Bu Hafta Takip Etmeniz Gereken 5 Kripto Para

bitcoin altcoin
bitcoin altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para MATIC, EOS, XMR ve AAVE, Bitcoin fiyatı 30.000 ila 33.000 dolar destek bölgesi içinde kalabilirse önümüzdeki günlerde daha da yükselebilir. Bitcoin (BTC), mevcut geri çekilme sırasında herhangi bir fiyat seviyesini sürdürmek için mücadele ediyor. Bu durum daha yüksek seviyelerde talep eksikliğini gösteriyor. Bu, boğa trendinin sona erdiği ve kurumsal yatırımcıların kripto para piyasalarını terk ettiği anlamına mı geliyor? Hayır! Tam tersi. Glassnode’un haftalık bülteni, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) priminin yükseldiğini belirterek, kurumsal yatırımcıların daha düşük seviyelerde alımlar yaptığını öne sürdü. Kurumsal yatırımcılar için bir başka popüler araç olan Kanada merkezli Purpose Bitcoin borsa yatırım fonu da güçlü sermaye girişlerine tanık oldu. Glassnode’daki analistlere göre bu, “yenilenen kurumsal ilginin erken belirtilerini” gösteriyor.

kripto para

Bitcoin’de olası bir dibi işaret ediyor olabilecek başka bir metrik, 2017’nin ilk kısmına benzeyen dominans grafiğidir. Bitcoin’in dominansı 2017’ye benzer bir yörünge izlerse bu durum Altcoin’ler için gidilecek yer olduğunu gösteriyor. Aylık opsiyonlar ve vadeli işlemler sona erdiği için yatırımcılar muhtemelen Bitcoin’in önümüzdeki hafta keskin bir toparlanmaya başlayıp başlayamayacağını merak ediyorlar. Böyle bir durum yaşanırsa traderlar hangi altcoinlerin toparlanacağını merak ediyor. Bu hafta trend hareketlere başlayabilecek 5 kripto para birimine bakalım.

Kripto para Bitcoin

Bitcoin’in kısa süreli çıkışı, 26 ve 27 Mayıs’ta 200 günlük basit hareketli ortalamadaki (41.014 Dolar) engeli aşamadı ve bu, ayıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Düşen 20 günlük üstel hareketli ortalama (41.327 Dolar) ve aşırı satım bölgesine yakın göreceli güç endeksi (RSI), ayıların kontrolün altında olduğunu gösteriyor.

kripto para

BTC/USDT kuru 33.000 Dolar’lık desteği kırarsa, bir sonraki durak 30.000 ila 28.000 Dolar arasındaki destek bölgesi olabilir. Bu bölge de yol açarsa, parite panik satışına tanık olabilir. Bu durumda fiyatın 20.000 Dolar’a düşmesi mümkün. Fiyat 200 günlük SMA’nın altında ne kadar uzun süre kalırsa, boğaların yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlaması o kadar zorlaşacaktır. Bununla birlikte, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 200 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, daha düşük seviyelerde güçlü alım önerecektir. Bu, 48.231 Dolar’dan %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesine olası bir rallinin yolunu açabilir.

BTC/USD Grafiği: Tradingview

4 saatlik grafik, genellikle bir devam modeli olarak hareket eden simetrik bir üçgenin oluşumunu gösterir. Ayılar fiyatı üçgenin altına düşürürse, parite 30.000 Dolar’a ve ardından 20.316 Dolar’lık model hedefine düşebilir. Öte yandan, boğalar fiyatı üçgenin direnç çizgisinin üzerinde iter ve sürdürürse, kurulum bir tersine dönüş modeli olarak hareket edebilir. Böyle bir hareket, düşüş trendinin sona erdiğini ve paritenin 51.951 Dolar’daki ana hedefe toparlanabileceğini gösterecek.

Kripto para MATIC

Polygon (MATIC) bugün 20 günlük EMA’dan (1.58 Dolar) sıçradı ve boğaların bu destek seviyesinde düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Yükselen 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor.

kripto para

Bununla birlikte, MATIC/USDT kuru, boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren simetrik bir üçgen deseni oluşturdu. Boğalar fiyatı üçgenin direnç çizgisinin üzerine çıkarırsa, parite 2,70 Dolar’a yükselebilir ve ardından model hedefine 4,20 Dolar’a yolculuğuna başlayabilir.  Bu varsayımın aksine, fiyat üçgenin direnç çizgisinden aşağı inerse parite üçgenin içinde kalma süresini uzatabilir. Üçgenin altında bir kırılma ve kapanma, zayıflığa işaret edecek ve 0,80 Dolar’a düşüşle sonuçlanabilir.

kripto para

4 saatlik grafik, rahatlama rallisinin düşüş trendi çizgisinde dirençle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı 1.51 Dolar desteğinin altına çekerse, parite düşüş eğilimi göstererek 0.68 Dolar’a düşebilir. Tersine, alıcılar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa yükseliş momentumu artabilir ve parite 2,43 Dolar direncine meydan okuyabilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, 2.70 Dolar’a bir ralli ile sonuçlanabilir.

Kripto para EOS

EOS, 27 Mayıs’ta %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesinde 7.89 Dolar’a doğru bir toparlanma girişiminde bulundu. Bununla birlikte, olumlu işaret, boğaların fiyatın 5.60 Dolar desteğinin altına düşmesine izin vermemesidir. Bu, traderların satın almak için daha derin bir düşüşü beklemediğini gösteriyor.

kripto para

Boğalar, fiyatı 20 günlük EMA’nın (6.95 Dolar) üzerine itip kapatabilirse, arzın talebi aştığını gösterecektir. Bu, 9.23 Dolar’dan %50 geri çekilme seviyesine ve ardından 10.57 Dolar’dan %61.8 geri çekilme seviyesine bir ralli için kapıları açabilir. Bu yükseliş görünümü, ayılar bir sonraki geri çekilme girişimini 20 günlük EMA’da veya 7.89 Dolar’da durdurursa geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, 5,60 Dolar’ın altında bir kırılma olasılığını artıracak. Böyle bir durumda EOS / USDT kuru 200 günlük SMA’ya (4.52 Dolar) ve ardından 3.57 Dolar’a düşebilir.

kripto para

4 saatlik grafik, boğaların 5,60 Dolar’lık desteği savunduğunu ve satış baskısının azaldığını gösteriyor. Orta noktanın hemen altındaki düz 20-EMA ve RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 6.81 Dolar’ın üzerine çıkarırsa, parite 200-SMA’ya ve ardından 8.69 Dolar’a yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların oyuna geri döndüğünün sinyalini verecektir. Alternatif olarak, ayılar fiyatı 5,60 ila 5 Dolar’lık destek bölgesinin altına düşürürse, kur 3,57 Dolar’a düşebilir.

