Tayvan Blockchain’in Yükselişine Odaklandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tayvan Merkez Bankası, blockchain teknolojisinin kendi faaliyetlerini iyileştirmeye nasıl yardımcı olabileceğini araştırmaya başladı.

Merkez Bankası’nın yeni yöneticisi Yang Chin-long, açılış töreninde yaptığı kısa bir konuşmada; ajansının bu konuyla ilgileneceğini, Big Data ve benzeri finansal teknolojilerin hızlı gelişimini göz ardı etmeyeceğini söyledi.

Yang, Tayvan mevcut finansal sistemini şimdiye kadar önemli ölçüde etkilemeyen bu yeni teknolojilerin, para politikasını ve endüstrisini yeniden şekillendireceğini kabul etti. Kendi görev süresi boyunca, merkez bankasının, Tayvan’ın elektronik ödeme sisteminin güvenliğini ve verimliliğini artırmak için blockchain’i kullanacağını belirtti.

Açıklamalar aslında Tayvan merkez bankasının ilk kez bu teknolojiyi kendi finansal sistemlerine entegre etmeyi düşündüklerini gösteriyor olabilir.

CoinDesk tarafından bildirildiği üzere, 2016’nın sonlarında, Tayvanlı finansal kurumlardan oluşan bir kurul bir servis platformu olarak, Microsoft tarafından kurulan Azure Blok Zinciri’ni geliştirmek için toplandı.

Wolfie Zhao

coindesk

 

Tayvan Blockchain’in Yükselişine Odaklandı