Ünlü Şirketler Tarih Verdi: Bitcoin 6 Haneli Rakamlarda Olacak!

Ünlü Şirketler Tarih Verdi: Bitcoin 6 Haneli Rakamlarda Olacak!
Ünlü Şirketler Tarih Verdi: Bitcoin 6 Haneli Rakamlarda Olacak!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanadalı madencilik şirketi Hut 8 ve Singapurlu kripto şirketi Matrixport, son düzeltmeye rağmen Bitcoin fiyat tahminlerini yüksek tutuyor. 2024’e işaret eden şirket temsilcileri, lider kriptonun 6 haneli rakamlarda işlem görmesini bekliyor.

Kanadalı madencilik şirketi Hut 8, 100.000 dolar için tarih verdi

Hut 8 başkan yardımcısı Sue Ennis, yeni bir Youtube röportajında, Bitcoin fiyatının 100.000 dolar yolculuğunu haritaladı. Kıdemli yönetici, sıradaki halving döngüsünün gerçekleşeceği 2024 yılında yeni bir boğa piyasası bekliyor. Ennis, röportajın bir kısmında fiyat tahminlerini şöyle aktardı:

Sonraki döngüde, Bitcoin’in 100.000 dolar seviyelerine yükselebileceğine inanıyorum. Bu, Bitcoin’in kurumsal portföylerde yer alan 13 trilyon dolarlık altın piyasasının sadece %2 ila %5’ini bile yakalamasına dayanıyor. Eğer Bitcoin altının piyasa değerinin sadece %2 ila %3’ünü bile yakalayabilseydi, bu fiyat üzerinde büyük bir etki yaratarak 100.000 doların üstüne çıkmasını sağlayabilirdi.

Şu anda Kanadalı madencilik şirketi Hut 8 Hut 8’in rezervinde 9.152 BTC var. Bunun 8.305’ini ipoteksiz olarak tutuyor. Bu arada, şirketin ASIC hash oranı kapasitesi saniyede 2.6 exahash seviyesinde. Hut 8, Temmuz ayında toplamda 44.6 BTC madenciliği gerçekleştirdi.

Bitcoin zorluğu BTC için yeni bir satış baskısı getirebilir mi?

Hashrate Endeksi’nden alınan verilere göre, Bitcoin zorluğundaki ani yükselişler BTC fiyatında düşüşleri tetikliyor. Son zamanlarda artan zorluğun ardından madenciler şimdi Nisan 2024 halving döngüsüne hazırlanıyor. Madenciler, halving öncesinde daha verimli ASIC’lere geçmek için Bitcoin rezervlerini bir miktar eritmeye tercih edebilirler. Bu da akıllara BTC’nin halving öncesi ve sonrası yatırımcıların beklediği kadar yükseliş gösterip göstermeyeceğini getiriyor. Ennis, bu soruyu şöyle cevaplıyor:

Şu anda madencilik alanında eşi benzeri görülmemiş pek çok dinamik yaşanıyor…. İlginç olan, Bitcoin fiyatının belirli bir bantta ticaretine rağmen hash oranının çevrimiçi olmaya devam etmesi… Hala hash oranında artış görüyoruz.

Şu anda değişen şey, Bitcoin fiyatının biraz düştüğünü görüyoruz ancak hash rate artmaya devam ediyor… Bence gerçekten heyecan verici ve farklı olan şey, küresel Bitcoin ağına muazzam miktarda yeni giriş yapıyor olmamızdır.

Matrixport analistleri daha temkinli yaklaşıyor: Bitcoin için düşüş hala mümkün

Singapurlu kripto şirketi Matrixport’un analistleri, yeni bir raporda kısa vadeli Bitcoin fırsatlarını ele aldı. Analistler, mevcut seviyelerin stoplu bir long Bitcoin pozisyonu için uygun olduğunu belirtiyor. Ancak, analistler yine de düşüş risklerini göz ardı etmiyor.

Bu noktada, Matrixport Araştırma Başkanı Markus Thielen, şu anda yüklü bir long Bitcoin pozisyonu aradıklarını bildirdi. Thielen, long pozisyon için zararı durdur noktasını 25.800 dolar olarak belirliyor. Bu, yazım sırasında 26.000 dolardan işlem gören Bitcoin fiyatına oldukça yakın.

Thielen daha sonra, özellikle kripto paralar gibi risk piyasaların, ABD Hazine tahvillerinin getirilerinin düşmesiyle ters orantılı olarak yükseleceğini belirtti. Ayrıca, piyasa yapıcıların Bitcoin rallisi başladığında alım yaparak fiyat artışlarını hızlandırabileceğine dikkat çekti. Matrixport yöneticisi, ABD enflasyon oranının düşmesiyle getirilerin daha da zayıflayabileceğini vurguluyor. Fakat, ABD borsalarının ATH seviyelerine çıkabileceğini tahmin ediyor:

ABD’nin makro zemini, riskli varlıklar için oldukça uygun devam ediyor. Enflasyonun düşmeye devam edeceği ve Fed’in şu an için beklemeye geçtiği göz önüne alındığında, ABD borsalarının 2022 Aralık ayında tarihi zirvelere ulaşabileceğini öngörüyoruz. Fed’in hızlı faiz artışları da deflasyonist bir etki yaratabilir, ancak bu, uzun süreli bir patlamaya yol açabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Şirketler Tarih Verdi: Bitcoin 6 Haneli Rakamlarda Olacak!