Japonya’nın Finans Devi Vadeli Bitcoin İşlemlerine Başlıyor

Egehan Karışman
Egehan Karışman 6 Aralık 2017
0 görüntülenme

Tokyo Financial Exchange isimli Japonya‘nın lider finansal döviz şirketi, Bitcoin ile vadeli işlem hazırlıklarının başladığını ve 2018’de yürürlüğe gireceğini açıkladı. Şirket yaptığı açıklamada JP Morgan Chase ve Barclays gibi prestijli firmalarla anlaşma yapacağını söyledi.

Açıklamaya göre şirket önümüzdeki Ocak ayında kripto paralar ve vadeli işlem potansiyeli ile ilgili bir çalışma grubu oluşturacak. Bu çalışma grubu hedefe yönelik ilk adım olacak ve onay için verilen yasadan önce geldiği için genel adaptasyon süreci bakımından kuvvetli bir sinyal olarak kabul edilecek. Şirketin CEO’su Shozo Ohta’ya göre:

“Financial Instruments ve Exchange Act şirketleri kripto paraları finansal bir ürün olarak gördüğünde, biz vadeli işlemleri olabildiğinde hızlı kullanıma açacağız. Bunu elde etmek için, bu çalışma grubunu farklı konularda çalışmak için bir araya getireceğiz, buna Bitcoin’in güncel durumu, genel görünüşü ve Japon toplumunda ne tür bir şekil alacağı gibi konular da dahil.”

Bu açıklama Japonya’nın Bitcoin ve diğer kripto paraların adaptasyon süreciyle ilgili önceki hareketleriyle de uyumlu. Japonya Bitcoin’i yasal ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk ülke ve her zaman artan değişikliklere açık oldu. Günümüzde, Japonya dünyada Bitcoin alımlarının yarısına sahip olarak dünyanın en büyük Bitcoin piyasasına sahip

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

66 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin Hacklendi! ABD’nin en ünlü Bitcoin maden havuzlarından Nicehash, kripto para dünyasının en ağır saldırılarından birisine maruz kaldı. Online verilere göre havuzdaki 66 milyon dolar değerindeki Bitcoin hackerlar tarafından ele geçirildi. Kullanıcı dostu ara yüzü ve hızlı erişimi ile...
Serkan Eser 7 Aralık 2017