The Simpsons Bu Altcoin Piyasasından Bahsetti: Fiyat Yükseldi!

The Simpsons Bu Altcoin Piyasasından Bahsetti: Fiyat Yükseldi!
The Simpsons Bu Altcoin Piyasasından Bahsetti: Fiyat Yükseldi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun soluklu animasyon dizisi “The Simpsons”, Cadılar Bayramı özel bölümü Treehouse of Horror 34’te bir altcoin piyasasından bahsetti. Şaşırtıcı bir şekilde non fungible tokenler (NFT’ler) ve Blockchain dünyasına girdi. “Wild Barts Can’t Be Token” başlıklı bölüm, zincir üzerindeki NFT’leri çevreleyen çılgınlığa hicivli bir yaklaşım sundu. Ayrıca NFT’lerin aşırı değerlenmelerini ve yol açabilecekleri ilginç maceraları vurguladı. İşte detaylar…

The Simpsons, altcoin dünyasına giriş yaptı

Dijital veya gerçek dünya öğelerinin sahipliğini belgeleyen benzersiz bir kripto varlık sınıfı olan NFT’ler, Marge’ın yaşayan bir NFT’ye dönüşen oğlu Bart’ı kurtarmak için bir Blockchain macerasına atılmasıyla merkez sahneye çıktı. Bu arada, Springfield’ın belediye başkanı kasabanın sanat galerisini dijitalleştirme planlarını açıkladı. Geleneksel sanat dünyasına dijital bir dokunuş ekledi. Bölümde Beeple ve Bored Ape Yacht Club gibi önemli NFT’lere yer verilerek, bunların algılanan değeri ile daha genel profil resimli NFT’lerin neredeyse değersiz olarak tasvir edilmesi yan yana getirildi. Bölümde ayrıca bir önceki yıl yaşanan NFT çöküşüne de değinilerek altcoin piyasasındaki dalgalanmaya dikkat çekildi.

Bir NFT koleksiyoncusu ve gerçek hayatta bir NFT galerisi olan Crypt Gallery’nin danışmanı olan Noah Bolanowski, programın sanatsal vurgusunu takdir ederek, “varilin dibi” olarak tasvir edilen PFP’lerin (Profil Resimli NFT’ler) tam aksine geleneksel sanatı prestijli olarak konumlandırdığını belirtti. Şaka, mizahi bir şekilde “ayak temizlerken” gösterilen BAYC sahiplerini bile esirgemedi. Bu, “The Simpsons”ın kripto dünyasına ilk girişi değil. Jim Parsons’ın izleyicileri Bitcoin, altcoin ve Blockchain konusunda eğittiği “Frinkcoin” bölümü 2020 yılında yayınlanmıştı. Dizinin yaratıcıları, Matt Groening’in bir başka popüler dizisi olan “Futurama”da kripto madencileriyle dalga geçti. Yani, kripto ve Blockchain bölümlerine dahil etme eğiliminde olduklarını gösterdiler.

NFT taban fiyatları yükseldi

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içinde %0,3 artış gösteren Bored Ape Yacht Club’ın taban fiyatları üzerinde son bölümün küçük bir etkisi oldu. The Mutant Ape Yacht Club’ın da taban fiyatlarında %2,9’luk bir artış yaşadı. Buna karşılık, birçok NFT işlemini besleyen altcoin olan ETH’nin maliyeti %0,14 oranında düştü. Yazar Rino Russo, bölümün yayın tarihine uygun bir zamanda, “Simpsons” temalı bir NFT dizisi olan “Springfield Punks” adlı NFT projesini yayınladı.

 NFT’leri Simpsonesvari bir yetenekle sergileyen proje dikkat çekti. Özellikle, Blur piyasa verilerine göre taban fiyatlarının 0,35 ETH’ye yükselmesine tanık oldu. Simpson sanatına odaklanmasıyla tanınan Rino Russo, Springfield Punks NFT serisini Ağustos ayından bu yana planlıyordu. Yani bu da gösterinin NFT temalı bölümüyle iyi bir zamanlama yaptı. NFT’lerin, altcoin ve Blockchain’lerin ana akım kültürün bir parçası haline geldiği görülmekte. Hatta “The Simpsons” gibi sevilen animasyon dizilerinde yer aldığı açık. Bu dijital varlıklar halkın hayal gücünü yakalamaya devam ettikçe, popüler medyadaki yerlerinin de büyümesi muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

The Simpsons Bu Altcoin Piyasasından Bahsetti: Fiyat Yükseldi!