Tayvan Blockchain’in Yükselişine Odaklandı

0 görüntülenme

Tayvan Merkez Bankası, blockchain teknolojisinin kendi faaliyetlerini iyileştirmeye nasıl yardımcı olabileceğini araştırmaya başladı.

Merkez Bankası’nın yeni yöneticisi Yang Chin-long, açılış töreninde yaptığı kısa bir konuşmada; ajansının bu konuyla ilgileneceğini, Big Data ve benzeri finansal teknolojilerin hızlı gelişimini göz ardı etmeyeceğini söyledi.

Yang, Tayvan mevcut finansal sistemini şimdiye kadar önemli ölçüde etkilemeyen bu yeni teknolojilerin, para politikasını ve endüstrisini yeniden şekillendireceğini kabul etti. Kendi görev süresi boyunca, merkez bankasının, Tayvan’ın elektronik ödeme sisteminin güvenliğini ve verimliliğini artırmak için blockchain’i kullanacağını belirtti.

Açıklamalar aslında Tayvan merkez bankasının ilk kez bu teknolojiyi kendi finansal sistemlerine entegre etmeyi düşündüklerini gösteriyor olabilir.

CoinDesk tarafından bildirildiği üzere, 2016’nın sonlarında, Tayvanlı finansal kurumlardan oluşan bir kurul bir servis platformu olarak, Microsoft tarafından kurulan Azure Blok Zinciri’ni geliştirmek için toplandı.

Wolfie Zhao

coindesk

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Tübitak Ankara’ya NEO ve Cardano Vizyonunu Taşıyor 21. yüzyılın en etkili teknolojisi Blockchain esintisi Tübitak’ın düzenlediği “1. Ulusal Blokzincir Çalıştayı” ile Ankara’ya taşınıyor. Etkinlik katılımcıları ise çalıştayı Türkiye’de bu zamana kadar düzenlenen en iyi Blockchain konferansı yapmaya aday, zira etkinliğe Cardano’nun Proof of Stake...
Serkan Eser 1 Mart 2018