Birçok Tahmini Çıkan Analist: Bitcoin Bu Diplere İtilebilir!

Tahmini Çıkan Analist Bitcoin Bu Diplere
Tahmini Çıkan Analist Bitcoin Bu Diplere
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg’in kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin ve kripto fiyatlarının gerilemesi için birincil katalizörü özetledi. Kriptoya odaklanan bir analist olan Van De Poppe, düşüşün FTX diplerine ulaşabileceğini öngörüyor.

Mike McGlone, kripto piyasasının düşüş katalizörlerini açıklıyor

Analistin isabetli tahminlerine Kriptokoin.com’un bu makalesinden göz atabilirsiniz. Güncel analizlerinde McGlone, Fed’in şahin enflasyonu düşürme stratejisini, kripto paralar gibi riskli varlıklar üzerinde aşağı yönlü baskı uygulayabilecek birincil faktör olarak gösterdi.

Analist, kripto ayı piyasasının bitmekten çok uzak olduğunu belirtirken, hodl yatırımcılarına devalüasyona karşı koruyucu sigorta aramalarını tavsiye ediyor. Ayrıca, kripto paraların son zamanlarda geri dönmesinin onları gelecekteki fiyat düşüşlerine karşı duyarlı hale getirdiğini söyledi.

Fed’in faiz artırımı: Kripto piyasasının düşüşü için birincil katalizör

McGlone, finans piyasasındaki son gerilemeyi analiz ederken, stratejinin ekonomide bir durgunluğa neden olma potansiyeline rağmen Fed’in faiz oranlarını yükseltme konusundaki ısrarına değindi. McGlone’a göre, kripto paraları ve hisse senetleri henüz düşük seviyelerini görmedi.

Bu açıklama, en kötüsünün henüz gelmediğini ve Fed faiz oranı artışlarında bir sonraki baz noktasını (bps) uyguladığında kripto para birimi fiyatlarının daha da düşebileceğini ima ediyor. Bloomberg analisti, kripto da dahil olmak üzere borsanın düşüş sırasında dünyanın en enerjik güçlerinden biri olduğunu söyledi. Fed’in yüksek resesyon riskleri arasında parasal sıkılaştırması da bu düşüşün güçlü bir katalizörü.

ABD ekonomik verilerinin Bitcoin üzerindeki etkisi

Bitcoin için birincil destek seviyesi olarak 25.000 dolardan bahsederken, Mart ayının kripto fiyatlarının kaderini belirleyeceğini ekliyor. Bitcoin dahil kripto para birimlerinin pivot seviyelerini koruyup koruyamayacağı, Mart ayında çıkacak TÜFE verilerine bağlı. TÜFE verileri, durgunluğun tüketiciler üzerinde ne kadar baskı oluşturduğunu ve Fed’in sıkılaştırmasının Enflasyon üzerinde ne kadar baskı oluşturduğunu belirleyecek.

TÜFE verileri düşük çıkarsa, kripto ve hisse senedi fiyatlarını yükseltirken piyasa duyarlılığı iyileşecektir. Bununla birlikte, endeks yüksekse, yatırımcı duyarlılığı daha da derine inerek hisse senedi ve kripto piyasasında büyük bir fiyat düşüşüne neden olur.

Bloomberg analisti, kripto paraların henüz dipleri görmediğini söyledi

McGlone’un analizi, Bitcoin ve diğer kripto paraların kaydettiği 2022 dip seviyelerinin kırılabileceğini öne sürüyor. Fed’in Mart ayında ek sıkılaştırması ile daha fazla tehlike beliriyor olabilir. Raporda McGlone ayrıca, piyasaların para politikasının gecikmeli etkilerini hafife alıyor göründüğünü ve bunun savunmacı olmak için iyi bir neden olması gerektiğini belirtti. 

McGlone’un belirttiği gibi, Fed faiz oranı bir yıl önce sıfırdı ve şimdi artıyor. Federal faiz oranı şu anda %5’e yaklaştığı için Bitcoin gibi riskli piyasaların Mart ayının başında direnç göstermesi gerektiğini belirtti. Bitcoin, Mart ayının başında 25.000 dolarlık kilit destek seviyesini koruyamadığı için, daha yüksek faiz oranlarının Bitcoin’i daha da aşağı çekme olasılığı yüksektir. 

Michael Van De Poppe, beklenen düşüş için bu destek seviyesini belirledi

Kripto para piyasasının tanınan analistlerinden Michael Van De Poppe, önümüzdeki birkaç haftanın piyasanın kaderinin belirlemesi için çok önemli. olduğunu söylüyor. Kripto uzmanı, BTC’nin 22.000 ila 25.000 dolar arasında istikrar kazandığı ve altcoinleri aşağı çeken düzeltici bir hareket gösterdiği haftalık grafiği analiz ediyor.

Van De Poppe, toplam piyasa değerinde 200 haftalık MA’yı kaybedersek, Bitcoin’in 19,7 bin dolara düşebileceğini tahmin ediyor. Eşzamanlı olarak, “Piyasa değeri ayrıca 860 milyar dolara düşerek piyasayı %15 daha aşağı çekebilir” diye ekliyor.

Bitcoin için piyasa değerinin 200 haftalık MA ile teması kritik

Poppe’ye göre, piyasa değeri 200 haftalık MA’nın üzerinde kalırsa, piyasa önümüzdeki birkaç hafta içinde potansiyel olarak önemli bir hareketin kavşağında. Yine de, piyasanın şu anda tahmin edebileceği gibi, piyasanın en altında olma ihtimalinin devam ediyor.

Öte yandan, altcoin piyasa değeri 200 haftalık EMA’nın üzerinde tutunuyor. Ancak %10 civarında hafif bir düzeltme hareketi olursa, piyasa 200 haftalık hareketli hareketli ortalamanın da üzerinde. Ayrıca Michael, tüm düzeltici hareketlerin fiyatın bir kanalda sabitleneceği dönemler olduğunu vurguluyor.

Analist ayrıca, mevcut enflasyon ortamında, faiz artırımlarının daha uzun süreceği beklentisiyle devam ediyor ve bu da fiyatların bir miktar düşmesine neden oluyor. Bu nedenle, Fed’in sadece 25 baz puanlık faiz artırma politikasını sürdürmeye başlaması durumunda, yukarı yönlü bir trend içinde normal bir düzeltme beklenebilir ve bu da ofsaytta daha fazla ivmeye neden olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Birçok Tahmini Çıkan Analist: Bitcoin Bu Diplere İtilebilir!