Reklamı kapat

2023 Öncesi Takip Etmeniz Gereken 8 Yeni Kripto Para Lansmanı

Kriptokoin
Kriptokoin 1 hafta önce
254 görüntülenme
2023 Öncesi Takip Etmeniz Gereken 8 Yeni Kripto Para Lansmanı

Yeni çıkan kripto paralar ve borsalarda listelenen yeni coinler, yatırımcılar için büyük bir kazanç fırsatıdır. Genellikle borsalarda yeni listelenen coinler ilk zamanlarında yüksek fiyat hareketleri yaparak değerini arttırır ve yatırımcılarına piyasada halihazırda var olan coinlere kıyasla daha fazla kazanç sağlar.

Bu yazımızda yeni kriptoları inceleyerek projeler hakkında detaylı bilgiler vererek 2023 öncesi yatırımlarınızı yaparken incelemeniz gereken yeni coinlere değineceğiz. Yeni çıkan coinler hakkında yazdığımız yazımızda da 2023 senesinde popülerleşebilecek yeni çıkan kripto paraları inceledik, daha fazla yeni çıkan coinler hakkında bilgi edinmek isteyen yatırımcılar ilgili yazımızı da okuyabilirler. 

2023’te Popülerleşebilecek 8 Yeni Coin

Sizler için yaptığımız detaylı araştırmalar sonucunda seçtiğimiz 2023’te popülerleşerek yatırımcılarına kazanç sağlayabileceğini düşündüğümüz projeleri listeledik. Yazımızın devamında da bu projeler hakkında detaylı bilgiler vererek artıları ve eksilerini açıklayacağız. 

1. Calvaria (RIA) – En Yeni Popüler P2E Coin

2. Dash 2 Trade (D2T) – Yatırımcı Dostu En Yeni Coin

3. IMPT.io (IMPT) – Çevre Dostu Yeni Coin

4. Hedera Hashgraph (HBAR) – Benzersiz Blockchain Teknolojisine Sahip Yeni Coin

5. Dogecoin (DOGE) – Popüler Meme Coin

6. Byepix (EPIX) – Popüler Metaverse Projesi

7. LasMeta (LASM) – En Yeni VR Poker Oyun Platformu

8. Corite (CO) – Sanatçı ve Hayranları Birleştiren En Yeni Müzik Platformu

1. Calvaria (RIA) – En Yeni Popüler P2E Coin

Kripto sektörü yatırımcılarının sadece yatırım yapmalarına olanak sağlayarak para kazandıkları bir sektör değildir. Kripto sektöründe yatırımcıların para kazanmaları için çeşitli yollar vardır. Bu yollardan biri de P2E yani oyna-kazan mekaniğindeki oyunları oynayarak oyun coinleri kazanmaktır. Daha sonra oyuncular bu kazandıkları coinleri satarak veya stake ederek faizle pasif gelir elde edebilirler. İşte bu yeni kriptolar arasında popülerleşen Calvaria, P2E oyun coinlerine yeni bir soluk getirmekte. 

Oyuncuların birbirinden eşsiz ve farklı yeteneklere sahip olan NFT oyun kartları satın alarak kendi destelerini oluşturdukları ve rakip oyuncular ile turnuvalarda savaşarak RIA coin kazandıkları Calvaria oyunu, sadece kripto yatırımcılarına değil bütün oyunculara hitap ediyor. Kripto sektöründeki çoğu P2E oyunu, oyunun kendi coinini satın alarak oynamanızı gerektirse de Calvaria’yı oynaması tamamen ücretsizdir. Bunun yanı sıra, oyuncular turnuvalarda başarılı oldukları takdirde RIA coinler ile ödüllendirilirler.

Şu anda ön satışın 4.aşamasında bulunan RIA coinin %79’u satılmıştır. Yatırımcıların RIA coine yatırım yapmaları halinde merkeziyetsiz bir platform olan Calvaria’da söz sahibi olma hakkına da erişirler. Bu sayede projenin gelecek adımlarını yatırımcı topluluğu ile beraber oylayarak proje içerisinde söz sahibi olabilirsiniz. Ayrıca, platformda sağlanan staking özelliği ile de RIA coinlerinizi stake ederek pasif gelir elde edebilirsiniz. Proje hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyen yatırımcılar Calvaria’nın resmi internet sitesinde bulunan teknik dökümanı inceleyebilirler.

2. Dash 2 Trade (D2T) – Yatırımcı Dostu En Yeni Coin

Yeni kriptolar arasında belki de en çok ilgi çeken projelerden biri olan Dash 2 Trade, platformun native coini ön satışa çıktığı ilk gün 24 saat içerisinde 500 bin dolarlık bir yatırım toplamayı başardı. Şu anda hala ön satış aşamasında olan proje, ön satışın 3. aşamasında D2T coinleri 0,0513 dolar fiyatından yatırımcılara sunduğunu belirtelim.