XMR/USDT

Ayıların Monero’yu (XMR) 200 günlük SMA’nın (222 Dolar) altına düşürme girişimleri son birkaç gün içinde başarısız oldu. Bu, boğaların mevcut seviyelerde birikim yaptığını gösteriyor.

Alıcılar, 29 Mayıs’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın (294 Dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı ancak mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde güçlü satışlar gösteriyor. Bununla birlikte, boğaların yine 20 günlük EMA’daki engeli aşmaya çalışması muhtemel. Başarılı olurlarsa, XMR/USDT kuru, 368.45 Dolar’dan %61.8 Fibonacci düzelme seviyesine ulaşabilecek bir rahatlama rallisi başlatabilir. Bu seviye sert bir direnç olarak hareket edebilir çünkü daha yüksek seviyelerden alım yapan traderlar pozisyonlarını kapatabilirler. Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 200 günlük SMA’nın altına inerse geçersiz olacaktır. Böyle bir durumda parite 175 Dolar’a ve ardından 124.69 Dolar’a düşebilir.

4 saatlik grafik, boğalar ve ayılar arasındaki bir sonraki yön hareketi konusundaki kararsızlığı gösteren simetrik bir üçgen oluşumunu gösteriyor. Orta noktaya yakın düz 20-EMA ve RSI da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Bu avantaj, fiyatı üçgenin üzerinde tutabilir ve sürdürebilirse boğaların lehine olacaktır. Fiyat daha sonra sert bir direnç olarak hareket edebilecek 200-SMA’ya yükselebilir. Aksine, fiyat düşerse ve üçgenin altına düşerse, parite 175 Dolar’a ve ardından 124.69 Dolar’a düşebilir.

AAVE/USDT

AAVE, güçlü desteği 280 dolardan kurtarmaya çalışıyor. Bu seviye 26 Ocak’tan beri kapanış bazında kırılmadı. Bu nedenle boğaların onu agresif bir şekilde savunması muhtemel. Seviyenin hemen üzerindeki 200 günlük SMA (290 Dolar) ek bir avantaj sağlıyor.

Bununla birlikte, azalan 20 günlük EMA (398 Dolar) ve 43’ün altındaki RSI, kısa vadeli eğilimin ayıları desteklediğini gösteriyor. Satıcılar, 20 günlük EMA’da herhangi bir yardım rallisini durdurmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, AAVE/USDT kuru tekrar 280 Dolar’a düzeltebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış bir düşüş trendi başlatabilir ve düşüş 160 Dolar’a kadar uzayabilir. Tersine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, parite 489 Dolar’a yükselebilir ve bu da muhtemelen sert bir direnç görevi görecektir.

4 saatlik grafik, boğaların düşüşü 280 Dolar seviyesinde satın aldığını gösteriyor. 20-EMA düzleşiyor, bu da satış baskısının azaldığını gösteriyor. Alıcılar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerinde zorlar ve sürdürürse, parite 418 Dolar’a yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 480 dolara doğru bir ralli ile sonuçlanabilir. Bu olumlu görüş, fiyat 20-EMA’dan veya düşüş trendi çizgisinden düşerse ve 280 doların altına inerse geçersiz olacaktır. Kriptokoin.com olarak sürece baktığımızda bu durum yaşanırsa, ayılar fiyatı 23 Mayıs’ın düşük seviyesi olan 208.09 Dolar’ın altına çekmeye ve düşüş trendini başlatmaya çalışacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Hafta Takip Etmeniz Gereken 5 Kripto Para

Bu Hafta Takip Etmeniz Gereken 5 Kripto Para

ss crypto future
ss crypto future
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para Bitcoin, 40.000 doların üzerinde reddedilme ile karşı karşıya. Ancak boğalar hamle yapmaktan vazgeçmezse, birkaç altcoin yükseliş trendine devam edebilir.

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz birkaç ay içinde birkaç kurumsal yatırımcıyı cezbetti. Ancak 700 milyar doların üzerinde devam eden piyasa değeriyle, birçok kurumun Bitcoin satın almayı düşünmesi muhtemel. Benzer şekilde, yaklaşık 180 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Ethereum (ETH) için de yatırımcıların bir yöneliminin olması söz konusu.

İlk iki kripto para biriminin kurumsal olarak benimsenmesi, çok sayıda risk sermayedarını ve erken yatırımcıyı iyi bir boyut kazanmış ancak henüz tam potansiyeline ulaşmamış daha küçük projelere çekecek gibi görünüyor. Bu tür yatırımlarda risk yüksek olmasına rağmen, getiriler eşit derecede çekici olabilir.

1 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri olan şirketler için eski piyasalarda kullanılan bir terim olan tek boynuzlu at statüsü kripto para piyasasında piyasa değeri 1 milyar doların üzerinde olan varlıklar için kullanılıyor. Bu nedenle aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla proje yer alıyor.

Büyük oyuncular bu tek boynuzlu atlara atlarlarsa, güçlü bir şekilde toparlanmaları muhtemel. Bu da kurumlara karşı bir avantaja sahip olan erken perakende yatırımcılarına fayda sağlayacaktır. Bu kazançlar uzun zaman alabilse de, traderlar kısa vadede birkaç altcoin’deki keskin yükselişlerden yararlanabilir.

Önümüzdeki birkaç gün içinde yükselişine devam edebilecek ilk 5 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

Bitcoin

Bitcoin, 5 Şubat’ta 38.000 dolarlık genel direncin üzerine çıktı ve bu yükselişi 6 Şubat’ta başka bir yukarı hareketle takip etti. Ancak BTC boğaları günün mum çubuğundaki uzun fitilden görüldüğü gibi daha yüksek seviyelere doğru hamle yapamadı.

Boğaların fiyatı 40.000 doların üzerinde tutmadaki başarısızlığı bugün kar alımına neden oldu. Ayılar fiyatı 38.000 doların altına çekmeye ve bu seviyenin daha da altlarına doğru fiyatı çekmeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, BTC / USD paritesi 20 günlük üstel hareketli ortalama seviyesi olan 35.386 dolar seviyesine düşebilir.

Parite 20 günlük EMA’dan geri dönerse, boğalar bir kez daha yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak. 40.000 dolar ile 41.959,63 dolar arası genel direnç bölgesi arasındaki bir kırılma bölgesi olarak karşımızda duruyor. Bu bölge yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını işaret ediyor. Ayrıca fiyatı da 50.000 dolar seviyesine doğru çekebilir.

Aksine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, parite 50 günlük basit hareketli ortalama seviyesi olan 32.840 dolara düşürebilir. Bu destek de kırılırsa, parite 28.850 dolarlık desteğe düşebilir.

