Tesla, Hotmail ve Skype’ın Toplamı Bitcoin’e Yetişemeyecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Melek yatırımcı Tim Draper, Bitcoin‘in kendisinin diğer erken yatırımlarından daha büyük olacağını söyledi. Draper’a göre Bitcoin, Tesla, Hotmail ve Skype üçlüsünün toplamından da büyük olacak.


Girişimci yatırımcısı Tim Draper, Bitcoin’in burada kalacağını düşünmekle kalmayıp, internetten daha büyük olabileceğini söylüyor.

Bir tartışmada kripto koinin Tesla, Hotmail ve Skype’taki ilk yatırımlarına kıyasla nasıl olduğu sorulduğunda Draper, Bitcoin’in “hepsinin toplamından daha büyük” olacağını söyledi.

Draper, Manhattan Enstitüsü’nden Adam Smith Society’nin cumartesi günü gerçekleştirdiği ortak görüşmede, “Bu, internetten daha büyük. Demir Çağı ve Rönesans’tan daha büyük. Sanayi Devrimi’nden daha büyük.” dedi ve ekledi;

“Bu devrim tüm dünyayı etkileyecek ve hayal ettiğinizden daha hızlı bir yayılma ile hayatınıza girecek.”

 

Önde gelen risk sermayesi şirketleri Draper Associates ve DFJ’nin kurucusu Draper, Bitcoin için yaptığı boğa çağrısını yineledi ve kullanım alanlarının artması ile birlikte Bitcoin’in dört yıl içinde 250.000 $ ‘a ulaşacağını söyledi.

Melek yatırımcı, “Beş yıl içinde fiat para birimi ile kahve almaya gitmeye çalışacaksınız ve size kripto para kullanmadığınız için gülecekler. Artık fiat para birimlerinin istenmeyeceği ve kullanılmayacağı bir döneme gireceğimizi düşünüyorum.” diye de belirtti.

Draper, 2014’te bir müzayedede yaklaşık 30.000 Bitcoin aldı ve CNBC’ye aralık ayında bütün bu paraları hala elinde tuttuğunu söyledi. Bu hala geçerli ise, Draper’ın holdingi yaklaşık olarak 268 milyon dolar değerinde Bitcoin’i kasada tutuyor!

CNBC

Tesla, Hotmail ve Skype’ın Toplamı Bitcoin’e Yetişemeyecek