Reklamı kapat

Bu Tarihe Dikkat: Temcilciler Meclisi Kripto Paralar İçin Toplanıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
187 görüntülenme
Bu Tarihe Dikkat: Temcilciler Meclisi Kripto Paralar İçin Toplanıyor!

ABD Meclis Komitesi FTX’in çöküşüyle ilgili bir duruşmaya hazırlanıyor. Toplantıda kripto paralar ve düzenlemelere yönelik başlıklar yer alacak.

ABD, iflas hakkında FTX’den daha fazla bilgi almak istiyor

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, FTX ve ilgili kuruluşlardan bilgi almayı planlıyor. Toplantı Aralık ayında gerçekleşecek. FTX’in yanında kripto para düzenlemeleri yönelik başlıklarda gündemde olacak. Şu anda komite Alameda Research, Binance, FTX ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried ve diğer ilgili kuruluşlar ve bireyler dahil tüm taraflardan bilgi topluyor.

Binance temsilcileri de ifade verecek

Komitenin üyeleri, milletvekillerinin FTX’in iflası ve sonuçları hakkında daha fazla bilgi edinmekle ilgileneceklerini söylediler. Üyeler bu toplantının kripto para ekosisteminin çıkarına olacağını belirtiyor. Kasım ayında, FTX ve bağlantılı şirketleri borsasının rezervlerinin ifşa olmasıyla likidite kriziyle karşılaştı. Şimdi, eski CEO Sam Bankman-Fried’in yanı sıra, FTX’i satın almayı amaçlayan Binance temsilcileri de meclis önünde ifade verecek. Komite üyesi Maxine Waters, yaptığı resmi açıklamada şunları söyledi

Maalesef bu olay, geçen yıl çöken birçok kripto para platformu örneğinden yalnızca biri. Ben kripto paraların sağlam federal gözetim ve netlik dışında gölgelerde çalışamamasını sağlamak için yasama işlemine ihtiyacımız olduğunu biliyorum.

Maxine Waters, 1991’den beri Kaliforniya’nın 43. kongre bölgesinin ABD temsilcisi olarak görev yapan bir politikacıdır. Daha önce stablecoin mevzuatlarının hazırlıkların aktif rol oynamıştı. Komite üyesi, kripto para piyasasında %5’lik bir düşüşe yol açan FTX iflasını “bir fiyasko” nitelendiriyor. Açıklamalarında, Kongre’nin düzenleyici faaliyetlerine işaret ederken, FTX’in müşterileri için neler olup bittiğini bilmesi gerektiğini vurguladı.

Kripto paralar, FTX’in iflasıyla itibarini kaybediyor

FTX’in iflas işlemleri şu anda 100.000’den fazla alacaklıyı içeriyor. Bunların çoğu, fonları donmuş durumda olan kurumsal müşteriler. Daha da kötüsü, 12 Kasım’da FTX’in operasyonel cüzdanları hacklendiğinde, borsadan 477 milyon dolarlık kripto para çalındı. Raporlara göre, FTX, kardeş şirketi Alameda Research’e riskli işlemleri finanse etmek için milyarlarca dolar değerinde müşteri varlığı sağlayarak ani çöküşüne zemin hazırladı. Şimdi birkaç federal ve eyalet temsilcisi FTX’i araştırıyor.

FTX'ten Sonra Bu Bitcoin Platformu da İşlemleri Durduruyor!

Kriptokoin.com olarak FTX iflasında yaşananları bu makalede ele aldık. Eski CEO Bankman-Fried, son açıklamalarında “likidite toplamak” istediğini bildirdi. Bu arada, SBF’nin gizemli tweet’leri bugün sosyal medyanın gündemindeydi. İstifa eden CEO, 16 Kasım’da Twitter hesabından “What Happened (Ne oldu?)” yazdı. Daha sonraki paylaşımlarında telafi için çalıştığını ima etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Müjdeyi Verdi: Fiyat Fırladı
Binance Bu Altcoin İçin Müjdeyi Verdi: Fiyat Fırladı! Binance CEO’su CZ’nin öne çıkarttığı bir sıcak depolama projesi rallisini sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerdeki tweet’lerin ardından %80 yükseldikten sonra, ATH seviyesinin yakınlarında destek bulmayı başardı. Şimdi yeni bir Binance duyurusuyla tekrar sahnede. Binance CEO’sunun işaret ettiği altcoin rallisini...
Buğra Çağlar 2 hafta önce