BitMEX Kurucusu: Bu Altcoin’in Sonu Terra Olabilir! Balinalar Ele Geçiriyor

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 hafta önce
671 görüntülenme
Terra Olabilir Balinalar Ele Geçiriyor

BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, büyük balina işlemleriyle gündemde olan bir altcoin projesi hakkında önemli açıklamalar yaptı. Yeni bir protokolün Terra çöküşüne neden alabileceğini söyledi.

Arthur Hayes, popüler DeFi projesinde Terra hareketleri gördü

Kripto topluluğu son günlerde MakerAO’nun kurucusu ortağı Rune Christensen’dan gelen hayal kırıcı bir teklifi konuşuyor. Teklif, MKR’nin DAI stablecoin’i ödünç almak için kullanılmasını öneriyordu. Tweet, kripto topluluğu içinde endişelere yol açtı ve tartışmaya birçok kripto para uzmanı katıldı. BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, durumu talihsiz Terra Luna projeleri UST ve LUNA ile karşılaştırdı.

Endişeler, MKR’nin hızlı bir şekilde tükenmesi durumunda, sarmal satışların bir parçası olarak yönetimin tokenlerinin de satılmasından kaynaklanıyor. Bir MKR delegesine göre bu, Kuzey Kore’deki Lazarus Group gibi siber suç örgütleri ve hatta Mango Markets’e kullanıcıların varlıklarını çalmak için saldıranlar gibi yalnız bilgisayar korsanları için mükemmel bir yöntem. Özetle, birçok uzman Rune Christensen’ın MKR’nin DAI ödünç almak için kullanması teklifinin tehlikeli olduğunu söylüyor.

Öte yandan stablecoin sektörünün önde gelen isimleri de gelişme hakkında olumlu görüşler dile getirdi. Frax Finance’in CEO’su ve yaratıcısı Sam Kazemian şunları söyledi:

Bu çok ilginç bir yön. Canlı olarak görmekten heyecan duyuyorum ve DAI’yi MKR ile basmayı deneyeceğim. Yani temel olarak, DAI arzının bir kısmı yönetim tokeni tarafından desteklenecek mi?

Tartışmaların ortasında, aylarca hareketsiz kalan bir balina uyandı

DAI ve MKR tartışması Şubat ayında gündemdeydi, bu esnada üç aydan uzun süredir hareketsiz kalan bir balina tekrar uyandı. Bu yatırımcı 17,4 milyon dolar değerine 24, bin MKR sahibi.

On-chain analiz firması Santiment’in raporuna göre, “Maker, birkaç saat önce 3 aydan fazla bir süre içindeki en büyük balina hareketlerini yaptı. 24.331 MKR (17,4 milyon dolar) bir balina adresine taşındı ve ardından aynı boyutta başka bir hareket daha yapıldı. Düşüşlerde, bunun gibi büyük hareketler genellikle geri dönüşlerle ilişkilendirilir.

Santiment’e göre, bu büyük transferin ardından aynı büyüklükte başka bir hamle daha yapıldı. Santiment, yayınladığı bir grafikte “Maker az önce 17,4 milyon dolar değerinde iki özdeş işlem gördü, bu da ağda 3 aydan uzun bir sürenin en büyük hamleleri” dedi. Santiment’in devasa MKR transferi için açıkladığı gibi, gerileme dönemlerinde büyük işlemler veya büyük hareketler sıklıkla olumlu geri dönüşlerle ilişkilendirilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Unlock Alarmı Altcoin Milyonları Boşaltacak
Unlock Alarmı: Bu Altcoin Milyonları Piyasaya Boşaltacak Gözden kaçmaması gereken bir token unlock etkinliğinde, piyasaya 238 milyon dolar değerinde token sürülecek. İlgili altcoin haberle düşüşe geçebilir mi? Cevaplayalım. Bu altcoin projesinde milyonluk token unlock Piyasa raporlarına göre, kabaca 102 milyar dolar değerinde kripto paranın...
Buğra Çağlar 4 hafta önce