Reklamı kapat

Thomas Lee ICE/Bakkt’ın Neden Büyük Bir Fırsat Olduğunu Açıkladı

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 11 Ağustos 2018
0 görüntülenme

Fundstrat Global Advisors’ta Araştırma Başkanı olan Thomas Lee, 9 Ağustos Perşembe günü Twitter’da, kurumsal yatırımcıların ICE / Bakkt üzerinden Bitcoin satın alma işlemini, Coinbase ve Binance gibi mevcut kripto borsalarından daha cazip bulduğunu açıkladı.

Lee’nin argümanını incelemeden önce, 3 Ağustos 2018’de New York Borsası’nın (NYSE), Intercontinental Exchange’in (ICE) ana şirketi, Bakkt adında yeni bir şirket açacağını söylemişti.

Ünlü analist şirket hakkında dijital varlıklarınızı basit, güvenli ve verimli bir şekilde satın almanızı, satmanızı, depolamanızı ve harcama yapmanızı sağlayan açık, kesintisiz global ağ tanımı yaptı. ICE basın açıklaması Bakkt’ın ilk ürünlerinden birinin tamamen düzenlenmiş Bitcoin vadeli ürün olacağını söyledi.

Bakkt web sitesi bu ürün hakkında biraz daha fazla bilgi sağlıyor:

“Kasım ayında ICE Futures ABD ve ICE Clear ABD, fiziksel olarak ilk teslim edilen Bitcoin vadeli işlem ve deposunu Bakkt ile koordineli bir şekilde düzenlemeyi planlıyor. Bu, kurumsal yatırımcılara düzenlenmiş piyasa altyapısı yoluyla erişime olanak sağlayacak.”

Sözleşme Büyüklüğü “1 Bitcoin”

Şimdi, Lee’nin kurumlar için ICE / Bakkt aracılığıyla 1 günlük bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri satın almasının, Binance gibi borsalardan neden daha iyi olduğunu düşünmesinin 2 sebebine bakalım:

“ 3 / ICE, zaten borsa komisyoncusu @Fidelity @CharlesSchwab ve Jpmorgan gibi bankalar ile mevcut onaylanmış ticaret ilişkilerine sahipti ve bu, geleneksel perakende yatırımcılarının kendi borsaları sayesinde Bitcoin’e erişmeleri için doğal bir yol olduğu anlamına gelir. ICE @NYSE’nin sahibi.”

“4 / ICE, ticaretin karşı tarafıdır (tıpkı @binbase ve @binance’in karşı taraflar olduğu gibi). ICE, 6 milyar dolar (mali https://goo.gl/ruWgWD) ve 85 milyar dolarlık varlığa sahip muazzam finansal kaynaklara sahip. Bir saklayıcı/karşı taraf olarak, para iyi.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Weiss Ratings: XRP Borsalar Arasında Paraları Aktarmak için En Hızlı Kripto 10 Ağustos 2018 Cuma günü, derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings, XRP’nin “borsalar arasında fon transferi için en hızlı dijital para” olduğunu ilan etti. Şimdi, Weiss Ratings’in XRP’nin kripto değişimleri arasındaki fonları hareket ettirmenin en iyi yolu ilan etmesine...
İmge Açıkbaş 11 Ağustos 2018