ve Makori’ye çağrısının arkasında olduğunu söylemişti:

100.000 dolara ulaşması an meselesi. Kod olarak, arz düşüyor, bunu değiştiremezsiniz. Benimseme ve talep takdir ediliyor… Sanırım hızlanacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Piyasa Bu Hack Olayıyla Sarsıldı: 90 Ayrı Altcoin Çalındı! Piyasa yapıcı şirket Wintermute, DeFi operasyonuyla ilgili bir hack’te 160 milyon dolar kaybetti. CEO Evgeny Gaevoy, saldırıdan 90 ayrı altcoin projesinin hasar aldığını söylüyor. Wintermute hack saldırısında 90 altcoin çalındı Kurucu ve CEO Evgeny Gaevoy’a göre, algoritmik piyasa...
Buğra Çağlar 2 hafta önce