4 saatlik grafik, boğaların fiyatı 38.000 dolar seviyesinden 40.000 dolara yükselttiğini gösteriyor. Ancak parite 40.952.16 dolar seviyesinden geriye geldi. Bu durum, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösteriyor.

Parite 20-EMA’nın altına düştü ve bağıl güç endeksi (RSI) orta noktanın hemen üzerinde yer alıyor. Bu durum momentumun zayıflıyor olabileceğini gösteriyor. Parite şimdi 50-SMA’ya düşebilir.

Parite 50-SMA’dan geri dönerse, boğalar yükseliş trendini sürdürmek için bir girişim daha yapacak, ancak 50-SMA kırılırsa, düzeltme 32.000 dolar seviyesine kadar derinleşebilir.

Polkadot

Polkadot (DOT) güçlü bir yükseliş trendinde yer alıyor. Boğalar fiyatı 03 Şubat’taki 19,40 dolarlık direncin üzerine çıkardı. Ancak bu kadar yükseliş neticesinde yoruldular ve dinlenmeye çekildiler. Son durum ayıların yükseliş trendini durdurmaya çalıştığını gösteriyor.

Bununla birlikte, olumlu işaret, boğaların fiyatın 19,40 doların altında kalmasına izin vermemesidir. Bu, traderların agresif bir şekilde kar alımı yapmadığını ve her küçük düşüşte alım yaptığını gösteriyor.

Boğalar şimdi fiyatı 21.7321 doların üzerine çıkarabilirse, yükselişin bir sonraki ayağı başlayabilir. Yukarı yönde temel hedef 24.08 dolar ve ardından 30 dolar seviyesi. Yükselen hareketli ortalamalar ve 61’in üzerindeki RSI, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, ayılar hamle yapar ve fiyatı 20 günlük EMA seviyesi olan 17.43 doların altına çekerse bu durum, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterecektir. DOT / USD kuru daha sonra 19.40 dolar ile 14.7259 dolar arasında salınım yaparak biraz daha zaman geçirebilir.

4 saatlik grafik, genellikle bir devam modeli görevi gören simetrik bir üçgenin oluşumunu gösteriyor. Ayılar fiyatı üçgenin altına düşürmeye çalıştılar. Ancak 50-SMA’daki keskin toparlanma, daha düşük seviyelerde agresif alımların var olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı üçgenin üzerine çıkarabilirse, avantajı boğaların lehine kaydıracak. Üçgenin üzerindeki kırılmanın desen hedefi 24.1621 dolar seviyesidir. Öte yandan, ayılar fiyatı üçgenin altında tutarsa ​​parite 15.8379 dolara düşebilir.

Chainlink

Chainlink (LINK) fiyatı 5 Şubat’taki 25.7824 dolarlık genel direncin üzerinde kapandı. Ancak boğalar ertesi gün yükseliş ivmesini sürdüremedi. Bu vaziyet, ayıların agresif bir şekilde 25.7824 dolar ile 27 dolarlık direnç bölgesini savunduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 20 günlük EMA seviyesi olan 22.83 $ seviyesine doğru düşüşleri satın aldığını gösteriyor. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı genel direnç bölgesinin üzerine çıkarabilirse, yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir. Yukarı yönde izlenecek bir sonraki seviye 30 dolar ve eğer bu seviye de aşılırsa fiyat, yukarı hareket ederek 33 dolara ulaşabilir.

Aksine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına fiyatı çekerse, LINK / USD kuru, fiyat aralığına bağlı hareketini birkaç gün daha 20.1111 ila 25.7824 dolar arasında uzatabilir.

4 saatlik grafik, yükselen bir üçgen modelinin oluşumunu gösteriyor. Parite mevcut seviyeden geri dönerse, boğalar fiyatı genel direnç bölgesinin üstüne çıkarmak için bir girişim daha yapacak. Başarılı olurlarsa, parite 31.4537 dolarlık desen hedefine yükselebilir.

Tersine, eğer ayılar fiyatı destek çizgisinin altında tutarsa, parite 22.61 dolara ve ardından 21.65 dolara doğru düşebilir. Negatif bölgedeki marjinal olarak aşağı eğimli 20-EMA ve RSI, ayılara küçük bir avantaj sunuyor.

Stellar

0,325 ile 0,35 dolar arasındaki sıkı aralık, 6 Şubat’ta yükselişe geçti. bu yükseliş boğaların ayıları alt ettiğini gösteriyor. Boğalar artık Stellar Lumens’i (XLM) 0.40 dolar seviyesinin üzerinde tutabilirse, yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesinin yakınındaki RSI, boğaların son fiyat hareketlerini komuta ettiğini gösteriyor. 0,40 doların üzerinde, XLM / USD kuru 0,50 dolara yükselebilir ve burada ayılar tekrar sert direnç gösterebilir.

Boğalar fiyatı 0.40 doların üzerinde bir seviyede kapatamazsa, parite tekrar 0.35 dolara düşebilir. Bu destekten gelen güçlü bir toparlanma, boğaların destek için hamle yaptığını gösterecek. Bu durum 0.40 dolar seviyesinin üzerine çıkma olasılığını artıracaktır.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,315 $) altına çekerse, mevcut kırılmanın bir ayı tuzağı olduğunu gösterecek.

4 saatlik grafik, paritenin 0,445 dolarlık bir desen hedefi olan simetrik bir üçgenden koptuğunu gösteriyor. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede yer alıyor. Bu durum boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Fiyat 20-EMA’dan geri dönerse, yatırımcıların düşüşlerde birikim yaptığını gösterecek. Bu durum yükseliş trendinin yeniden başlama olasılığını artıracaktır. Tersine, 20-EMA’nın altındaki bir kırılma, momentumun zayıflıyor olabileceğinin ilk işareti olacaktır.

Theta

THETA şu anda yükseliş trendinde konsolide oluyor. Geçtiğimiz birkaç gündeki fiyat hareketi, bir kırılmada tamamlanacak ve 2.51 doların üzerinde kapanacak olan yükselen bir üçgen modeli oluşturdu.

Boğalar fiyatı 5 Şubat’ta 2.51 doların üzerine çıkardı ancak yükseliş hareketini sürdüremediler. Bu durum, ayıların direnci 2,51 dolar seviyesinde savunmaya çalıştığını gösteriyor.

Bununla birlikte, olumlu işaret, boğaların fiyatın 20 günlük EMA seviyesi olan 2.09 dolar seviyesinin altına düşmesine izin vermemesidir. Fiyat mevcut seviyelerden geri dönerse, boğalar THETA / USD kurunu 2,51 dolar seviyesinin üzerine çıkarmaya çalışacak.

