Ticaret Şirketi, Bu Altcoin’i Binance’e Boşaltıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
675 görüntülenme
Ticaret Şirketi Binance'e Altcoin Boşaltıyor

Popüler bir kripto şirketi olan Jump Trading son dönemlerde altcoin satmaya devam ediyor. Güncel on-chain veriler, ticaret şirketinin Binance ve Kucoin cüzdanlarına 179.000 dolar değerinde coin yığdığını gösteriyor.

Jump Trading altcoin satmaya devam ediyor

Blockchain veri sağlayıcısı Lookonchain’in raporuna göre Jump Trading, Binance ve Kucoin cüzdanlarına yüklü miktarda Lido DAO (LDO) taşıyor. Transferler şu ana kadar 179.000 dolara eşdeğer 70.000 LDO’ya ulaştı.

Jump Trading, 10 Mayıs 2021’de 1.207 ETH (o sırada 4,76 milyon dolar) ile 5,59 milyon LDO satın almıştı. Şirketin ortalama LDO satın alma fiyatı 0,85 dolar ve şu anda hala 7,63 milyon dolar değerine 2,99 milyon LDO’ya sahip.

Lido (LDO) son düşüş öncesinde TVL açısından önemli artış elde etti

DefiLlama’nın verilerine göre, Lido’nun Kilitlenen Toplam Değeri (TVL) geçen ay önemli ölçüde arttı. Ayrıca LDO, 2023’ün başından bu yana güçlü fiyat hareketleri kaydediyor. İstatistiklerine göre Lido Finance, DeFi protokolleri arasında en yüksek TVL’ye sahip. Veriler, TVL’nin geçen ay yaklaşık %18 arttığını gösterdi. TVL’nin araştırılması ayrıca, geçen yıl düşüş göstermesine rağmen artış belirtileri olduğunu ortaya koydu.

Dune Analytics’ten alınan verilere göre, Lido şu anda en yüksek ETH payına sahipti. Lido, yazı yazıldığı sırada ETH’nin %31,1’ine sahip. Bu oran, grafikte görülebilen %11,9’a sahip ikinci en büyük staking platformuyla karşılaştırılıyor.

Stake odaklı altcoin SEC’in son hamlesinden bu yana düşüyor

Geçen ay, kripto podcast sunucusu David Hoffman, SEC’in Lido’ya bir Wells Bildirimi gönderdiğine dair bir söylenti yaydı. Sosyal medyada yankılanan iddialar üzerinde LDO fiyatı bir noktada çift haneli düşüş kaydetti. Wells Bildirimi, SEC’in bir alıcıya karşı getirmeyi düşündüğü suçlamaları detaylandıran bir mektuptur.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Hoffman, kısa süre sonra Lido’nun Wells Bildirimi aldığına dair iddiaların yanlış olduğunu itiraf etti. Kısa süre sonra gelen itiraf rağmen LDO fiyatı çift haneli düşüşü kabul etmek zorunda kaldı.

Bu arada, kripto analitik firması Nansen’den Andrew Thurman, en büyük kripto piyasası üreticilerinden biri olan Wintermute’un LDO varlıklarının yaklaşık %10’unu veya 2 milyon dolarını sattığını tweetledi. Thurman, satışın Wells söylentisiyle ilişkili olduğunu tahmin etti, ancak Wintermute CEO’su Evgeny Gaevoy CoinDesk’e zamanlamanın “tesadüfi” olduğunu söyledi.

Lido’nun düşüşü, ABD’den gelen kısıtlamaların sunucuydu

Lido’yu çevreleyen Fud haberleri, ABD’li düzenleyiciler tarafından daha geniş bir kripto piyasası baskısının ortasında geliyor. Örneğin geçen ay, stablecoin ihraççısı Paxos, 3 Şubat’ta kendisine bir Wells Bildirimi gönderildiğini doğruladı. SEC, Paxos’u Binance bağlantılı BUSD stablecoin ile kayıtsız bir menkul kıymet işletmekle suçlamayı düşündüğünü söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin Sahiplerinin Yüzde 70'i Zararda
Türklerin Aldığı Bu Altcoin Sahiplerinin Yüzde 70’i Zararda! Kripto para yatırımcıları 2021’den bu yana %50’nin üzerinde zarar eden spot pozisyonlarını telafi etmenin peşinde. Bu yazıda, sahiplerinin %70’inin zararda beklediği bir altcoin için sırada nelerin olduğuna göz atalım. Zararda bekleyen binlerce yatırımcı bu seviyede harekete geçebilir...
Buğra Çağlar 2 hafta önce