Telegram ICO’su Halka Açılmayacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

The Wall Street Journal’ın (WSJ) raporladığı üzere Telegram’ın kripto para projesi TON, halka açılmayacak. Bunun sebebi ise basit; özel satışlarda yeterince paranın toplanması.

İsmi açıklanmayan bir kaynağın WSJ’ye aktardığı üzere Telegram özel satışlarda beklediğinin de üzerinde bir fonlamaya ulaştı. Mart ayı ortalarında gerçekleşen ve 81 katılımcı ile düzenlenen özel satış sürecinde toplamda 1,7 milyar dolara ulaşan bir yatırım toplanmış ve bu süreç sadece 84 saniye içerisinde tamamlanmıştı.

Özel satış sürecini sadece 1 milyon doların üzerinde net varlığı olan kişi ve kurumlara ayıran Telegram, topladığı yatırım fonları ile hem Telegram’ın kendi uygulamasını hem de blockchain bazlı platform Telegram Open Platform’u geliştirecek.

Telegram geçtiğimiz aylarda da Rusya ile girdiği sıkıntılı süreç ile gündeme gelmişti. Mesajlaşma uygulaması Rusya’dan gelen veri/bilgi toplama talebini reddetmiş ve bunun sonrasında Rusya Telegram’ı ülkeden yasaklayarak karşılık vermişti. Telegram CEO’su Pavel Durov da bu gelişme karşısında Rusya’ya dijital savaş açtıklarını belirtip Telegram’a erişimi mümkün kılan VPN servislerine Bitcoin ile yüksek miktarda yatırım yaptıklarını açıklamıştı.

Telegram ICO’su Halka Açılmayacak

Yorumlar kapalı.