Başarılı olurlarsa, parite yükseliş trendinin bir sonraki ayağına devam edebilir. Üçgenden kopuşun desen hedefi 3,56 dolar seviyesi. Ayılar fiyatı üçgenin altına düşürürse bu yükseliş düzeni geçersiz hale gelecektir.

4 saatlik grafikteki 20-EMA düşmeye başladı ve RSI negatif bölgeye geriledi. Bu durum ayıların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor. 2,10 doların altında bir kırılma, fiyatı üçgenin destek çizgisine çekebilir.

Öte yandan, fiyat mevcut seviyelerden veya üçgenin destek çizgisinden yükselirse bu durum, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterecek. Daha sonra boğalar fiyatı yine 2,51 dolar direncinin üzerine çıkarmaya çalışacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bu Hafta Takip Etmeniz Gereken 5 Kripto Para

Bu Hafta Takip Etmeniz Gereken 5 Kripto Para

kripto para 1 1
kripto para 1 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin – Kripto para birimleri geçen hafta güçlü bir şekilde yükseldi. Ancak Bitcoin’in mevcut konsolidasyonu trendin yakında tersine dönebileceğinin bir işareti olabilir.

Bloomberg ile yaptığı röportajda Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, hedge fonlara ek olarak emeklilik fonları ve bağışların da Grayscale ürün ailesine yatırım yapmaya başladığını söyledi. Bu gelişme, geniş bir kurum yelpazesinin Bitcoin (BTC) biriktirdiğini gösteriyor.

Bu trend hız kazandıkça yatırım bankaları da geride kalmak istemediklerine karar verdiler.

Morgan Stanley’den yakın zamanda yapılan bir dosyalama, iş zekası şirketi MicroStrategy’de %10,9 hissenin satın alındığını gösteriyor. Bu hamle, muhtemelen Bitcoin’de açığa çıkmak için yapılmış bir hareket. Sahip oldukları 70.470 Bitcoin ile MicroStrategy, Bitcoin’de önemli bir oyuncu haline geldi.

Bazı analistler, mevcut talebin altın pozisyonlarını kapatan ve Bitcoin satın alan yatırımcılardan da gelebileceğinden şüpheleniyor.

Altının son zamanlardaki düşük performansıyla ilgili bir sorgu üzerine, CNBC Mad Money programı sunucusu Jim Cramer, kurumsal paranın kripto para birimine akıyor olabileceğine işaret etti.

Kurumsal alımlarla ilgili olumlu raporlar olsa da, kripto para traderları satış yapan kişileri de takip etmeli. Çünkü bir noktada ralli ivme kaybedecek ve yatırımcılar kar elde etmeye çalışacaklar.

Material Indicators’daki analistler, mega balinaların 7 Ocak’ta Bitcoin 40.000 $’a ulaştığında kar alımı yapmış olabileceğini ve bugün görülen fiyat düşüşünün nedeninin balinalardan daha fazla satış olabileceğini öne sürüyor. Ancak, daha düşük seviyelerde agresif alımlar, güçlü bir toparlanma ile sonuçlandı.

Ancak bu durum, balinaları satış yapmaktan caydırmadı. Güney Kore’deki Bitcoin balinaları, 100 milyon dolarlık para yatırma işlemlerinden borsalara kadar görüldüğü gibi, son birkaç gündür pozisyonlarını terk ediyor. Satış, çıkışta büyük bir aceleye neden olmamasına rağmen, traderlar pozisyonlarına dikkat etmeli. Çünkü ABD’deki birkaç büyük yatırımcı çıkışa koşsa bile, keskin bir düşüşe neden olabilir.

Bitcoin keskin bir şekilde düzelirse, çoğu altcoin de muhtemelen aynı şeyi takip edecek. Ancak Bitcoin güçlü kalırsa, bu ilk 5 kripto para kısa vadede daha iyi performans gösterebilir.

İzlenmesi gereken kritik seviyeleri belirlemek için grafiklerini inceleyelim.

Bitcoin

Bitcoin, son birkaç haftadır güçlü bir yükseliş trendi içindeydi, ancak ralli, göreceli güç endeksini (RSI) aşırı alım bölgesine itti. Piyasalar, her yükselişle birlikte uzun süre aşırı alım yapabilse de, keskin bir düzeltme riski artar.

Olumsuz yöndeki ilk destek, 8 Ocak’ta 36.518.73 $’dan yapılan gün içi en düşük seviye. Fiyat bu seviyenin üzerine çıkarsa, traderların aceleyle kar kaydı yapmadıklarını ve küçük düşüşlerle alım yaptıklarını gösterecektir.

Boğalar fiyatı 41.959,63 $’ın üzerine çıkarırsa, yükseliş trendi bir sonraki ana hedef 45.000 $ ve ardından 50.000 $ ile devam edebilir.

Bununla birlikte, eğer ayılar fiyatı 36.518.73 $’ın altına çekerse, BTC / USD paritesi 32.816.03 $’lık yukarı hareketin en son ayağının %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesine düşebilir.

Bu seviye, izlemek için çok önemli bir destektir çünkü eğer kırılırsa, birkaç trader paniğe kapılabilir ve pozisyonlarını terk edebilir. Bu da 27.167.10 $’dan %61.8 geri çekilme seviyesinde daha derin bir düzeltme ile sonuçlanabilir.

4 saatlik grafik, fiyatın şu anda 38.000 ila 41.959,63 $ aralığında kaldığını gösteriyor. Boğalar fiyatı aralığın üzerine çıkarabilirse, yükseliş eğilimi devam edebilir.

Öte yandan, ayılar fiyatı aralığın desteğinin altına çekerse, traderlar tarafından kar alımı yapılmasını önerecektir.

Aşağı yönde bir sonraki destek, yükseliş trendinin bu ayağında önceki düzeltmeler sırasında kesin olarak kırılmayan 50 basit hareketli ortalamadır. Bu nedenle, eğer bu destek kırılırsa, olası bir trend değişikliğine işaret edecektir.

Cardano

Kripto para birimi Cardano (ADA) şu anda yükseliş trendinde konsolide oluyor. Altcoin, son birkaç gündür 0,2632811 ila 0,3542857 dolar arasında kaldı ve bu da RSI’yi aşırı alım seviyelerinden aşağı çekti.

Kripto para

Boğalar şu anda 0.34 $ seviyesinin yakınında sert bir dirençle karşı karşıya, ancak olumlu bir işaret, henüz panik satış belirtisi olmaması. Boğalar fiyatı genel direncin üzerine çıkarabilirse, yükseliş trendinin bir sonraki ayağı devam edebilir.

ADA / USD kurunun 0,449 dolarlık bir fiyat hedefi var ancak ayılar muhtemelen 0,40 dolar civarında sert bir direnç sergileyecek.

