XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

The Sandbox Nedir? SAND Ne İşe Yarar?

0 görüntülenme
The Sandbox Nedir? SAND Ne İşe Yarar?

The Sandbox, varlıkları ve oyunları oluşturabileceğiniz, paylaşabileceğiniz ve bunlardan para kazanabileceğiniz Ethereum tabanlı bir Metaverse ve oyun ekosistemidir. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “The Sandbox nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

The Sandbox nedir? Ne işe yarar?

Sandbox, kullanıcıların dünya içi varlıkları ve oyun deneyimlerini oluşturup, paylaşabilmektedir. Aynı zamanda bunlardan para kazanabileceği Ethereum tabanlı bir Metaverse ve oyun ekosistemidir. Platform Pixowl tarafından yaratıldı. The Sandbox, platformların, içerik oluşturucuların ve oyuncuların haklarının sınırlı olduğu, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe sahiptir. Ayrıyeten bunları kontrol ettiği geleneksel oyun pazarını bozmak için tasarlanmıştır. The Sandbox’ta, kullanıcılar dünyadaki yaratımları üzerinde mutlak mülkiyete sahiptir. Sandbox üç üründen oluşur: 

VoxEdit, kullanıcıların diğer öğelerin yanı sıra insanlar, hayvanlar ve araçlar gibi Metaverse 3B nesneler oluşturmasına ve canlandırmasına olanak tanır. Bu nesneler VARLIKLAR olarak adlandırılmaktadır. Aynı zamanda ERC-1155 Token standardını kullanır. Bu da değiştirilebilen ve değiştirilemeyen Token’lerin (NFT’ler) tek bir akıllı sözleşmeyle basılmasına olanak tanır. Sandbox Marketplace, kullanıcıların varlıklarını ilk önce Gezegenler Arası Dosya Sistemine (IPFS) yükler. Yükledikten sonra ise yayınlayabilecekleri ve satabilecekleri bir mekandır. Sandbox Game Maker, kullanıcıların ücretsiz olarak 3D oyunlar oluşturmasına olanak tanır. The Sandbox’a katılmak için herhangi bir kodlama bilgisi gerekmese de, güçlü araç takımı, değerli varlıkları yaratmayı ve hızla büyüyen çevrimiçi oyunlar ve dünyalar dünyasına dahil etmeyi mümkün kılar.

SAND Coin nedir?

The Sandbox’ın yerel Token’i SAND Coin’dir. SAND, ekosistemin tüm işlemlerini ve etkileşimlerini destekleyen bir ERC-20 Token’idir. Örneğin, oyun oynamak, ekipman satın almak veya avatarınızı özelleştirmek SAND Token’lerine mal olur. Gelecekte, SAND aynı zamanda bir yönetişim Token’i olarak da hizmet edecek ve sahiplerinin The Sandbox DAO kurulduğunda ekosistemdeki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olmasına izin verecek.

The Sandbox nasıl çalışır?

Sandbox yazılımı, uygulamasında dijital LAND ve NFT VARLIKLARIN sahipliğini izlemek için Ethereum Blockchain’den yararlanır. Kullanıcılar, SAND Token’lerini tutan Ethereum cüzdanlarını kullanarak ekosistemiyle daha fazla etkileşime giriyor. Geliştiriciler ayrıca sanal gayrimenkullerinde deneyimlenen animasyon ve etkileşimleri çeşitli araçlar kullanarak tasarlayarak Sandbox platformunda yenilik yapmakta özgürdür: 

  • Voksel Düzenleyici: Kullanıcılar, flora, fauna ve avatar odaklı ekipman (giyim veya silah gibi) gibi yaratımları tasarlamak ve hayata geçirmek için üç boyutlu tasarımın en küçük birimi olan vokseller oluşturabilir.
  • Game Maker: Kullanıcıların pazarda oluşturdukları veya satın aldıkları VARLIKLARI kullanarak LAND’larında 3D oyunlar oluşturmalarına olanak tanıyan araçlardır.
  • Kullanıcılar, yarattıklarını ilk önce Ethereum Blockchain’de ERC1155 Token’leri (VARLIKLAR) olarak kaydettikleri Sandbox pazarına yükleyebilir. Bu varlıklar daha sonra SAND kullanılarak alınıp satılmaktadır.

The Sandbox nedir? SAND nasıl satın alınır?

The Sandbox şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. The Sandbox’un işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: PancakeSwap ve MEXC. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Lambda Nedir? LAMB Ne İşe Yarar?
Lambda Nedir? LAMB Ne İşe Yarar? Lambda Coin, kanıtlanabilir bir mülkiyete sahiptir. Akıllı bilgi işlem sağlayan Lambda Blockchain projesinin genişlemesiyle ortaya çıkan kripto para birimidir. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “Lambda nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara...
Kriptokoin.com 2 ay önce