Hangi Metaverse Coinler Patlayama Hazır? İşte Tahminler!

2.850 görüntülenme
Tahminler: Metaverse Coinler Patlayama Hazır

Metaverse coinler artık eskisi kadar gündemde değiller. Yaklaşık bir sene boyunca, Meta’nın yeni VR gözlükleri dışında bu alanda çok az atılım gördük. Talepteki düşüşün piyasa yansıması, kripto piyasasının en büyük metaverse projelerinde %90’ı aşan kayıpları izledi. Bu yazıda, teknik indikatörlerin yeşil ışık yaktığı iki metaverse coin’e göz atalım.

Yükseliş sinyali veren metaverse coinler

İlk örnek Decentraland (MANA), RSI’daki yükseliş sinyali eşliğinde yukarı yönde ivme kazanıyor. MANA fiyatı 5 Aralık’tan bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altında düşüşteydi. Aşağı yönlü hareket, 30 Aralık’ta 0,284 dolar bölgesinde dip buldu. MANA o zamandan beri yukarı doğru hareket ediyor, ancak direnç çizgisinden çıkmadı.

Direnci kırmadaki başarısızlığa rağmen, teknik indikatörler yükseliş gösteriyor. Bu yorum, önemli ölçüde yükseliş sapması (yeşil çizgi) oluşturan RSI ile açıkça yapılabilir. Bu tür sapmalar genellikle yukarı hareketlerden önce gelir. Durum böyleyse, teknik analist Valdrin Tahiri, Decentraland fiyatının direnç çizgisinden çıkmasını ve ortalama 0,355 – 0,373 dolar bölgesine yükselmesini bekliyor.

Ancak, Grayscale’in MANA’nın toplam piyasa değerinin %1’ini elinde tuttuğunu belirtmekte fayda var. Kriptokoin.com olarak rezervlerin ayrıntılarına bu yazıda yer verdik. Eğer bunların bir kısmını satmak zorunda kalırsa, bunun MANA üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Bu nedenle, direnç çizgisinden bir ret, MANA’yı tekrar 0,30 doların altına gönderebilir. Diğer yandan, 30 Aralık’taki dip seviyesi olan 0,284 doların altına düşüş, trendin hala düşüş eğiliminde olduğunu gösterecek.

SAND fiyatı, yüzde 50 potansiyel yükselişe işaret ediyor

SAND fiyatı, 5 Kasım’da 0,985 dolar zirvesine ulaştığından beri uzun vadeli alçalan direnç çizgisinin altında düşüyor. Aşağı yönlü hareket, 1 Ocak’ta 0,375 dolarda dip buldu. Düşüşe rağmen, birkaç yükseliş işareti, bir rahatlama rallisinin beklendiğini gösteriyor;

  • İlk olarak, SAND fiyatı azalan direnç çizgisinden yeni çıktı ve aşağı yönlü hareketin tamamlanabileceğinin sinyalini verdi.
  • İkincisi, altı saatlik RSI, önemli miktarda yükseliş sapması oluşturdu. Üstelik artık 50 çizgisinin üzerine çıktı.

Daha önce böyle bir sapma meydana geldiğinde (yeşil, kesikli), SAND token fiyatı %23 yükselmişti. Bunlar, 0,608 – 0,681 dolar seviyesindeki direnci seviyelerine doğru yukarı yönlü bir hareketin beklendiğinin işaretleridir. Fakat, 1 Ocak’ın en düşük seviyesi olan 0,375 doların (kırmızı çizgi) altına düşüş, bu yükseliş eğilimi gösteren SAND fiyat analizini geçersiz kılacak.

Sonuç olarak, SAND ve Decentraland kısa vadeli fiyat tahminlerinin her ikisi de yükseliş gösteriyor. Bununla birlikte, görünüm SAND için biraz daha elverişli. Çünkü zaten alçalan direnç çizgisinden kopmayı başardı. 1 Ocak’ın en düşük seviyeleri arasında bir düşüş, bu metaverse coinler için yükseliş fiyat tahminini geçersiz kılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Çöküşleri Öngören Analist: Bu 2 Altcoin Pump'lanabilir!
Çöküşleri Öngören Analist: Bu 2 Altcoin Pump’lanabilir! Bitcoin’in 2020 yılında 6.100 ve 10.300 dolarda dibi göreceğini önceden bildiren bir analist, 2 altcoin için sıradaki boğayı haritalıyor. Uzmanın tahminleri, piyasadaki satışların kısa süreliğine soğuduğu bir dönemde geldi. DonAlt, bu 2 altcoin için boğa senaryosunun ayrıntılarını...
Buğra Çağlar 1 ay önce