Bununla birlikte, boğalar fiyatı direnç seviyelerinin üzerine çıkarabilirse, parite 0,50 $ seviyesindeki psikolojik seviyeye yükselebilir.

Parite düşerse ve 20 günlük EMA’nın (0.234 $) altına inerse, bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, yükseliş trendinin zirveye çıkmış olabileceğini gösterecektir.

4 saatlik grafik, genellikle bir devam modeli görevi gören simetrik bir üçgenin oluşumunu gösterir. Boğalar şu anda 20-EMA’yı savunmaya çalışıyor. Fiyat mevcut seviyelerden geri dönerse, boğalar kuru üçgenin üzerine çıkarmaya çalışacaktır.

Başarılı olurlarsa parite 0.525 $’a yükselebilir. Bununla birlikte, parite üçgenin altına düşerse, bir sonraki destek 50-SMA’dadır, ancak bu destek de kırılırsa, düşüş 0,20 dolara kadar uzayabilir.

Kripto Para EOS

EOS, 2,20 ila 3,949 dolar arasında geniş bir aralıkta işlem görüyor. Altcoin, bugün ayıların agresif satışını gösteren genel dirençten keskin bir şekilde düştü.

Kripto para

Bununla birlikte, boğalar hareketli ortalamaları savunursa, EOS / USD paritesi yine 3,949 $ civarında genel dirence yükselmeye çalışabilir. Bu seviyedeki bir kırılma, 5.698 dolara ulaşabilecek yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını önerecek.

Ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altında tutarsa ​​bu görüş geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, aralığın desteğinin 2,20 $ seviyesinde düşmesine neden olabilir ve bu, pariteyi birkaç gün daha aralıkta tutabilir.

4 saatlik grafik, fiyatın genel dirençten keskin bir şekilde düştüğünü ve her iki hareketli ortalamanın da altına düştüğünü gösteriyor. Bu durum, ayılar tarafından agresif satış yapıldığını gösteriyor.

Bununla birlikte, fiyat mevcut seviyeden geri dönerse ve 20-EMA’nın üzerine çıkarsa, satışın bitebileceğini gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı tekrar genel dirence taşımaya çalışabilir.

Tersine, eğer ayılar fiyatı 3 doların altında tutarsa, parite 2,50 dolara ve ardından 2,20 dolara düşebilir.

THETA

THETA şu anda son birkaç gündür yükseliş trendinde konsolide oluyor. Fiyat daha düşük seviyelerde yükseliyor, bu da her ralli girişiminin ayılardan satışla karşılandığını gösteriyor.

Kripto para

Bununla birlikte, küçük bir olumlu durum, boğaların fiyatın 1.7611 $ desteğinin altına düşmesine izin vermemiş olmasıdır. 20 günlük EMA (1.74 $) bu seviyenin hemen altında ve boğaların onu agresif bir şekilde savunması muhtemel.

Boğalar fiyatı 2,20 doların üzerine çıkarabilirse, THETA / USD paritesi 2,51 dolara yükselebilir. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Ayılar satışlarına devam ederse ve pariteyi 20 günlük EMA’nın altına düşürürse, 50 günlük SMA’ya (1.12 $) bir düşüş için kapıları açabilir.

Ayılar fiyatı 1.7611 $’ın altına düşürebilir ve sürdürebilirse, alçalan üçgen deseni tamamlanacak. Bu hamle fiyatı 1.01 $’a düşürebilir.

Öte yandan, boğalar fiyatı üçgenin üzerine çıkarabilirse, düşüş formasyonunu geçersiz kılacaktır. Bu gelişme, fiyatı 2,51 $’a itebilir. Eğer boğalar fiyatı bu direncin üzerine çıkarabilirse, yukarı hareket 2,95 $’a ulaşabilir.

AAVE

Kripto para birimi AAVE şu anda yükseliş eğiliminde, çünkü daha yüksek zirveler ve daha yüksek dipler oluşmaya devam ediyor. Bununla birlikte, günümüz mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların agresif bir şekilde daha yüksek seviyelerde satış yaptığını gösteriyor.

Kripto para

Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesine yakın RSI, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. AAVE / USD paritesi daha fazla düzelirse, 20 günlük EMA’daki (99,93 $) bir toparlanma, yatırımcıların düşüşlerde alım yapmaya devam ettiğini teyit edecek.

Alıcılar fiyatı 135.99 doların üzerine çıkarabilirse, yükseliş eğilimi bir sonraki muhtemel hedef olan 150 dolarla devam edebilir.

Bununla birlikte, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, parite 50 günlük SMA’ya (85 $) düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma 70 $’a ve ardından 60 $’a düşebilir.

4 saatlik grafik, paritenin yükselen bir kanalda işlem gördüğünü gösteriyor. Boğalar şu anda 20-EMA’yı savunmaya çalışıyor. Güçlü bir sıçrama, fiyatı kanalın direnç çizgisine taşıyabilir.

Kanalın üzerinde bir kırılma keskin bir yukarı hareketle sonuçlanabilir, ancak fiyat kanalın direnç çizgisinden düşerse parite birkaç gün boyunca kanal içinde işlem görebilir.

Fiyat 20-EMA’nın altına düşerse, kanalın destek hattına bir düşüş mümkündür. Bu destekten güçlü bir toparlanma, yükseliş trendini sağlam tutacak. Ancak bunun altında bir kırılma, bir trend değişikliğine işaret edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bu Hafta Takip Etmeniz Gereken 5 Kripto Para

Bu Hafta Takip Etmeniz Gereken 5 Kripto Para

kripto para kriptokoin com
kripto para kriptokoin com
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin – Kripto para birimi piyasası oldukça hareketli günler geçiriyor. Bitcoin önümüzdeki birkaç gün içinde küçük bir düzeltme veya konsolidasyon görürse, altcoin’ler yükseliş gösterebilir.

Arz ve talep denklemi, bir varlığın fiyatını belirler. Geçtiğimiz birkaç ayda, kurumsal Bitcoin (BTC) talebindeki artış, güçlü bir boğa koşusu ile sonuçlandı. Bu yükseliş trendi, talep arzı aşana kadar devam edebilir.

Zincir üzerindeki veriler, bu hafta Coinbase Pro’dan her biri 12.000’den fazla Bitcoin çekildiğini gösteriyor ki bu durum, Kasım ayında çıkarılan 28.000 Bitcoin’den biraz daha az. Bu, kurumsal yatırımcılardan gelen talebin, Bitcoin’in son rallisinden sonra bile uzun vadede yükseliş gösterdiği için bozulmadan kaldığını gösteriyor.

Bu arada Meksika’nın en zengin ikinci adamı Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin’in “şimdiye kadarki en iyi yatırımı” olduğunu söyledi.

