Terra Classic Aniden Fırladı! LUNC Neden Artıyor?

Terra Classic Aniden Fırladı! LUNC Neden Artıyor?
Terra Classic Aniden Fırladı! LUNC Neden Artıyor?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düşüş eğilimini kıran Terra Luna Classic (LUNC), yaklaşık 0,000226 dolarlık fiyatı ile yatırımcıları çekti. Son birkaç haftanın coin’in performansı oldukça iyi idi. Bu performansın arkasında, IBC’yi yeniden etkinleştirmek için yeni yönetim önerisi yer aldı. Ayrıca yükseliş, devam eden 10880. Yönetişim Önerisi’nden de kaynaklanıyor gibi duruyor. Bu sırada “Terra Rebels”, 10.5 milyon LUNC yakımı gerçekleştirdi. İşte detaylar…

Terra Classic fiyatı sıçrama yaşıyor: İşte yükselişin olası nedenleri

Piyasa değeri ile en büyük 38. kripto para olan LUNC, son 24 saatte yüzde 9.8’lik bir artış sergiledi. Coin, 0.00022614 dolardan 0.0002748 dolara kadar yükseldi. Yükselişin ardındaki olası gelişme olarak IBC protokolünün etkileştirilmesine işaret edildi.   IBC protokolünün, ayrı Cosmos zincirleri arasında iletişimi ve değer aktarımını kolaylaştırdığını belirtmek önemlidir. Terra ekosistemi Mayıs ayında çöktüğünde, başlangıçta bir Cosmos zinciri olan Terra Classic ağı, geçici kayıpları önlemek için kanalları kalıcı olarak durdurdu.

Ağ artık çöküş sürecinden kurtulmaya çalışıyor. Bu nedenle IBC’yi yeniden etkinleştirmek; duran likiditeye erişmek ve zincirin faydasını artırmak için hayati hale geldi. Çekirdek geliştirici Edward Kim tarafından Eylül ayında açıklandığı gibi, Terra Classic zinciri üzerinde çalışan ayrı bir gönüllü grubu olan Terra Rebels, bu amaçla Gadikian ile temasa geçti.

https://twitter.com/SkoobyDol/status/1588878341729185797

Gadikian, devre dışı bırakıldıktan sonra IBC’yi yeniden etkinleştirme gibi işlerde onlara yardım edeceğini söyledi. Bunun yanı sıra zinciri temizlemeyi teklif etti. Bir Terra Rebel ve çekirdek ekip proje yöneticisi olan Venus’e göre, Cosmos zincirlerindeki projeler, LUNC’u kullanabilir. Projeler, IBC açıldığında Terra Classic’in canlı topluluğunu çekmek için ödeme seçeneği olarak Terra Luna Classic’i (LUNC) kullanmayı seçebilir. Sonuç olarak, LUNC’nin yardımcı programı ve on chain işlem hacmi büyümelidir.

5234 numaralı teklif de dikkat çekti

IBC’yi yeniden etkinleştirme önerisinin yanı sıra, 5234 numaralı yönetişim teklifi, yakım vergisini yüzde 1,2’den yüzde 0,2’ye indirdi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi bu durum, Terra Classic’i sektörün en çok konuşulan konularından biri haline getirdi. Bu teklif nedeniyle, milyarlarca LUNC tokenı dolaşımdan kalkacak. Böylece talebin artması ve coin’in değerinin yükselmesi beklenmekte.

Bu Altcoin Sıradaki LUNA mı

10.5 milyon Terra Classic yakımı gerçekleşti

Terra Rebels, 10.5 milyonluk LUNC yakımı gerçekleştirdiğini duyurdu. Proje geçen Cuma piyango oyununu başlattı. Terra Classic ağı üzerine kurulan ilk merkezi olmayan uygulamadır (DApp). Oyunun her turu yedi gün sürer. Biletlerin fiyatı 5000 LUNC, yani mevcut oranlarda yaklaşık 1,25 dolar. Kazanan kişi havuzun yüzde 60’ını alırken, dApp havuzun yüzde 26’sını yakım cüzdanına gönderir.

Listeleme söylentisi

LUNA Classic’in kazanımları, projenin Pazartesi günü Coinbase’de listeleneceğine dair haberlerle güç kazandı. Ancak bunun yalnızca söylenti olduğunu belirtmekte fayda var. Fiyatta yükselişe yol açmak için birkaç kişi tarafından ortaya atılmış olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Terra Classic Aniden Fırladı! LUNC Neden Artıyor?