Dash 2 Trade hakkında daha ayrıntılı bilgi vermemiz gerekirse, proje yatırımcıların daha bilinçli yatırım kararlarını almalarını sağlayacak çeşitli veriler ve indikatörlerle yatırımcılara yardımcı olan bir platformdur. Geliştirme ekibinin tamamen deneyimli yatırımcılardan oluştuğu bu proje için kesinlike yatırımcıların neye ihtiyacı olduğunu bilerek bütün her şeyi düşünmüşler diyebiliriz.

Platformda Dash 2 Trade yatırımcılarını kripto al-sat sinyalleri, zincir içi analiz ve sosyal duyarlılık analizi, kripto para fiyat analizleri, teknik analizler ve yeni çıkan kripto paralar gibi birçok veri ve indikatör beklemekte ve bu veriler sayesinde de yatırımcılarının daha bilinçli bir yatırım yapmalarına yardımcı olmaktadır. Ayrıca bir backtesting aracı da bulunan platform içerisinde yatırımcılar yeni coinleri alırken al-sat stratejilerini test edebilir, daha uygun fiyat noktalarından işlem yapabilirler. Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen yatırımcılar, Dash 2 Trade’in resmi internet sitesinden hem ön satış hem de proje hakkında detaylı bilgi edinebilirler.

3. IMPT.io (IMPT) – Çevre Dostu Yeni Coin

Yeni coinler arasında en çevreci olanı IMPT’dir. Bu çevre dostu coin, gezegenimizde yaşanan iklim krizi ile mücadele etmek için yatırımcılara, bireylere ve şirketlere karbon kredileri sunmaktadır. Edinilen karbon kredileri ile iklim krizine yol açan karbon ayak izinizi minimuma indirebilirsiniz.

Şu anda ön satışın 2.aşamasında bulunan IMPT coinleri 0,023 dolar fiyatından satılmaktadır ve IMPT satın alan yatırımcılar daha sonra IMPT coinleri ile platformda bulunan pazar yerinden karbon kredileri satın alabilir ve iklim krizi ile mücadelede katkıda bulunmak için karbon kredilerini yakabilirler veya yine pazar yerinde satabilirler. Sahip olduğu karbon kredilerini yakan yatırımcılar platform tarafından birbirinden eşsiz NFT’ler ile ödüllendirilmektedir, dilerseniz platform tarafından size verilen NFT’yi satarak bir gelir elde edebilirsiniz.

Şimdiye kadar 10 binden fazla büyük şirketin desteklediği ve yatırımcı olduğu IMPT’nin anlaşmalı şirketler arasında oldukça büyük isimler de bulunmaktadır. Amazon, LEGO ve Champion gibi büyük çevre dostu şirketlerin anlaşma yaptığı IMPT, anlaşmalı markalar ile kendi uygulamasından alışveriş yapan kullanıcılarını IMPT coini ile ödüllendirmektedir. 

Kripto para birimlerin çevreye verdiği zarar yüksek olduğu için birçok köklü firma bu alanda yatırım yapmayı tercih etmiyor. Fakat, IMPT’nin ortaya çıkışıyla tüm kurumsal firmalar bu kripto para birimine ‘akın’ edebilir. Eğer merkeziyetsiz borsa listelemesi gelmeden, fiyatı düşükken satın almak isterseniz platformun resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

4. Hedera Hashgraph (HBAR) – Benzersiz Blockchain Teknolojisine Sahip Yeni Coin

Hedera Hashgraph (HBAR), geleneksel blok zinciri teknolojisine kıyasla işlemlerin daha verimli ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamayı vadeden yeni coinlerden biridir. Coin henüz gelişiminin ilk aşamalarında olmasına rağmen yatırımcıların ve geliştiricilerin büyük ilgisini çekmeyi başarmıştır.

HBAR’ın diğer kripto para birimlerine göre en önemli avantajı, DAG teknolojisini kullanmasıdır. Bu teknoloji, işlemlerin geleneksel blok zinciri tabanlı sistemlerden çok daha hızlı ve verimli bir şekilde işlenmesini sağlar. Buna ek olarak HBAR, çifte harcama (double-spending) ve diğer saldırıları önlemek için yerleşik bir mekanizma ile daha güvenli olacak şekilde tasarlanmıştır.

HBAR’ın potansiyel kullanım alanı oldukça fazladır. Para birimi olarak kullanılmasının yanı sıra, merkezi olmayan uygulamalar (dApps) ve akıllı sözleşmeler oluşturmak için de kullanılabilir. Bu durumda, geliştiricilerin merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymadan HBAR ağı üzerinde çalışabilecek çok çeşitli uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyacaktır.

5. Dogecoin (DOGE) – Popüler Meme Coin

Kripto sektöründe her kripto para birimi bir soruna çözüm üretmek amacıyla ortaya çıkmamıştır. Örneğin Dogecoin, sadece mizahi olarak ortaya çıkan temelde hiçbir işe yaramayan kripto para birimidir. Fakat başta Elon Musk olmak üzere yatırımcı topluluğu tarafından aldığı yüksek ‘hype’ sebebiyle muazzam derecede artış yaşadı.