Salinas, likit portföyünün yaklaşık %10’unu Bitcoin’de bulunduruyor ve “beş veya on yıl daha bu alanda olmak” istediği için satmak için acelesi yok.

kripto para

Kurumsal yatırımcıların güçlü talebi Bitcoin’in piyasa değerini ilk kez 500 milyar doların üzerine çıkardı. Ayrıca, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti de %70,5’in üzerine çıktı. Bu rakamlar para akışının büyük ölçüde Bitcoin’e gittiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, bir noktada, taze para Bitcoin’e akışını durdurursa bu durum bir düzeltme veya konsolidasyona neden olabilir. Yatırımcılar daha sonra dikkatlerini ivme kazanabilecek altcoinler’i seçmeye yöneltebilirler.

Önümüzdeki birkaç gün içinde izlenecek beş kripto para biriminin grafiklerine bakalım.

Bitcoin

25 Aralık’ta kripto para Bitcoin fiyatı 24.302.50 $ genel direncinin üzerine çıktı ve yükseliş trendini sürdürdü. Bu kırılmanın 28.664.04 $ ‘lık bir fiyat hedefi var ve fiyat bugün 28.419.94 $’lık gün içi en yüksek seviyeye ulaştı.

kripto para

BTC / USD kurunun aralıksız yükselişi, bir düşüşün olmasını bekleyen traderların pozisyonlarını iptal etmelerine yol açtı. Kurumsal yatırımcılar, momentum tüccarları ve spekülatörler de yükseliş trendini sağlam tutan partiye katıldı.

Ancak mevcut yükseliş hızı sürdürülebilir değil. Bugünün mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde kar alımı olduğunu gösteriyor. Artış trendi devam etse bile parite tekrar 30.000 $ civarında satışla karşı karşıya kalabilir.

Artış eğilimi durursa, kısa vadeli traderlar çıkışa koşabilir ve bu da fiyatı 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (22.613 $) geri çekebilir. Bu destek devam ederse, parite tekrar yükseliş trendini sürdürmeyi deneyebilir.

Öte yandan, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma, fiyatı 20.000 $’lık kritik desteğe sürükleyebilir. Bu nedenle, traderlar fiyatları daha yüksek seviyelerde kovalamaktan kaçınabilirler.

4 saatlik grafik, boğalar ve ayılar arasında kararsızlık olduğunu düşündüren bir Doji şamdan formasyonunun oluşumunu göstermektedir. Belirsizlik olumsuz yönde çözülse de, mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük seviyelerde alım olduğunu gösteriyor. Bu, traderların her küçük düşüşte alım yaptığını gösteriyor.

Bununla birlikte, boğalar fiyatı 28.419.94 $’ın üzerine çıkaramazsa, satış devam edebilir ve bu durum, fiyatı 25.446 $ seviyesindeki 20-EMA’ya çekebilir. Göreceli güç endeksindeki aşırı alım seviyeleri de olası bir düzeltmeye işaret ediyor.

20-EMA’nın altında bir kırılma ve 24.302.50 $’lık destek, momentumun zayıfladığını gösterecek.

Litecoin

Güçlü bir yükseliş trendinde, traderlar genellikle 20 günlük EMA’daki (105 $) düşüşleri satın alırlar. Kripto para Litecoin (LTC) 24 Aralık’ta keskin bir şekilde toparlandı ve boğalar fiyatı ittikten sonra ivme yükseldi. LTC 118,64 ila 124,12 dolar genel direnç bölgesinin üzerinde yer alıyor.

Anlık hedef 145 dolar, ancak boğalar fiyatın 124.1278 doların altına düşmesine ve devam etmesine izin vermezse, ralli 180 dolara kadar uzayabilir. Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Bu yükseliş görünümü, LTC / USD kuru mevcut seviyelerden veya genel dirençten dönüp 20 günlük EMA’nın altına düşerse geçersiz hale gelecek. Böyle bir hareket, traderların dipleri satın almadığını gösterecek.

4 saatlik grafik de hem hareketli ortalamaların eğimli olduğu hem de RSI’nin pozitif bölgede olduğu bir yükseliş eğiliminde yer alıyor. Bununla birlikte, boğalar 136 dolar civarında dirençle karşı karşıya kaldıkça ivme zayıfladı.

Boğalar fiyatın 20-EMA’nın altında kalmasına izin vermezse, parite 145 $’a ulaşma hedefinde olabilir. Ancak fiyat mevcut seviyelerden düşerse ve 118.6497 $ ile 50 basit hareketli ortalamanın altına inerse bu durum, daha derin bir düzeltmenin başladığına işaret edecek.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash (BCH), son birkaç gündür defalarca 353 $’lık genel direncin üzerine çıkmaya çalışıyor. Boğalar, grafikte elips ile işaretlenmiş iki durumda fiyatı 353 doların üzerine çıkardılar, ancak daha yüksek seviyeleri sürdüremediler.

Bu, traderların 353 doların üzerindeki herhangi bir yükselişte agresif bir şekilde satış yaptıklarını gösteriyor. Bununla birlikte, olumlu olan şey, boğaların 280 doların altındaki düşüşler üzerine birikmiş olması ve şu anda fiyatı 353 doların üzerine çıkarmaya çalışmasıdır.

Başarılı olurlarsa, BCH / USD kuru 500 $’a doğru yolculuğuna başlayabilir. Ayılar ralliyi 409 $ ve 430 $’dan tekrar durdurmaya çalışacaklarından, hedefe doğru düz bir hamle olmayabilir. Ancak bu iki seviye de ölçeklenirse, parite ivme kazanabilir.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve 61’in üzerindeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

kripto para

4 saatlik grafik, paritenin şu anda 255 ila 370 dolar arasında geniş bir aralıkta işlem gördüğünü gösteriyor. Boğalar şu anda fiyatı 353 ila 370 dolar genel direncinin üzerine çıkarmaya çalışıyor.

Başarılı olurlarsa, parite fiyat hedefi 485 $ olan bir yükseliş trendi başlatabilir. Hareketli ortalamalar bir yükseliş geçişini tamamladı ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, fiyat tekrar mevcut seviyeden veya 370 $’dan düşerse, parite aralık içinde kalmasını birkaç gün daha uzatabilir.

Monero

23 Aralık şamdanındaki uzun fitil, Monero (XMR) yatırımcılarının ters baş ve omuz modelinden kırılma hedefi olan 167 dolara ulaştıktan sonra kar elde ettiklerini gösteriyor.

kripto para

Ancak olumlu olan şey, boğaların 24 Aralık’ta 20 günlük EMA’ya (151 $) düşüşü satın almasıydı. Yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, hissiyatın pozitif kaldığını gösteriyor.

Bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Fiyatı 170 $’ın üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirlerse, XMR / USD kuru, 200 $’lık psikolojik direncin hemen altında, 197 $’dan bir sonraki ana hedefe yükselebilir.

