Resmi Olarak Tescil Edildi: Bu Altcoin Fiyatı Tahtadan Sıçradı!

Resmi Olarak Tescil Edildi: Bu Altcoin Fiyatı Tahtadan Sıçradı!
Resmi Olarak Tescil Edildi: Bu Altcoin Fiyatı Tahtadan Sıçradı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası bugün güç göstermeye devam ediyor. Lider kripto Bitcoin 38 bin doların üzerindeki pozisyonunu koruyor. Altcoin’ler de yeşil bölgenin derinliklerine doğru yolculuğunu sürdürüyor. Bu gelişmelerin ortasında önde gelen altcoin projelerinden IOTA önemli bir duyuru yaptı. Bunun ardından token fiyatı tahtadan sıçradı.

IOTA resmi tescil edildiğini duyurdu, altcoin fiyatı fırladı!

Bugün IOTA, Abu Dabi Global Market’in (ADGM) DLT Vakıfları Yönetmeliği kapsamında ilk vakıf olarak tescil edildiğini duyurdu. Bu dönüm noktası niteliğindeki başarı, IOTA’yı MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bölgesinde ve küresel olarak finans sektöründe dijital ve gerçek dünya yakınsamasının ön saflarında konumlandırıyor. Bu gelişme piyasada kısa sürede yankı buldu. Kripto haber kanalı Wu Blockchain, altcoin projesi için önemli gelişmeyi şu şekilde duyurdu:

IOTA, Abu Dhabi Global Market’in (ADGM) DLT Vakıfları Yönetmeliği kapsamında ilk Vakıf olarak tescil edildiğini duyurdu. IOTA kendisini Orta Doğu’nun önde gelen L1 halka açık Blockchain’i olarak konumlandırıyor. IOTA, 100 milyon dolarlık yerel bir ekosistem hazinesiyle donatılarak, Orta Doğu’da gelişen bir Web3 ekosistemi ve gerçek dünya varlıklarına (RWA) odaklanan işletmeler kurmaya başlamak üzere.

Altcoin fiyatı haberin ardından büyük bir sıçrama yaptı. Token gün içinde 0,1734 dolar seviyelerinden işlem görürken aniden 0,2322 dolar seviyesine sıçradı. IOTA, basın zamanında, günlük bazda %37’nin üzerinde artışla 0,2322 dolardan işlem görüyordu. Bu arada tokenin yükseliş hareketi devam ediyor.

Altcoin
IOTA günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Resmi tescil ve işbirliğinin detaylarında neler var?

Altcoin projesi, web sayfasında ayrıntılı bir açıklama metni yayınladı. IOTA, bu hamleyi, düzenleyici ortamı ileriye taşımak ve gerçek dünya ile dijital dünya arasındaki boşluğu doldurmak için atılmış bir adım olarak nitelendirdi. Bu bağlamda, ADGM yetkilileriyle birlikte çalışmayı dört gözle beklediklerini belirtti. ADGM’nin ileri görüşlü ve duyarlı düzenleyici çerçevelerden birine sahip olduğunun altını çizdi. Ayrıca, bunun işbirliğini, kurumsal yatırımcıları ve varlıkları dijital ekosisteme dahil etme yolunda önemli bir adım haline getirdiğini kaydetti. İşbirliğinin detaylarına da giren altcoin projesi, şu açıklamaya yer verdi:

IOTA Ecosystem DLT Vakfı, önümüzdeki dört yıl içinde kullanılmak üzere 100 milyon doların üzerinde IOTA tokenı ile tohumlanacak. Bu fon, IOTA ekosistemini beslemek ve IOTA protokolünün büyümesini hızlandırmak için ayrılmış durumda. IOTA Ekosistemi DLT Vakfı, topluluk odaklı yaklaşımı doğrultusunda, IOTA’nın ve evreleme ağı Shimmer’ın çeşitli sektörlerde benimsenmesini ilerletmek için bölgedeki değerli ortaklıkları teşvik edecek. Bu, gerçek dünya varlıklarının tokenleştirilmesi ve on-chain hale getirilmesi için kurumsal yatırımcılar, hükümetler ve akademik kurumlarla işbirliğini içeriyor. Böylece BAE’nin sanal varlıklar alanına milyarlarca dolar getirecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Resmi Olarak Tescil Edildi: Bu Altcoin Fiyatı Tahtadan Sıçradı!