Reklamı kapat

TechCrunch Kurucusu: Ripple’in XRP’sinden Daha İyi Bir Kripto Yok

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 9 Ağustos 2018
41 görüntülenme

TechCrunch’ın kurucusu Michael Arrington, geçtiğimiz günlerde Ripple firmasının XRP kripto parasının teknolojik açıdan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ‘ye göre üstün olabileceğini belirtti.

Arrington XRP ile ilgili önemli yorumlarını, Güney Koreli blokzincir firması olan Block In Press’le yapılan bir röportaj sırasında söyledi. TechCrunch’ın kurucusu, Ripple’in XRP’sinin işlemlerini işleme kabiliyeti açısından BTC ve ETH’den potansiyel olarak “daha iyi” olduğunun altını çizdi.

Daha Hızlı Ve Uygun

Stanford hukuk fakültesi mezunlarına göre, TechCrunch kurucusu, XRP kullanmayı tercih etti çünkü XRP işlemleri Bitcoin veya Ethereum ağından daha hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde hallediyor.

“Eğer parayı dünyanın bir ucundan diğerine çok hızlı ve çok ucuza taşımanız gerekirse, XRP’den daha iyisi yok. Bitcoin ve Ethereum bununla rekabet edemez ve bunun için harika.”

Block In Press ile yaptığı röportajda Arrington, Güney Kore’nin iş ortamına da yorum yaptı. Kore pazarının Batılılara karşı biraz ‘şeffaf’ olmadığını ve bu durumun genellikle yerel şirketlerle çalışmayı zorlaştırabileceğini söyledi.

Ancak TechCrunch kurucusu, 1,4 trilyon dolarlık bir ekonomide kripto için büyük bir potansiyel olduğunu savundu çünkü Koreli beyaz yakalı profesyonellerin %40’ı kripto paraya yatırım yapıyor.

Arrington ayrıca, dijital para birimlerinin bu kadar geniş çapta benimsenmiş olduğu başka bir ülke olduğunu düşünmüyor, ki bu da Korelilerin çoğunun yeni fikirlere açık olduğunu ve kripto ile ilgili girişimleri denemeye daha istekli olabileceğini öne sürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Etkisinin Arttığı Kripto Piyasası 2018’in En Düşük Seviyelerinde Tüm kriptoparaların toplam piyasa değeri 2018’in en düşük değerine geriledi. Bu gelişmeler ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bitcoin ticareti yapılan fon (ETF)önerisine karar vermekte geç kalınca gerçekleşti. Haberler de piyasanın tepkisini belirledi ve Çarşamba günü tüm...
Şebnem Ertan 9 Ağustos 2018