Fiyat mevcut seviyelerden düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, bu olumlu görüş geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, 135.50 $ ‘a daha derin bir düzeltme sinyali verebilir.

kripto para

4 saatlik grafik, paritenin yükselen bir kanalda işlem gördüğünü, ancak boğaların fiyatı kanalın üst yarısına itip sürdüremediğini gösteriyor. Parite genellikle kanalın orta noktasından geri döndü.

Bu, kısa vadeli traderların aralıklı seviyelerde kar elde ettiğini gösteriyor. Bununla birlikte, eğer boğalar fiyatı kanalın orta noktasının üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse, parite kanalın direnç çizgisine yükselebilir ve bu da momentumda bir artış olduğunu gösterir.

Öte yandan, kanalın destek hattının altında bir kırılma, kısa vadeli trendde olası bir değişikliğin sinyalini verebilir.

Kripto Para: THETA

THETA, son birkaç gündür dikey bir şekilde yükseldi ve bu da RSI’yi aşırı alım bölgesinin derinliklerine itti. Bu, bugünkü keskin düşüşten görüldüğü gibi bir düzeltme başlattı.

kripto para

Bununla birlikte, fiyat 1.31994 $’lık %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altına inmez ve altında kalmazsa, tarderların rallinin daha da uzamasını bekledikçe düşüşlerde alım yapmaya devam etmeleri önerilecek.

Boğalar fiyatı 1.742 doların üzerine çıkarabilirse, THETA / USD paritesi 2 dolarlık psikolojik seviyeye ve ardından 2.40 dolara yükselebilir.

Bu yükseliş varsayımının aksine, ayılar fiyatı %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altına 1.18957 $’a düşürürse bu durum ivmenin zayıfladığını gösterecektir.

kripto para

4 saatlik grafik, boğaların şu anda 20-EMA’yı savunmaya çalıştığını gösteriyor. Parite bu seviyeden geri dönerse, boğalar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaklar. Yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine parite 20-EMA’nın altına düşerse bu durum, kısa vadeli momentumun zayıfladığını gösterecektir. Bu gelişme, fiyatı 50-SMA’daki bir sonraki desteğe çekebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bu Hafta Takip Etmeniz Gereken 5 Kripto Para

Bu Hafta Takip Etmeniz Gereken 5 Kripto Para

kripto para kriptokoin com 1 2
kripto para kriptokoin com 1 2
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin – Bitcoin, bir dip seviye oluşturmaya çalışıyor ve düşüşe devam ediyor. bu durum hem long hem de short pozisyonlarda fırsatlar yaratıyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri 6 Eylül’den itibaren 314 milyar dolara geriledi ancak 350 milyar doların üzerine çıkmaya çalışıyor. Bu durum daha yüksek seviyelerin, satıcıları çekmeye devam ettiğini gösteriyor.

DeFi tokenları güçlü bir boğa koşusuna başlarken, Bitcoin’in (BTC) dominansı Mayıs ortasındaki % 68 seviyesinden bu ayın ilk yarısında yaklaşık % 56’ya geriledi.

Ancak, geçtiğimiz birkaç gün içinde, DeFi varlıkları keskin düzeltmelere tanık oldu ve volatiliteleri arttı. Bu durum muhtemelen yatırımcıların dikkatini tekrar Bitcoin’e kaydırabilir. Bitcoin’in 11.000 $ seviyesinin üzerinde tutunamaması, altcoin ve DeFi-token traderlarının güvenini de olumsuz yönde etkileyebilir.

Crypto market data daily view

Bitcoin ivme bulmakta zorlansa da, Bakkt’taki Bitcoin vadeli işlem hacminin artması ve borsa balina oranının yıllık en düşük seviyelere yakın olması olumlu gelişmeler. Bu durum, balinaların ve kurumsal traderların birikimine işaret ediyor.

Şu anda, çoğu büyük kripto para birimi, fiyat hareketi çoğunlukla kripto paraya özgü olduğundan genel bir eğilim izlemiyor. Bu, hem short hem de long tarafta fırsatlar yarattı. Bu nedenle, bugünkü listede, kripto piyasalarında düşüş yaşayan traderlar için iki fikir tartışıldı.

BTC / USD

Bitcoin’deki rahatlama rallisi, 11.147,60 $’lık % 50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin yakınında sert bir dirençle karşı karşıya. Bu durum ayıların short pozisyonları başlatmak için mevcut rahatlama rallisini kullandığını gösteriyor.

BTC/USD daily chart

Ayılar, fiyatı yükseliş çizgisinin ve 10.625 $ desteğinin altına çekebilirse, zayıflık sinyali verecek. BTC / USD kuru 10.625 $’ın altında kalırsa, 9.835 $ seviyesinde yeniden test olasılığını artıracaktır.

Ancak, parite 10.625 $’lık destekten keskin bir şekilde geri dönerse, bu düzeltmenin bitebileceğinin ilk işareti olacak. Rallinin düşüş trendi çizgisinin üzerinde kırılmasından sonra alım satım ivmesinin artması muhtemeldir.

Fiyat düşüş trendi çizgisinin üzerinde (UTC saati) kapanırsa, 12.460 $’a yükselme olasılığı artar. 12.000 $ seviyesi direnç olsa da, aşılması muhtemel görünüyor.

BTC/USD 4-hour chart

Parite şu anda yükseliş trendinden geri dönmeye çalışıyor, bu da boğaların bu desteğe doğru düşüşü satın aldığını gösteriyor. Alıcılar şimdi fiyatı 11.147,60 $ direncinin üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapacak.

Sıçrama etkisiz hale gelirse ve ayılar pariteyi yükseliş çizgisinin altına düşürürse, 10.625 $’a düşüş olabilir. Bu seviye boğalar için önemli bir destek çünkü bu seviye kırılırsa satışların artması muhtemel.

Parite 10.625 $’dan geri dönerse, birkaç günlük fiyat aralığına bağlı eylem mümkün. 4 saatlik grafikteki düzleşen hareketli ortalama, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

NEO / USD

NEO şu anda 25.23 $’da sert bir dirençle karşı karşıya. Bu da ayıların bu direnci agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Ancak, yükseliş trendinde olduğu için traderların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak görmesi muhtemel.

NEO/USD daily chart

Olumsuz taraftaki acil destek 23 dolar. 10 günlük basit hareketli ortalamada (22.26 dolar) bu seviyenin altında. NEO / USD kuru destekten geri dönerse, boğaların satın almak için daha derin bir düşüş beklemediğini gösterecek, Bu durum olumlu bir işaret.

Boğalar fiyatı 25,23 – 25,78923 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkarabilirse, yükselişin devam etmesi muhtemel. Yukarı yönde bir sonraki hedef 29 dolar.

