Reklamı kapat

TigerCash Nedir? TCH Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 2 hafta önce
0 görüntülenme
TigerCash Nedir? TCH Ne İşe Yarar?

TigerCash nedir? TigerCash (TCH), CoinTiger isimli kripto borsası tarafından piyasaya sürülen Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede TigerCash’i inceleyeceğiz. Bununla birlikte, yatırımcılar arasında merak konusu olan TigerCash nedir, TCH ne işe yarar, nasıl alınır gibi sorulara da yanıt vereceğiz. Şimdi gelin borsa tokenleri arasında yer alan bu kripto parayı birlikte inceleyelim.

TigerCash nedir?

Tiger Cash (TCH), Ethereum ağı üzerine inşa edilen bir kripto para birimidir. Bu kripto para tamamen merkeziyetsiz bir şekilde çalışır. Bununla birlikte önde gelen kripto para borsaları arasında yer alan CoinTiger tarafından piyasaya sürülmüştür. Buna göre varlık, bir borsa tokenidir. CoinTiger’da çeşitli kullanım durumlarına sahiptir. Yani sahiplerine, borsa platformu içerisinde avantajlar, özellikler ve kullanım durumları sağlar. Resmi olarak 15 Kasım 2017’de toplam 1,05 milyar arz ile tanıtılmıştır. Bununla birlikte tokenin kendi yakma mekanizması mevcuttur. Lansmandan bugüne, ikincil piyasadan 50 milyon TCH geri satın alınıp yakılmıştır.

Şu anda, Blockchain tarayıcısı aracılığıyla görüntülenebilen toplam 1 milyar token piyasada yer almaktadır. Bununla birlikte kripto parayı elde tutmanın bazı avantajları vardır. Buna göre kripto para borsası CoinTiger, token sahiplerine hisse senedi vermektedir. Bu da varlığı tutmanın son derece kârlı olabileceği anlamına gelir. Bilmeyenler için CoinTiger, şu anda endüstrinin en önde gelen küresel borsaları arasında bulunmaktadır.

TCH ne işe yarar?

Dolaşımda 1 milyar token arzı bulunan TigerCash, düzenli bir yakma mekanizmasına sahiptir, yani deflasyonist bir tokendir. Bu, varlığın değerinin zaman geçtikçe arz düşeceği için artabileceği anlamına gelir. Bununla birlikte TCH, Ethereum üzerine ERC-20 akıllı kontratıyla inşa edilmiştir. Bu, kripto paranın erişilebilirliğini ve saklanabilirliğini büyük ölçüde artırmaktadır. Mevcut olarak tokeni elinde bulunduran kullanıcılar, CoinTiger borsasında hisse sahibi olur. CoinTiger, her yıl net kârının %50’sini tüm token sahipleri arasında dağıtır.

Bununla birlikte geriye kalan %50’de TCH’nin gelişmesi için kullanılmaktadır. Borsa, kârının %50’sini kullanıcılarına dağıtırken, geriye kalan %50’lik kârı da dolaşımdaki TCH’leri satın alıp yakmak için kullanır. Bununla birlikte piyasadaki TCH’nin %1’ini elinde bulunduran kullanıcılar, CoinTiger Singapore Company’e hissedar değişikliği kaydı için başvurabilmektedir. Kripto parayı elinde bulunduranlar, ellerinde tuttukları TCH miktarına bağlı olarak platformda söz hakkı da elde eder. Bu merkeziyetsiz yönetişimin sağlanmasını mümkün kılar.

TigerCash nedir? TCH nasıl alınır?

TigerCash şu anda kendi platformu olan CoinTiger borsasında listelenmektedir. Varlık, mevcut olarak yalnızca bu borsa üzerinden alınıp satılabilmektedir. Bu nedenle ilgili yatırımcıların CoinTiger’a erişmesi gerekmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

MEETONE Nedir? MEETONE Coin Ne İşe Yarar?
MEET.ONE Nedir? MEETONE Coin Ne İşe Yarar? MEETONE nedir? EOS için bir araç seti olarak çalışan MEETONE, bu ağın gelişmesini desteklemeyi amaçlayan bir Blockchain protokolüdür. Kriptokoin.com olarak bu makalede MEET.ONE’ı inceleyeceğiz. Bununla birlikte yatırımcılar tarafından merak edilen MEET.ONE nedir, ne sunar, MEETONE coin nedir,...
Emre Borsan 2 hafta önce