Toyota Bu Altcoin ile İşbirliği Yapıyor: Fiyat Fırladı!

10.855 görüntülenme
Toyota Bu Altcoin ile İşbirliği Yapıyor: Fiyat Fırladı!

Otomotiv devi Toyota, bir altcoin ile işbirliği kurduğunu açıkladı. Bu gelişme sonrası söz konusu altcoin’in değeri sıçradı. İşte detaylar…

Toyota, bu altcoin ekosisteminde sponsorluk yapıyor

Otomotiv devi Toyota, Toyota çalışanları için potansiyel olarak yönetim araçları sağlayabilecek çok zincirli (multi-chain) akıllı sözleşme ağı Astar Network’te bir Web3 hackathon’a sponsor olarak Blockchain teknolojisinin kullanım durumlarını daha derinlemesine araştırıyor. Geliştiriciler, Polkadot ekosistemine gelen ilk parachainlerden biri olan Astar Network üzerinde, Toyota için daha verimli ticari karar alma ve ekip yönetimi sağlayacak bir şirket içi DAO destek aracı oluşturacaklar. Astar Network’ün kurucusu Sota Watanabe, yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Etkinlik sırasında Toyota çalışanları için ilk DAO aracını geliştirmeyi hedefliyoruz. İyi bir araç üretilirse, Toyota çalışanları Astar Network ile günlük olarak etkileşimde bulunacak. Bu, bir keşif aşaması olsa da, gelecekte arabalarda Blockchain teknolojisinin kullanımı mümkün.

Finans Şirketi 'Öldü' Denilen Altcoin İçin 'Fırlayacak' Dedi!

Web3 kullanım temasına uygun olarak hackathon, Astar Network’ün ilk metaverse’ü olan COSMIZE Event Hall’da gerçekleştirilecektir. Bu, geliştiricilerin birlikte çalışabilir merkezi olmayan uygulamalar (dapp’ler) oluşturmasına izin veren Astar’ın büyük bir Japon şirketiyle kurduğu ilk işbirliği değil. Kasım ayında, Japonya’nın en büyük cep telefonu ağı olan NTT Docomo, Web3‘ün benimsenmesini hızlandırmak için Astar Vakfı ve Accenture ile işbirliği yapacağını söyledi. Aralık ayında Astar ayrıca Japonya Blockchain Derneği tarafından “Yılın Ürünü” ödülüne layık görüldü.

ASTR fiyatı sıçradı

DefiLlama verilerine göre, Astar Network’ün toplam kilitli değeri (TVL) yaklaşık 42 milyon dolar. Verilere göre, ağın yerel tokenı olan ASTR bu yıl yaklaşık yüzde 50 arttı ve 234,5 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Coin, yazım sırasında, Toyota ortaklığına bağlı bir yükseliş yaşamış halde. Kripto para, 0.054 dolardan 0.063 dolara kadar yükselmeyi başardı.  Şu anda yüzde 15’e yakın bir değer artışı ile 0.061 dolardan el değiştiriyor.

Toyota bir süredir Blockchain teknolojisini deniyor. 2020’de otomobil devi, birkaç yan kuruluştan oluşan bir grup aracılığıyla otomobil endüstrisi için Blockchain uygulamalarını araştırdığını açıkladı. O zamandan beri otomobil üreticisi, diğer kurumsal devlerin “hype döngüsünde” yer alan NFT, metaverse entegrasyonuna rağmen büyük bir hamle yapmadı.  Hackathon’a sponsor olması, Toyota’nın blockchain teknolojisi ve potansiyel Web3 entegrasyonu deneyi için daha önemli bir adım.

Açıklamaya göre “Toyota, şirketin operasyonlarını geliştirme vizyonunu desteklemek için Web3’ü inceliyor ve bu çevrimiçi hackathon, süreçteki ilk adım.” Hareket, Japonya’nın yoğun bürokrasiyi bırakıp Web3 politikasına hevesli politikacılar tarafından hızlı bir başlangıç yapmasıyla gerçekleşti. Artık Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’na (METI) bağlı bir Web3 poliçe ofisi bulunmakta. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Kasım ayında, ülkenin dijital bakanlığı Web3 teknolojisini keşfetmek için bir DAO oluşturacağını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin Kepenk İndiriyor: Fiyat Çakıldı!
Bu Altcoin Kepenk İndiriyor: Fiyat Çakıldı! 2022 yılının sert koşulları, birçok kripto para projesini olumsuz etkiledi. Bazı Bitcoin ve altcoin platformları çalışanlarının bir kısmını işten çıkarıyor. Bazıları ise direkt olarak operasyonlarını durdurup kepenk indiriyor. En son, bir altcoin projesi bu yönde bir açıklama...
Aslı Dinçer 2 ay önce