Tokenbox Nedir? TBX Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 8 Aralık 2022
45 görüntülenme
Tokenbox Nedir? TBX Ne İşe Yarar?

Tokenbox nedir? Tokenbox (TBX), kripto para fonlarının yönetimi için her şeyi barındıran, Blockchain tabanlı bir platformudur. Kriptokoin.com olarak bu makalede Tokenbox nedir, ne sunar, TBX coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen bir dizi soruyu yanıtladık. Şimdi gelin DeFi alanında hizmet veren bu dijital varlık yönetim platformunu birlikte inceleyelim.

Tokenbox nedir?

Kripto para piyasası ve Blockchain teknolojisinin hızlı büyümesi nedeniyle yeni projeler çıkmaya devam ediyor. Bu projelerin çoğu benzersiz bir dizi alanda hizmet verirken, diğerlerinin kullanım durumları son derece yakın. Bu projelerden biri olan Tokenbox, piyasada sayısı oldukça fazla olan portföy yönetim platformları arasında yer alıyor. Peki onu diğerlerinden ayıran şey ne? Şöyle ki proje, ortalama bir yatırımcı ile profesyonel bir trader’ı bir araya getiriyor. Ayrıca onlara güvenli bir ortam sunarak yatırımlarını rahat bir şekilde yönetmelerini sağlıyor.

Tokenbox’ın en ayırt edici özelliği, trader’lar, yöneticiler ve sıradan yatırımcıları birleştirmesi. Bu birleşme sayesinde her türlü kullanıcı, kârlarını maksimize etmenin yollarını bulabiliyor. Platformu kullanan yatırımcılar, piyasadaki fonları yönetmek için en iyi stratejilere erişim imkânı elde ediyor. Örneğin, takip ettikleri favori trader’larının portföy stratejisini doğrudan kopyalayabiliyorlar. Bununla birlikte tüm portföy yönetim süreci, yüksek güvenliği de garanti ediyor. Ayrıca, yatırımcıların risk ve getiri oranlarına ve yasal fonlara göre yatırım yapabileceği anlamına geliyor.

Tokenbox ne sunar?

Tokenbox ile yatırımcılar, Ethereum Blockchain’in akıllı sözleşmelerini kullanabiliyor. Bununla birlikte, bankacılık sistemine entegre bir ağ geçidinden yararlanabiliyorlar. Platformun cüzdan uygulaması ile çeşitli kripto para birimlerini barındırabiliyorlar. Ayrıca, yüksek güvenlik sistemi ve portföy yönetim araçları ile kendilerine en uygun ticaret stratejisini seçebiliyorlar. Takip edilen trader’lar, bunun karşılığında ödeme alarak getiri elde edebiliyor. Buna karşın yatırımcılar da kârlarını en üst düzeye çıkarma avantajı elde eder.

TBX nedir? Ne işe yarar?

Tokenbox platformunun yerel kripto para birimi olan TBX, temelde bir ERC-20 tokenidir. Yani Ethereum Blockchain üzerine inşa edilen bir tokendir. Bununla birlikte TBX, platform içerisinde bir dizi kullanım durumuna sahiptir. Kullanıcılar, TBX’leri ile fonlarını platformda işletebiliyor. Bununla birlikte en iyi trader’ların stratejilerini kopyalamak için ödeme yapmak için de kripto parayı kullanabiliyorlar.

Tokenbox nedir? TBX nasıl alınır?

Hotbit, Yobit ve Bancor Network gibi kripto para borsalarında listelenen TBX’i satın almak isteyen kullanıcıların, öncelikle bu borsalardan birine erişmesi gerekiyor. Bunun ardından cüzdanlarına Tokenbox paritelerine göre bir varlık yatırmalılar. Böylece, ilgili TBX paritesi üzerindın alım emri vererek satın alma işlemini tamamlayabiliyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

VICSTEP Nedir? VIC Ne İşe Yarar?
VICSTEP Nedir? VIC Ne İşe Yarar? VICSTEP nedir? VICSTEP (VIC), Web3 ve Fitness uygulamalarının bir hibrit versiyonu olacak şekilde tasarlanan bir P2E platformudur. Kriptokoin.com olarak bu makalede VICSTEP nedir, ne sunar, VIC nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcılar tarafından merak edilen...
Emre Borsan 8 Aralık 2022