Dünyaca Ünlü Teknoloji Uzmanı, ETH ve Bu Coinlerden Aldı!

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
1.757 görüntülenme
Dünyaca Ünlü Teknoloji Uzmanı, ETH ve Bu Coinlerden Aldı!

Ünlü teknoloji uzmanı Anders Bylund risksiz olarak gördüğü ETH ve bu coinlerden alım yaptığını duyurdu. Kriptokoin.com olarak uzmanın yaptığı açıklamaları sizler için derledik.

Teknoloji uzmanı stablecoin’lere yöneldi

Uzmana göre teorik olarak sağlam bir stablecoin, bir yığın sıradan dolar kadar güvenli olmalıdır. Küçük bir hata payıyla, itibari bir para biriminin, tipik olarak dolar veya euronun değerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu tokenler, kripto ticaret borsalarının ve hizmetlerinin finansal sistemleri için dijital motor yağı görevi görür.

Parasal değeri bir kripto para biriminden diğerine veya fiat ve kripto dünyaları arasında dönüştürmek, gerçek dolar ve sent söz konusu olduğunda maliyetli ve yavaş olabilir. Para akışını kullanışlı bir stablecoin’e çevirmek, aynı etkiyi daha düşük maliyetler ve daha hızlı yürütme ile elde edebilir.

Dünyaca Ünlü Teknoloji Uzmanı, ETH ve Bu Coinlerden Aldı!

Yatırımcılara bu şık aracı finanse etmeleri için bir neden vermek amacıyla, stablecoin’ler avantajlarla birlikte gelebilir. Uzmanın verdiği Örnekte popüler stablecoin Tether, Crypto.com veya CakeDeFi gibi kripto platformlarında tutulduğunda sağlam faiz oranları taşır. Tether ve USD Coin gibi geniş çapta desteklenen stablecoin’ler de istikrarlı değerleri ve düşük işlem ücretleri göz önüne alındığında etkili ödeme araçları olabilir.

Uzmana göre genel olarak, tasarruf hesaplarında, mevduat sertifikalarında ve diğer ultra istikrarlı değerli mağazalarda çok miktarda nakit bulundurmayı seviyorsanız, aktif olarak stablecoin’lere sahip olmak sizin tarzınız olabilir. Ayrıca seçtiğiniz kripto para biriminin sağlam bir teminatla desteklendiğinden ve sağlam bir organizasyon tarafından yönetildiğinden emin olmalısınız.

Nakit rezervler Bitcoin’e dönüştürüldü

Veri analitiği şirketi MicroStrategy’nin yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, MicroStrategy’nin tüm nakit rezervlerini Bitcoin’e (BTC) dönüştürdü ve birçok farklı finansman kaynağı aracılığıyla önde gelen kripto para biriminden daha fazlasını ekledi. Şirket, yazılım işinden nakit akışını daha fazla Bitcoin’e aktarırken, yeni borç ve açık piyasada hisse senedi satarak elde ettiği parayı da aktarıyor.

Mevcut en son sayıma göre, MicroStrategy şu anda yaklaşık 3,1 milyar dolar değerinde olan 132.500 Bitcoin’i yönetmiştir. Dünyadaki en büyük Bitcoin koleksiyonlarından biridir ve yalnızca Çin ve Grayscale Bitcoin Trust yatırım fonu gibi ülkeler tarafından geride bırakılmıştır.

Saylor’a göre Bitcoin, küresel bir para türü olarak geleneksel para birimlerinin ve altının yerini alabilecek tek kripto para birimidir. Bu açıdan Bitcoin, bugün piyasadaki tek güvenli ve istikrarlı değer deposu gibi görünüyor. Bitcoin dünya çapındaki bu para sistemine dönüşürken, diğer tüm para birimleri kıyaslanarak değer kaybedecek. Dolar düştükçe dolar cinsinden sabit paralar da düşecek. Bu nedenle, Michael Saylor gibi bir Bitcoin ‘maksimalisti’, Bitcoin’in bugün gerçekten istikrarlı olan tek yatırım olduğunu savunmaktadır.

Uzmana göre daha iyi araçlar ortaya çıkabilir, birileri Bitcoin’in şifreleme katmanlarını aşmanın yollarını bulabilir, hükümetler önde gelen kripto adına ağır bir düzenleyici parmak koyabilir vb. Ayrıca uzman ‘Bu risklerin herhangi birinin veya tamamının gerçekleşeceğini söylemiyorum ama Bitcoin’e (ve tüm yatırımlara) Michael Saylor’ın gösterdiğinden daha temkinli yaklaşmanızı tavsiye ederim.’ diye ekledi.

Uzmanın ETH ve diğer coinleri içeren portföyü

Uzmana göre Tether, Bitcoin veya başka herhangi bir kripto para birimi riskli bir stratejidir. Uzman, şu anda bir düzineden fazla kripto para birimine sahip olduğunu belirtti.

Bitcoin uzmanın en büyük kripto varlığıdır, ardından ETH, Ripple ve Polkadot gelmektedir. Ancak teknoloji uzmanına göre hiçbir şey garanti değil ve gelecek vaat eden bir grup kripto para birimine daha küçük yatırımlar yapmaktadır. Uzmana göre diğer isimler, uzun vadede işe yarayacak ya da yaramayacak daha spekülatif fikirlerdir.

Son olarak dünyada ünlü teknoloji uzmanı Anders Bylund, riskten kaçınan bir kripto portföyü oluşturmak isteyenlere bu önerileri verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Proje Ekibi Açıklama Yaptı: Bu 2 Altcoin Fırladı!
Proje Ekibi Açıklama Yaptı: Bu 2 Altcoin Fırladı! Altcoin fiyatının artışı, proje ekibinin hazine varlıklarını ve gelecek planları için Twitter hesabında bir ileti dizisi yayınlamasının ardından kaydedildi. Bu altcoin tavan yaptı Kriptokoin.com verilerine göre Rally Token (RLY), son 24 saatte %83,73’lük bir artış kaydetti. RLY...
Emre Borsan 3 hafta önce