Yukarıda yer alan grafikte görebileceğiniz üzere ortaya çıktığı ilk birkaç yıl boyunca fiyatı sabit ilerleyip ardından %800’e varan oranlarla yükseliş yaşamayı başardı. Güncel fiyatı 0,09 dolar olan bu mizahi coin 2023 yılında tekrar yükselişe geçme potansiyeli bulunan 8 kripto para biriminden biridir. 

Binance, OKX ve KuCoin borsaları başta olmak üzere bu kripto para birimine hemen hemen her borsa üzerinden yatırım yapabilirsiniz.

6. Byepix (EPIX) – Popüler Metaverse Projesi

Yeni çıkan kripto paralar genelde Web3 teknolojisinin bazı sorunlarını çözmek veya teknolojiye iyileştirme yapma amacı güderler. Bu popüler metaverse projesi yeni kriptolar arasında kesinlikle adından söz ettirme potansiyeline sahip. Platformun native coini olan EPIX şu anda ön satışta olup, yazıyı yazdığımız an itibariyle LBANK borsasında listelenmiştir.

EPIX coin sahibi olan yatırımcılar platformun özelliklerine erişebilirler, örneğin oyna-kazan mekaniğinde bir oyun olan Gems Hunter’ı oynayarak coin kazanabilir, sanal arazi veya dijital eser ve koleksiyonlar satın alabileceğiniz NFT’ler satın alabileceğiniz pazar yerine erişebilirsiniz. Proje hakkında daha fazla bilgi almak isteyen yatırımcılar Byepix’in internet sitesini inceleyebilirler.

7. LasMeta (LASM) – En Yeni VR Poker Oyun Platformu

Gelişen teknolojinin hayatımıza kattığı ve son zamanlarda da oldukça popülerleşen VR teknolojisini kullanan bu proje, oyuncuların VR poker oynamalarına olanak tanıyan yeni kriptolardan biridir. LasMeta oynaması ücretsiz olması nedeniyle oldukça dikkat çekmektedir. Oyuncuların oyun içerisinde kumarhanelere sahip olarak veya NFT toplayarak gelir elde etmelerine olanak tanır.

Oyunu oynayabilmek için VR oyun başlığına sahip olmanız gereken bu projede, oyuncuların aynı zamanda projenin native tokeni olan LASM’a da sahip olması gerekir. LASM token ile oyun deneyimlerinizi geliştirebilir ve NFT koleksiyonundan herhangi bir NFT’yi satın alabilirsiniz. LasMeta’nın NFT koleksiyonu 7000 dijital varlıktan oluşmakla beraber oyuncuların pasif gelir elde etmelerini sağlamaktadır. Ön satış aşaması sona erdiğinde Uniswap gibi çeşitli borsalarda listelenecek olan LASM tokene yatırım yapmayı düşünenlerin projenin internet sayfasına göz atmalarını öneririz.

8. Corite (CO) – Sanatçı ve Hayranları Birleştiren En Yeni Müzik Platformu

Corite yeni kriptolar arasında müzik dünyasınının ilgisini çekmiş bir yeni projedir. Sanatçıların hayranlarından yeni içerik üretmelerini sağlayacak fonları toplamada kullandıkları bu platform, hayranların sevdiği sanatçıları desteklemelerine yardımcı olmaktadır. 

Corite platformunun yerel tokeni CO ile hayranlar sevdikleri sanatçıların platformu kullanarak başlattığı kampanyalara destek verebilirler. Ayrıca sanatçılar müzik yayın gelirlerinin bir kısmını da kendilerini destekleyen hayranları ile yine bu platform üzerinden paylaşıyorlar. Şimdiden Alan Walker ve Oscar Stembridge gibi aralarında ünlü sanatçıların da kullandığı bu platform, yeni coinlere yatırım yapmayı düşünenlerin göz önünde bulundurması gereken bir projedir. 

Özet

Yeni kriptolar yatırımcılara büyük kazanç fırsatları sunmaktadır. Ancak her yatırım aracında olduğu gibi yeni coinler de bazı riskler barındırmaktadır. Eğer kripto piyasasında fazla deneyiminiz yoksa herhangi bir yatırım yapmadan önce yatırım yapmayı düşündüğünüz yeni çıkan kripto paralar hakkında detaylı bir araştırma yapmanızı öneririz. Nitekim en nihayetinde yatırım yaptıktan sonra aldığınız riski sadece siz yöneteceksiniz, bu nedenle güvendiğiniz bir projeye yatırım yapmanız oldukça önemlidir. 

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Public Index Network Nedir? PIN Ne İşe Yarar?
Public Index Network Nedir? PIN Ne İşe Yarar? Public Index Network nedir? Public Index Network (PIN), metaverileri Web3 için indeksleme amacıyla tasarlanan bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Public Index Network’ü inceleyeceğiz. Ayrıca yatırımcılar tarafından merak edilen Public Index Network nedir, ne sunar, PIN...
Emre Borsan 1 hafta önce