Önümüzdeki Günlerde Tırmanacak 5 Metaverse Coin Bunlar!

5.993 görüntülenme
Tırmanacak 5 Metaverse Coin Bunlar

Metaverse coin piyasası, büyük çoğunlukla Blockchain tabanlı oyunların sırtladığı, yaklaşık iki yıldır popüler olan bir alan. 2021 boğasında, AXS ve MANA metaverse kriptolarının muazzam rallisini izledik. Bu yazıda, olası bir toparlanmada eski zirvelerine hızla tırmanabilecek 5 projeyi listeleyelim.

İşte eski zirvelerine hızla tırmanabilecek 5 metaverse coin

Çoğu listenin ilk sırasında yer alan Axie Infinity, en popüler para metaverse oyunlarından biridir. Vietnamlı bir şirket olan Sky Mavis, Pokémon benzeri bir çevrimiçi video oyunu için Blockchain teknolojisinden yararlandı. NFT tabanlı bir oyun olan Axie Infinity, ödeme yöntemi olarak, SLP’leri veya bir Ethereum temeli ile kripto para birimlerini kabul eder. Oyuncular, “Axies” veya evcil hayvanları için bu oyunda onları yetiştirerek, yarışarak ve takas ederek nakit veya SLP kazanabilirler.

AXS fiyatı geçen yılın Kasım ayında 165.37 dolarla zirve yaptı. Şu anda bu seviyeden %95 indirimli işlem görüyor. En son ralli 23 Ocak’ta gerçekleşti. AXS bu tarihte alçalan bir kanalı yukarı yönde kırdı.

Illuvium (ILV)

Illuvium, esasen bir açık dünya rol yapma oyunudur. Bu dünya için Ethereum ağı tercih edildi. Oyunun temel amacı, içerdiği geniş sanal ortamı keşfetmek ve görevleri tamamlamak. Oyuncular, metaverse’de, son derece nadir bulunan ve bulunması zor olan güçlü varlıklar olan “Illuvials”leri toplamak için mücadele ederler. Illuvium şu anda 1 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

ILV yazım sırasında 90 dolar civarında işlem görüyor. AXS ile aynı dönemde ulaştığı 2,868.95 dolar ATH fiyatından %95’den fazla değer kaybetti. Bu kan kaybına rağmen piyasanın en büyük Blockchain oyunlarından biri olarak kaldığını belirtelim.

Sandbox (SAND)

Sandbox, Pixelowl’un Fransız kurucu ortakları Arthur Madrid ve Sébastien Borget tarafından ilk kez 2012’de bir mobil oyun olarak piyasaya sürüldü. Bloklara benzeyen hareketli avatarlar olarak temsil edilen kullanıcıların oluşturdukları içeriğin sahipliğini talep edebildiği, kullanıcı tarafından oluşturulmuş başka bir platform. Sandbox üç ana üründen oluşmaktadır. 3D modelleme yazılımı VoxEdit, avatarlar, arabalar, bitkiler, hayvanlar, aletler ve diğer nesneleri oluşturmak için kullanılabilir. En popüler metaverse oyunlarından biridir.

SAND şu anda ATH seviyesinden %90 indirimli işlem görüyor. Değer kaybı, piyasa değerine göre ilk 100 arasından uzaklaşmasına yeterli olmadı.

My Neighbor Alice (ALICE)

Çok oyunculu bir mimari oyun olan Neighbor Alice, tüm dünyada milyonlarca oyuncunun Blockchain teknolojisi hakkında bilgi edinmesine yardımcı oldu. Burada gerkes sanal adaların yanı sıra ilginç nesneler ve yeni tanıdıklar satın alabilir ve sahip olabilir. Oynayarak para kazanmanızı sağlayan oynaması ücretsiz oyun My Neighbor Alice’de avatarlarınızı ve diğer oyun içi öğeleri özelleştirebilirsiniz.

Oyun Coinleri İncelemesi: Bu 5 Altcoin Boğa Görünüyor!

Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA), merkezi olmayan ve Ethereum tabanlı bir 3D sanal gerçeklik platformudur. Kullanıcılar kumarhaneler, sanat galerileri, konser salonları ve tema parkları gibi sanal yapılar inşa edebilir ve diğer oyunculardan bunları ziyaret etmeleri için ücret alabilir. Bununla birlikte, diğer oyunculardan sanal yapılarını ziyaret etmeleri için ücret alarak para kazanabilme fırsatları var. Sistemde toplam 90.601 ayrı sanal arsa bulunmaktadır. Araziler özünde NFT olan LAND token üzerinden satılır. Sonuç olarak, arazi satışlarından para kazanabilir veya reklam vermek için kiralayabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak aktardığımız metaverse haberlerine buradan göz atmayı unutmayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'den Depremzedeler İçin Büyük Yardım: İşte Detaylar!
Binance’den Depremzedeler İçin Büyük Yardım: İşte Detaylar! Türkiye, Pazartesi günü, Suriye’deki bazı bölgeleri de şiddetli etkileyen son yüz yılın en büyük felaketlerinden birisiyle uyandı. Kurtarma çalışmaları sürerken, bölgedeki milyonlarca mağdura yardım ulaştırma çalışmaları da artarak devam ediyor. Kripto borsası Binance da Türkiye’deki felakete sessiz...
Vural Erkan 1 ay önce