XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

TNC Coin Nedir? TNC Ne İşe Yarar?

Kriptokoin.com
Kriptokoin.com 2 hafta önce
7 görüntülenme

TNC Coin nedir? TNC Coin, yüksek işlem hızı ve güvenlik sunan akıllı sözleşme temelli bir Blockchain ağının yerel kripto para birimidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede TNC Coin nedir, ne sunar, TNC ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin Ethereum benzeri bu akıllı sözleşme platformunu birlikte inceleyelim.

TNC Coin nedir?

TNC Coin bir bilişim şirketi olan TNC IT Group’un yarattığı bir Blockchain ağıdır. Bu Blockchain ağı, kullanıcılara yüksek hız, ölçeklenebilirlik ve güvenlik sunar. Buna göre kullanıcılar, saniyede 300,000 işlem işleyebilen TNC ağı içerisinde son derece hızlı işlem yapabilmektedir. Ağ, bu hızı sağlamak için Proof-of-Merger mekanizmasını kullanır. İsteyen kullanıcılar, TNC ağı içerisindeki akıllı sözleşmelerle kendi ürünlerini geliştirebilmektedir.

TNC Coin ne sunar?

TNC Coin ağı içerisinde kullanıcılar, kendi dApp’lerini ve tokenlerini geliştirebilmektedir. İlgili geliştiriciler son derece hızlı olan ağdan faydalanmaktadır. Temelde Ethereum’a benzeyen TNC ağı, kendi akıllı sözleşmelerine sahiptir. Örneğin token üretmek isteyen kullanıcılar, TNC-21 akıllı sözleşmesini kullanabilmektedir. Aynı zamanda ağ, kullanıcıların dApp’lerini test etmesine de olanak tanır. Kurumsal düzeyde güvenlik ve değişmez varlıklar sunar. Buna göre, tüm işlemler ve varlıklar Blockchain’e kodlanır.

TNC ne işe yarar?

Ağın yerel kripto para birimi olan TNC Coin, birçok kullanım durumuna sahiptir. Bunlar arasında gas ücretlerini ödemek, staking ve merkeziyetsizliği sağlamak başta gelir. Buna göre TNC Coin sahipleri, varlıklarını akıllı sözleşmelere belirli bir vadeyle kilitleme avantajına sahiptir. Kilitlenen varlıklar, vade sonunda kullanıcıya ek token ödülleri getirir. Böylece pasif gelir elde etmelerine olanak tanır.

Bunlara ek olarak TNC, Proof-of-Merger isimli bir konsensüs mekanizması kullanır. Bu mekanizma otomatik TNC Coin yakımını kolaylaştırmaktadır. Bu mekanizma adil şartlarda rekabeti mümkün kılarak, TNC’nin piyasadaki arzını azaltmaktadır. Arzı azalan varlıkların değeri daha sağlıklı bir şekilde korunur. TNC Group, tokenin 1 trilyon adet olan toplam arzının 800 milyonunu yakmayı hedefliyor. Böyle bir yakım, TNC Coin’in fiyatında büyük bir değer artışını tetikleme potansiyeli taşıyor.

TNC Coin nedir? Nasıl alınır?

TNC Coin satın almak isteyen kullanıcılar, öncelikle tokeni listeleyen bir kripto para borsası bulmalıdır. Bu borsalar arasında WhiteBIT, HitBTC, Bittrex, Digifinex ve CoinTiger gibi borsalar yer alır. Bu borsalar TNC’nin bazı işlem çiftlerini yer alır. İlgili yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olup hesaplarını doğruladıktan sonra, cüzdanlarına para yatırmalıdır. Bunu yapmalarının ardından, token için alım adımlarını izleyerek TNC Coin’i satın alabilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Egretia Nedir? EGT Ne İşe Yarar?
Egretia Nedir? EGT Ne İşe Yarar? Egretia platformu, geliştiricilerinin, Blockchain oyunlarının ve diğer uygulamaların daha basit ve hızlı geliştirilmesi için hepsi bir arada bir motor oluşturmak üzere HTML5 ve Blockchain’i birleştirme çabalarında ön sıradaki teknolojilerdir. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “Egretia nedir?” sorusuna yanıt...
Kriptokoin.com 2 hafta önce