TikTok Ünlüsü: Bu Altcoin, Daha İyi Bitcoin! BTC Ölecek

bitcoin death
bitcoin death
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde 21 yaşındaki Mason Versluis, kripto ve piyasalar hakkında ipuçları paylaştığı 500.000 takipçili TikTok sayfasında, hangi kripto paraya yatırım yapacağını nasıl seçtiğini ve nedenlerini anlattı. Versluis, diğer kripto paraların çok daha fazla gerçek kullanım durumu olduğu için Bitcoin (BTC)’in “katledildiğini” görmek istediğini söyledi.

“İşlevsellik” Bitcoin (BTC)’i ikinci sıraya çekebilir

Bitcoin, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimidir ve ilk gününden bu yana hiçbir alternatifi tarafından geride bırakılmadı. Ancak TikTok fenomeni Mason Versluis’e göre, altcoin projelerinin gerçek hayattaki uygulamalarıyla, Bitcoin er ya da geç tahttan indirilebilir. 15 yaşından beri kripto ticareti yapan Versluis, geçtiğimiz günlerde Insider’a şu açıklamaları yaptı:

Bitcoin’in her zaman bir numara ve kral olmasının psikolojik yönü gitmiş olabilir. Yani, “Bitcoin (BTC)’i katletmek” derken, bunu geçmek için bir şey istiyorum ve ondan sonra ne olacağını göreceğiz.

Ünlü Milyarder: Bitcoin ve Bu 3 Altcoin İçin Sıradaki Bu!

Kriptokoin.com olarak gün içinde aktardığımız üzere Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre yaklaşık 800 milyar dolar piyasa değerine sahip ve toplam 1.9 trilyon dolarlık piyasa değerinin %41’55’lik kısmını oluşturuyor. Son bir yıl içinde neredeyse %350 büyüdü, ancak Versluis’e göre başka altcoin projelerinde daha fazla değer saklı:

Babam aslında bana 17 yaşımdayken XRP’den bahsetmişti ve o zamandan beri sürekli bu işin içindeyim. Ben XRP’nin “daha iyi bir Bitcoin” olduğunu düşünen bu insanlardan biriyim. Ve aslında ödeme sorununu Bitcoin’in yapabileceğinden veya hiç yapamayacağından daha iyi çözüyor.

Bitcoin, DOGE, ETH ve Ripple Tahminleri:

Mason Versluis, bir HODLer olduğunu söyledi

Ripple Lab’ın XRP token’i, özellikle bankaların kullandığı en hızlı ve ucuz ödeme sistemlerinden birinin kripto para birimidir. Bitcoin’in ödemeler için ne kadar yavaş olduğu göz önüne alındığında, XRP’nin daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. XRP şu anda piyasa değerine göre altıncı en büyük altcoin ve sadece bir yıl için %320 büyüyerek Bitcoin’e ayak uydurmayı başardı. Lider altcoin Ethereum’un tokenı ETH’de toplam piyasasının %20’sini oluşturuyor. Ayrıca, Bitcoin göre DeFi, akıllı sözleşme ve diğer protokolleri çalıştırma yeteneği, bu yıl kazancını %800’lere ulaştırmasına yardımcı olurken daha fazla geliştiriciye ve uygulamaya ev sahipliği yapabiliyor. Bu konuda, TikTok fenomeni Versluis şunları söyledi:

Kullanım durumları olmalı, yani: bu token hiçbir şey yapmıyor mu? Bu tokenı sadece değerinin artacağını düşündüğüm için mi alıyorum? Ben şahsen buna yatırım yapıyorum, sırf potansiyelden dolayı – aslında bir şeyler yapıyorlar. Ethereum’un üzerine inşa edilmiş çok sayıda merkezi olmayan uygulama var.

Bir kripto para birimininde pozisyon almak söz konusu olduğunda, Versluis bir günlük trader (day trader) olmadığını söylüyor:

Bu çok fazla stres, bilgisayarınızın başında piyasaları izlemek zorundasınız. Bir fırsat göreceğim, biraz para koyacağım ve satma zamanının geldiğini düşünene kadar o rokete bekleyeceğim. Ondan satıyorum ve USDT veya USDC gibi bir stabilcoin’e geçiyorum. Ve sonra, sadece kar ediyorum ve sonra bunun bir kısmını ana portföyüme yeniden yatırıyorum. Yani bu yavaş bir süreç.

XRP, Binance, SEC: Ripple SEC'e Karşı Bir Zafer Daha Kazandı!

Mason Versluis, düzenlemelere karşı olmadığını söylüyor

Kripto tutkusunun bir kısmının merkezi olmayan, özgür doğası olduğunu söyleyen nispeten genç bir trader olarak, Versluis’in bu pazardaki düzenlemeler hakkında ne düşündüğü sorusu ortaya çıkıyor. Pek çok kripto hayranının aksine, Versluis buna karşı olmadığını söylüyor. Ancak herhangi bir kuralın kripto piyasasının gerçekliğine uyum sağlaması gerektiğine ve tek bir boyutun herkese uymadığına inanıyor:

Bu dijital bir dünya. Ve biz sadece daha dijital ve daha sanal olacağız. Eski sistemi, yasaları alıp kriptoya atamazlar. İşe yaramaz. Yani, bundan ne çıkacak, bu tokenlere bakmanın yepyeni bir yolu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

TikTok Ünlüsü: Bu Altcoin, Daha İyi Bitcoin! BTC Ölecek