XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Herkesin Radarındaki Trader, Altcoin Seçimlerini Duyurdu: İşte Liste!

0 görüntülenme
Trader, Altcoin Seçimlerini Duyurdu!

Piyasalardan daha iyi tahminler vermesi nedeniyle ünlenen trader robot, yeni altcoin seçimlerini yayınladı. Mevcut verilere göre kripto para birimlerinin çoğu, hafta sonu ortaya çıkan düşüşün yaralarını sarmaya çalışıyor. Bununla birlikte yatırımcılar, bazı altcoin’lerle portföylerini doldurmaya devam ediyor. Ancak, portföy birikimleri soğuk cüzdan ve borsalarda farklılık gösteriyor. İşte ayrıntılar…

Trader robot: “Yatırımcılar bu altcoin projelerini biriktiriyor”

Real Vision Bot isimli ünlü robot, her hafta, algoritmik portföy değerlendirmelerini derliyor. Bunun için çeşitli araştırmalar yürütüyor. Böylece, bir “kovan zihni” konsensüsü ortaya koyuyor. Bu kapsamda robot, yeni veriler yayınladı. Veriler, yatırımcıların riske olan iştahında, bir düşüşün ortaya çıktığını ifade ediyor. Yani geçen hafta yatırımcılar, risk alma konusunda çok daha istekliydi. Şimdi çoğu yatırımcı, cüzdanlarını ETH, BTC ve 19 altcoin ile aşırı doldurdukları yönünde oy veriyor. Araştırmaya katılanların, %36’sı Ethereum, %33’ü ise Bitcoin’de fazla birikim yaptığını ifade ediyor. BTC ve ETH’nin ardından üçüncü sırayı ise layer-1 ağları oluşturuyor. Bu ağların üçünde yatırımcılar, her biri için %30’luk birikim oyu verdi. Bu ağlar; Solana, Cardano ve Quant Network’den oluşuyor. Solana ve Cardano kendini “Ethereum katili” olarak tanımlıyor. Lider altcoin Ether’in yerini almaya çalışıyorlar. Quant ise, birlikte çalışabilirlik üzerine yoğunlaşan bir proje olarak öne çıkıyor.

Önde gelen altcoin projeleri arasında yer alan Polkadot, %20 fazla ağırlıkla 6. sırada. Onun ardından merkeziyetsiz oracle ağı Chainlink 7. sırada geliyor. Ethereum layer-2 çözümü Polygon ve Algorand ağı ise %15 birikim oyuyla 8. ve 9. sırada yer alıyor. İlk on içerisinde son sırada, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’nin yerel tokeni yer alıyor. Buna göre BNB, en çok portföylerde yer alan 10. kripto para birimi. DeFi kredi projesi Aave ve oyna-kazan Metaverse oyunu Axie Infinity %8 birikim oyu aldı. Bu altcoin varlıklarının ardından toplam 10 kripto para birimi, ankette %7 ağırlığa sahip. Bunlar arasında USDC, Elrond, FTX Token, Avalanche, ATOM ve Hedera yer alıyor. Her biri, ankette %7’lik bir portföyde aşırı biriktirilme oyuyla mevcut. Sadece %5 oy alan altcoin’ler ise Fantom, Stellar ve XLM’den oluşuyor. Bununla birlikte yukarıdaki grafikte yeşil payı olmayan tüm kripto paralar, aşırı birikim yapılmayan varlık sınıfını oluşturuyor.

“Borsa cüzdanlarında bu altcoin’ler popüler”

Anket verilerinde, en son borsa cüzdan birikim dağılımı da var. Buna göre, %18,9 oy ile Cardano borsa birikimlerinde lider konumda. Onun ardından %17,7 ile Quant Network geliyor. Üçüncü ve dördüncü sırada ise %11,8 ile Bitcoin, %10,1 ile FTX Token yer alıyor. Son olarak listede 5. sırada %9,45 ile Ethereum yer alıyor. Solana, Aave ve Elrond %8,86 ile aynı orana sahip. Bunlar listenin 6. sırasında. Bununla birlikte Polkadot da listede. DOT’un %5,45’lik bir payı var.

Bot ayrıca kendi verilerine özel bir portföy paylaştı. Buna göre Real Vision robotu, BTC, SOL ve ETH’nin yavaş bir biçimde düştüğünü söyledi. Ardından, Cardano ve Quant Network hakkında olumlu konuştu. Robota göre iki altcoin, haftanın büyük kazançlı varlıkları arasında yer alıyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Real Vision Bot, tahmin doğruluğunda genel piyasadan daha iyi performans sergiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ekonomistler: Altın Aralık'ta Bu Korkutan Seviyelerde Olabilir!
Ekonomistler: Altın Aralık’ta Bu Korkutan Seviyelerde Olabilir! Geçen haftaki kazanımlarına rağmen altın, yeni işlem haftasına gün içinde %1 düşüşle başladı. Bunun ardından Capital Economics’deki ekonomistler, altının geleceği için tahminler paylaştı. Bu tahminler, ileride daha fazla zarar öngörüyor. Çünkü ekonomistler, doların gücünün ve artan hazine getirilerinin...
Misafir Yazar 2 ay önce