Telegram Rekora Koşuyor 2 Milyar Dolar ICO Hedefi

2 görüntülenme

Telegram Open Network (TON) çoklu blockchain sistemine sahip bir P2P (peer tp peer) platform ve bu platform coin teklifini 2 milyar dolara yükseltmeyi planlıyor. TON blockchain kullanıcılarının daha hızlı işlemler yapmalarına olanak sağlayacak.


Telegram’ın açılışı 14 ağustos 2013’te yapıldı ve kullanıcılarına cloud tabanlı hızlı ve güvenli bir mesajlaşma uygulamasına sahip olma imkanı sağladı. İki Rus kardeş olan Pavel ve Nikolai Durov’un parlak fikriydi ve yaklaşık 180 milyon aktif kullanıcıya sahip oldu. Telegram blockcahin kullanıcıları arasında oldukça popülerdi ve bunun sebebi ise neredeyse her ICO‘nun Github hesabı ile birlikte bir Telegram kanalına sahip olmasıdır. Geçen yıl aralık ayında bir blockchain platformu yaratma kararı duyuruldu ki bu durum kripto para topluluğunun oldukça işine yarayan bir durum oldu.

Bu ayın başlarında bildirilene göre Telegram özel satışı 500 milyon dolara yükseltmeyi planlıyor. Fakat, güvenilir anonim kullanıcıların söylediklerine göre şirket ocak ayında özel satışı 850 milyon dolara yükseltmeyi ve mart ayında ise 1.15 milyar dolarlık da açık arttırmayla satış yapmayı planlıyor. Bu özel satış insanların ‘Gram’ tokeninde %50’den fazla indirim elde etmesini sağlayacak.

The Wallet’ın ve diğer TON hizmetlerinin 2019 yılında açılması planlanıyor. Eğer tokenler 2019 yılına kadar bir borsada listede yer almazsa, özel satış yatırımcıları geri ödeme alacak. Fakat listede bir kez yer almaları durumunda özel satış yatırımcıları “kilit” durumunda olacaklardır. Bunun anlamı şudur: Önlerindeki 18 ay boyunca coinleriyle ticaret yapma izinleri olmayacak. İnsanlar Telegram için desteklerini dile getirirken, BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale bu ICO’yu pas geçmeye karar verdi ve şunları söyledi:

“Bu noktada ilgili olmak benim için çok pahalı ve riskli bir durum oluşturuyor. Hala çok daha fazla başarılı artışlarının olması ve nihai artışlarının yüzlerce milyonun üstünde olması gerekiyor. 1.2 milyar çok büyük bir amaç ve bunu başarıp başaramayacaklarını söylemek imkansız.”

Bu özel satışın şubat ayında sonlanması ve ardından mart ayında da açık arttırmaya satış olması bekleniyor.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İlginç Bir Komplo Teorisi Daha: Bitcoin’i Bir Yapay Zeka Yarattı Bitcoin hakkında yeni bir komplo teorisi internette gezinmeye başladı. Bu teoriye göre Bitcoin, dolandırıcı bir yapay zeka tarafından yaratıldı. Bu komple teorisinden UFO Today adlı Youtube kanalındaki bir videoda bahsedildi: “Bitcoin kodunun bu kadar kusursuz olması, kodun...
Ömer Taha Gülberk 23 Ocak 2018