Tether, Kritik Bir Duyuru Yaptı: Artık Bu İki Altcoin’i Desteklemeyecek!

Tether, Kritik Bir Duyuru Yaptı: Artık Bu İki Altcoin’i Desteklemeyecek!
Tether, Kritik Bir Duyuru Yaptı: Artık Bu İki Altcoin’i Desteklemeyecek!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Stablecoin devi Tether, Algorand ve EOS Blockchain’lere desteğin durdurulduğunu açıkladı. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, tasfiye 12 aylık bir süreyi kapsayacak. Bu arada Tether’in geçen yıl Omni Network desteğini de sonlandırdığını hatırlatmak gerekiyor. Dolayısıyla şirketin bu hamlesi yeni değil.

Geçişin en az kesinti ile gerçekleştirilmesi beklenmektedir

Stablecoin devi Tether, iki Blockchain’de daha yeni USDT tokenlerinin çıkarılmasını durduruyor. Böylece, stablecoin USDT’yi dönüştürmeye devam ediyor. Şirketin resmi duyurusuna göre, 24 Haziran’dan itibaren Eos ve Algorand Blockchain’lerde USDT basımını durduracak. Fesih işleminin ardından Tether, önümüzdeki 12 ay boyunca USDT’yi Eos ve Algorand’da “her zamanki gibi” kullanmaya devam edecek. Duyuruda, “Bu süre zarfında başka değişiklikler değerlendirilebilir ve duyurulabilir” deniyor.

Tether’e göre, Eos ve Algorand tabanlı USDT basımının kaldırılması, şirketin Tether ekosisteminde dengeyi korumaya başlamasıyla uyumlu. “Seçilen Blockchain’in güvenliğini, kullanılabilirliğini ve sürdürülebilirliğini sağlamak için ağın güvenlik mimarisini dikkatle değerlendiriyoruz” diyen Tether, nihai hedefinin yeniliği teşvik ederken “kaynakları güvenlik ve verimliliği en iyi şekilde artırabilecekleri yerlere tahsis etmek” olduğunu belirtti. Bu bağlamda şirket şu açıklamayı yaptı

Topluluğumuza bu geçişin titizlikle ve en az kesintiyle gerçekleştirileceği konusunda güvence veriyoruz. En büyük önceliğimiz sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunmak. Ayrıca, sorunsuz bir geçişi kolaylaştırmaya kararlıyız.

Tether Coşturan Yapay Zeka Adımını Attı! Dev Yatırım Dikkat Çekti

Tether (USDT) farklı Blockchain’lere giriyor ve çıkıyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında şirket, Bitcoin (BTC) Blockchain’de USDT’sine yönelik desteğin kesildiğini duyurdu. Stablecoin ihraççısı, 17 Ağustos 2023’ten itibaren BTC varyantı, Kusama ve Bitcoin Cash Basit Defter Protokolü (BCH-SLP) Blockchain’leri barındıran Omni Network’ta USDT tokenlerinin ihraç edilmesini veya “basılmasını” durdurduğunu özellikle belirtti.

Tether, EOS ve Algorand ile yapmayı planladığı gibi, USDT-Omni, USDT-Kusama ve USDT-BCHSLP için itfa mekanizmasını da en az 12 aylık bir süre boyunca sürdürdü. Öte yandan USDT, kısa süre önce önde gelen kripto para borsası Binance tarafından Toncoin ekosistemine entegre edildi. Sonuç olarak, Binance artık bu büyük stablecoin için kapsamlı para yatırma ve çekme hizmetleri sunuyor.

Eos ve Algorand toplam USDT arzının %0,1’inden daha azını oluşturuyor

Eos ve Algorand, Ethereum, Tron, Solana, The Open Network (TON) ve diğerleri de dahil olmak üzere birden fazla Blockchain ağında Tether işlemlerini mümkün kılan 17 Blockchain’den sadece ikisi. Tether’in verilerine göre, 22 Haziran itibariyle dolaşımdaki toplam Eos tabanlı Tether 75,5 milyon dolar. Bir diğer ifadeyle yaklaşık 113 milyar dolar değerindeki tüm dolaşımdaki USDT’nin yaklaşık %0,06’sı kadar. Algorand tabanlı Tether, USDT arzının yaklaşık 17 milyon doları veya toplam dolaşımdaki USDT’nin yaklaşık %0,01’i ile toplam USDT dolaşımında daha da küçük bir paya sahip.

Eos ve Algorand USDT arzı 22 Haziran 2024 itibariyle. Kaynak: Tether

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Tether, Kritik Bir Duyuru Yaptı: Artık Bu İki Altcoin’i Desteklemeyecek!