Tom Lee Bitcoin Fiyat Tahmininde Düzeltmeye Gitti

Google News

Bugün CNBC’ye konuşan ünlü Bitcoin finansal analisti Tom Lee, yine dünyanın önde gelen kripto para birimini olan Bitcoin’in yükseleceğini savundu.

Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı ve yönetici ortağı Lee, mesajında devrimci teknolojinin uzun vadeli potansiyeline odaklanarak şunu dedi:

“Benim için dijital para ve blok zincir on yılı aşkın bir hikaye, bence biz daha ilk aşamadayız. ”

Mevcut piyasa durumunun tarihsel olarak hangi yıla denk geldiği sorulduğunda:

“80’ler olabilir, 20 yıl boyunca mobil ve internetin birbirine yakınlaşmasına ve nihayetinde bir noktada kavuşmasına şahit oldum, bana göre bu o kadar da farklı bir durum değil.”

Daha spesifik olarak Lee, Bitcoin’in fiyatına ilişkin önemli bir eğilime işaret etmeye çalıştı:

“Bence Bitcoin’un burada gerçekten iyi görünmesinin sebebi, madencilik maliyetinin yaklaşık 7.000 dolar olması ve yıl sonunda 9,000 dolara kadar yükselecek olması. Bitcoin tarihsel olarak madencilik maliyetinin iki buçuk katı kadar işlem gördü ve bu nedenle yıl sonu itibariyle 20.000 doların üzerinde olabilme ihtimali zor değil.”

Tom Lee’nin bir önceki tahmini Bitcoin’in seneyi 25.000 dolarla kapatacağı yönündeydi.

Tahmin Edilecek Zor Bir Pazar

Ancak Lee’nin tahminleri her zaman doğru çıkmıyor.

Mayıs ayında yapılan Konsensus Konferansı öncesinde Lee, kripto fiyatlarının yükseleceğine inanıyordu ve Bitcoin’in % 70 oranında artabileceğini iddia ediyordu. Fakat, kripto para fiyatının konferanstan sonra önemli ölçüde düşmesiyle birlikte Lee hatalarını kabul etti ve yatırımcılara “kripto para hala geleneksel finansal kurumlar içinde önemli derecede iç direniş ve engellerle karşılaşıyor” diye açıklama yaptı.

Bitcoin şu an için haftada % 8 arttı ve 6,579 dolardan işlem görüyor. Ancak şu anki bakış açısı her zamanki gibi belirsiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kripto Koin’i Telegram’da takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku