Thomas Lee ICE/Bakkt’ın Neden Büyük Bir Fırsat Olduğunu Açıkladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fundstrat Global Advisors’ta Araştırma Başkanı olan Thomas Lee, 9 Ağustos Perşembe günü Twitter’da, kurumsal yatırımcıların ICE / Bakkt üzerinden Bitcoin satın alma işlemini, Coinbase ve Binance gibi mevcut kripto borsalarından daha cazip bulduğunu açıkladı.

Lee’nin argümanını incelemeden önce, 3 Ağustos 2018’de New York Borsası’nın (NYSE), Intercontinental Exchange’in (ICE) ana şirketi, Bakkt adında yeni bir şirket açacağını söylemişti.

Ünlü analist şirket hakkında dijital varlıklarınızı basit, güvenli ve verimli bir şekilde satın almanızı, satmanızı, depolamanızı ve harcama yapmanızı sağlayan açık, kesintisiz global ağ tanımı yaptı. ICE basın açıklaması Bakkt’ın ilk ürünlerinden birinin tamamen düzenlenmiş Bitcoin vadeli ürün olacağını söyledi.

Bakkt web sitesi bu ürün hakkında biraz daha fazla bilgi sağlıyor:

“Kasım ayında ICE Futures ABD ve ICE Clear ABD, fiziksel olarak ilk teslim edilen Bitcoin vadeli işlem ve deposunu Bakkt ile koordineli bir şekilde düzenlemeyi planlıyor. Bu, kurumsal yatırımcılara düzenlenmiş piyasa altyapısı yoluyla erişime olanak sağlayacak.”

Sözleşme Büyüklüğü “1 Bitcoin”

Şimdi, Lee’nin kurumlar için ICE / Bakkt aracılığıyla 1 günlük bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri satın almasının, Binance gibi borsalardan neden daha iyi olduğunu düşünmesinin 2 sebebine bakalım:

“ 3 / ICE, zaten borsa komisyoncusu @Fidelity @CharlesSchwab ve Jpmorgan gibi bankalar ile mevcut onaylanmış ticaret ilişkilerine sahipti ve bu, geleneksel perakende yatırımcılarının kendi borsaları sayesinde Bitcoin’e erişmeleri için doğal bir yol olduğu anlamına gelir. ICE @NYSE’nin sahibi.”

“4 / ICE, ticaretin karşı tarafıdır (tıpkı @binbase ve @binance’in karşı taraflar olduğu gibi). ICE, 6 milyar dolar (mali https://goo.gl/ruWgWD) ve 85 milyar dolarlık varlığa sahip muazzam finansal kaynaklara sahip. Bir saklayıcı/karşı taraf olarak, para iyi.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin

Thomas Lee ICE/Bakkt’ın Neden Büyük Bir Fırsat Olduğunu Açıkladı