10 günlük SMA’nın altında bir kırılma, momentumun zayıfladığının ilk işareti olacak ve 20.9633 doların altına düşme, trendde olası bir değişikliğin sinyalini verecek.

NEO/USD 4-hour chart

4 saatlik grafik, boğaların fiyatı iki kez 25,23 $ direncinin üzerine çıkardığını, ancak daha yüksek seviyeleri sürdüremediklerini gösteriyor. Bu durum, ayıların bu direnç karşısında ralliyi durdurmaya çalıştıklarını gösteriyor.

Bununla birlikte, olumsuz yönde, boğalar fiyatın 23 doların altında kalmasına izin vermedi. Bu durum alıcıların her küçük düşüş durumunda birikim yaptığını gösteriyor.

Bu paritenin birkaç gün daha 23 ila 25,50 dolar arasında kalmasını sağlayabilir. Hareketli ortalamalar düzleşti, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

XMR / USD

Monero’da (XMR) 5 Eylül’ün düşük seviyesi 74.1012 $’dan toparlanma güçlü oldu ve boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkardı. Bu durum düzeltmenin bitme olasılığını artırdı.

XMR/USD daily chart

Bununla birlikte, ayıların 97.4615 dolarlık dirençte sert bir mücadele olmadan pes etmesi pek olası değil. XMR / USD kuru mevcut seviyelerden keskin bir şekilde düşerse ve 84 $’ın altına inerse, 74.1012 $’a düşüş mümkün.

Tersine, eğer boğalar bir sonraki düşüşü 20 günlük üssel hareketli ortalamada (89 $) durdurabilirse, 97.4615 $ seviyesinde bir kırılma olasılığını artıracak. Bu direncin üzerinde, 105.9131 $ – 107.3742 $’a bir hareket mümkün. 107,3742 doların üzerinde bir kırılma, 120 dolara yükselen bir ralli ile sonuçlanabilir.

XMR/USD 4-hour chart

4 saatlik grafik 74.1012 $’dan toparlanmanın kademeli olduğunu gösteriyor. Ayılar kuru birkaç kez 30-EMA’nın altında kırsalar da, bundan yararlanamadılar ve satışı yoğunlaştırdılar.

Bu, boğaların düşüşlerde birikim yaptığını gösteriyor. Şu anda, fiyat tekrar 30-EMA’nın altına düştü. Parite mevcut seviyelerden geri dönerse, boğalar fiyatı 97,4615 $’lık genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacak.

Ayılar, fiyatı 87.5629 $ seviyesindeki anlık desteğin altına doğru kırabilir ve bu seviyeyi tutabilirse, kısa vadeli momentumun zayıflaması muhtemeldir.

ADA / USD

Cardano’da (ADA) 6 Eylül’de 0,0855982 $’ın en düşük seviyelerinden gelen rahatlama rallisi, 13 Eylül’de 0,0997444 $’da sert bir dirence çarptı. Hareketli ortalamalar aşağı doğru eğiliyor, bu da ayıların komuta ettiğini gösteriyor.

ADA/USD daily chart

Düşüş trendinde, ticaretin ödül / risk oranını artırdığı için direnç seviyelerine geri çekilme konusunda yetersiz kalma söz konusu. Şu anda, ayılar ADA / USD paritesini 0,0855982 $ desteğinin altına düşürebilirse, düşüş devam edebilir.

Yatırımcılar, muhtemel aşağı hareketten yararlanmak için uygun bir stop-loss ile short tarafında pozisyon almayı düşünebilirler. Olumsuz taraftaki bir sonraki destek 0,074 $ seviyesi. Ancak bu destek tutmazsa, düşüş 0,05 $’a kadar uzayabilir.

Parite 0,0855982 $’dan toparlanırsa ve boğalar fiyatı 0,10 $’ın üzerine çıkarırsa bu düşüş görünümü geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, düşüş trendinin sona erebileceğini gösterecektir.

Bununla birlikte, bir düşüş trendi biter bitmez yeni bir yükseliş trendinin başlaması gerekli görülmüyor. Zira çoğu zaman fiyat bir dip oluşturmaya çalışırken fiyat aralığına bağlı kalıyor.

Bu nedenle, tarderlar kenara çekilebilir ve fiyat 0,10 doların üzerine çıkarsa yeni bir yükseliş kurulumunun oluşmasını bekleyebilir.

ADA/USD 4-hour chart

4 saatlik grafik, paritenin kademeli olarak 0,0855982 $’dan kritik desteğe doğru düştüğünü gösteriyor.

Bununla birlikte, parite 0,0855982 $’dan geri dönerse, boğalar fiyatı 0,10 $’ın üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapacak. Başarılı olurlarsa, hızlı bir rahatlama rallisi mümkündür.

Tersine, fiyat tekrar 0,10 $’dan düşerse, parite birkaç gün için fiyat aralığına bağlı kalabilir.

LINK / USD

Chainlink (LINK) bir düşüş trendi içinde ve son birkaç gündür daha düşük bir yüksek ve daha düşük seviyede bir değer paterni oluşturuyor. Bu durum ayıların satış yapmak için düşüşleri kullandığını gösteriyor.

LINK/USD daily chart

Aşağı eğimli hareketli ortalamalar, trendin ayıları desteklediğini gösteriyor. LINK / USD paritesini 9.65 doların altına çekebilirlerse, muhtemelen 9 dolara fiyat düşebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir destek çünkü bu seviyenin altında bir kırılmanın düşüş trendini yeniden başlatması muhtemel.

Olumsuz taraftaki bir sonraki destek 7 dolar. Bu nedenle, traderlar olası aşağı yönlü hareketten yararlanmayı düşünebilirler.

Parite mevcut seviyelerden yükselirse veya 9 $ seviyelerinden keskin bir şekilde toparlanırsa ve düşüş trendi çizgisinin üzerinde kırılırsa, bu düşüş görünümü geçersiz olacaktır.

LINK/USD 4-hour chart

5 ve 6 Eylül’de, ayılar fiyatı 10.50 doların altına düşüremedi. Bu durum boğaların bu seviyeyi savunmaya çalıştıklarını gösteriyor.

Bununla birlikte, mevcut düşüş sırasında, fiyat son iki gündür 10.50 $’ın altında kaldı ve bu da satın almanın azaldığını gösteriyor.

Hareketli ortalamalar kademeli olarak düşüyor ve fiyat ortalamaların altında yer alıyor. Bu durum avantajın ayılarda olduğunu gösteriyor.

30-EMA’nın üzerinde bir kırılma, ayıların hakimiyetini kaybettiğinin ilk işareti olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bu Hafta Takip Etmeniz Gereken 5 Kripto Para