Reklamı kapat

Tim Draper: “Bitcoin 2022’ye Kadar $250,000’i Görecek”

0 görüntülenme

Bitcoin’in geçtiğimiz gün gerçekleşen 1,300 dolarlık azımsanamayacak artışı önümüzdeki yıllar için bir takım iyimser tahminlere neden oldu. Bunların sonuncusu ise 12 Nisan’da yaptığı bir konuşmada Bitcoin’in 2022’ye kadar $250,000’i göreceğini söyleyen Tim Draper’dan geldi.

San Mateo, Kaliforniya’daki kendisine ait Draper Üniversitesi’nde düzenlenen bir Blockchain etkinliğinde konuşan ünlü Bitcoin tahmincisi ve risk sermayedarı seyircilere ateş pahası fiyatların gerçekleşeceğine “inanmalarını” söyledi.

Draper “kristal küre” olarak tabir ettiği şeye bakarak “Bitcoin’in 2022’ye kadar $250,000’i göreceğini düşünüyorum,” dedi ve şunları ekledi:

“[…]İnanın, bu gerçekleşecek – sizin deli olduğunuzu düşünecekler ama buna inanın, bu gerçekleşecek, ve muhteşem olacak!”

 

Her ne kadar kalabalık bu açıklamaya pek canlı bir tepki vermese de, Draper’ın sözleri doğru da olabilir. 2014’te Bitcoin’in değeri 320 dolardan daha azken, Draper 2017 yılında BTC/USD değerinin $10,000’i aşacağını doğru bir şekilde tahmin etmişti.

Sosyal medyada Bitcoin eleştirmenlerinden övgü toplayan ve aynı zamanda bir risk sermayedarı olan Draper’in oğlu Adam, babasına bu $250,000 dolarlık tahminle halka açıldığı için ona “efsane” ünvanı taktı.

Bu hafta buna benzer bir açıklama daha Fundstrat Global Advisors kurucu ortağı Tom Lee’den geldi. Perşembe günü CNBC’ye Bitcoin’in yıl sonuna kadar $25,000’i göreceğinden “emin olduğunu” söyleyerek geçmişte yaptığı bir tahmini yeniden dile getirdi.

CoinTelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kucoin Nano İşlemlerini Geçici Olarak Durdurdu Başarılı marketing çalışmaları ile geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başaran Kucoin, bugün yaptığı açıklama ile NANO (XRB) işlemlerini durdurduğunu açıkladı. Açıklamada şu sözlere yer verildi; Sevgili KuCoin kullanıcıları, NANO ağının elverişsiz koşulları sebebiyle geçici olarak NANO yükleme...
Serkan Eser 14 Nisan 2018