Toplanacak En İyi Altcoin’ler Hangileri? Balinalar 13 Coin Seçti!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 6 Eylül 2022
25 görüntülenme

Bitcoin ve çoğu altcoin kritik destek seviyelerini korumak için haftanın durgunluğunu değerlendiriyorlar. Ancak yatırımcılar piyasayı daha yükseğe çıkarmak için bir tetikleyici arıyorlar. Balinaların hangi altcoin’leri satın aldıkları bu soru hakkında fikir verebilir.

Kripto para piyasası analizi

Kripto para piyasası hafta sonu boyunca sakindi. Yatay fiyatı bugünde aynı sakinlikte devam ediyor. ABD’deki İşçi Bayramı nedeniyle kapalı olan piyasalar sessiz temel nedeni. Bununla birlikte, tüm kargaşa arasında olumlu bir işaret, Bitcoin’in kritik destek bölgesini kaybetmemesi. BTC hala 20.000 dolar psikolojik seviyesinin yakınında işlem görmeye devam ediyor. Düşüşlere rağmen 19.000 dolar desteğini korumayı başarıyor. Sonuç olarak, yatırımcıların panik yapmadıklarını ve pozisyonlarını aceleyle terk etmediklerini söyleyebiliriz.

Peki olası bir ralliye hangi altcoin’ler öncülük edecek? Bu soruyu cevaplamak için balina cüzdanlarına göz atalım. Yazının devamında, WhaleStats tarafından elde edilen verilere göre balinaların en fazla satın aldığı coin’leri inceliyoruz.

Balinalar en çok bu altcoin/token’leri satın alıyor

WhaleStats tarafından sağlanan veriler yaklaşan merge nedeniyle Ethereum ağındaki hareketliliği ortaya koyuyor. SETH, Synthetix protokolü tarafından etkinleştirilen sentetik bir Ether tokenidir. Chainlink’in oracle ağı tarafından sağlanan veriler aracılığıyla Ether’in fiyatını takip eder. SETH şu anda balinaların en fazla satın aldığı kripto para birimidir. Bu listenin ilk sıralarına genellikle USDC ve USDT ev sahipliliği yapar. Ancak SETH, Ethereum merge güncellemesi yaklaşırken daha fazla talep göremeye devam ediyor.

Listenin genel görünümüne baktığımızda, wrapped token’lerin son günlerde daha fazla işlem gördüğünü anlıyoruz.

 1. sETH (SETH)
 2. USD Coin (USDC)
 3. Tether USD (USDT)
 4. Ethereum (ETH)
 5. Wrapped BTC (WBTC)
 6. Compound Wrapped BTC (WBTC)
 7. Frax (FRAX)

En çok işlem gören küçük hacimli altcoin projeleri

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, SPDR token bir süredir en çok işlem gören alpha token’ler arasında ilk sırada. Bu liste, Ethereum balinalarının en çok işlem yaptığı 5,15 milyon dolar piyasa değerleri altcoin’lerden oluşmaktadır.

Listenin genel görünümü aşağıdaki gibi.

 1. SpiderDAO Token (SPDR)
 2. Aave interest bearing USDC (aUSDC)
 3. Aave interest bearing USDT (aUSDT)
 4. Aave interest bearing STETH (aSTETH)
 5. Voucher Ethereum (vETH)
 6. Aave interest bearing WETH (aWETH)

Ethereum balinaları wrapped tokenleri diğer ağlarda işlem yapmak için kullanır. Bu nedenle, dalgalı piyasa dönemlerinde wrapped token’lerin ilk sıralarda olduğunu görürüz. Bununla birlikte SPDR gibi stablecoin projelerini hacim liderliğinde görmek mümkün. Balinalar dönem dönem bu kripto paraları tercih ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Devasa Balina, Bu Altcoin’den Çılgınca Satın Aldı! Yeni oluşturulan bir cüzdanın tek bir işlemde milyon dolarlık altcoin satın alması kısa sürede manşetlere ulaştı. Gizemli altcoin balinası tek bir işlemde milyon dolarlar harcadı Yeni bir Shiba balinası, tek bir işlemde cüzdanını 42.76 milyon dolar değerinde...
Buğra Çağlar 6 Eylül 2022