BTC, DOGE Değil! Traderların Odağında Bu Altcoin Var!

BTC, DOGE Değil! Traderların Odağında Bu Altcoin Var!
BTC, DOGE Değil! Traderların Odağında Bu Altcoin Var!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve Ethereum gibi büyük sermayeli kripto varlıkların çoğu düşüş trendinde kalmaya devam ediyor. En son Santiment verileri bir altcoin projesinin geçtiğimiz hafta en çok getiri sağlayan kripto para olduğunu gösteriyor.

Yatırımcıların odağında en çok kazandıran Shiba Inu var!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Shibarium main-net sürümü yaklaşıyor. Bu yüzden, popüler meme coin’i Shiba Inu kripto traderlarından büyük ilgi görüyor. Bu artan yatırımcı ilgisi ve balina birikimi, piyasanın hakim donuk durumunun ortasında altcoin fiyatını yükseltti.

Geçtiğimiz hafta boyunca, köpek temalı token, çok haneli bir kazanç elde etti. Böylece, tek üst düzey kripto varlığı olarak konumunu korudu. CoinMarketCap verilerine göre, topluluk odaklı token yazı sırasında haftalık bazda %16 artış gösterdi.

Santiment altcoin projesinin performansına ışık tutuyor

Önde gelen davranış analizi platformu Santiment, bu ilginç gerçeği doğruluyor. Santiment’in belirttiği üzere SHIB, haftalık zaman diliminde Bitcoin’in haftalık yüzde kazancını büyük bir farkla geride bıraktı. Bu hamlesiyle SHIB, en çok getiri sağlayan kripto para oldu.

On-chain veri analitik platformu ayrıca, çok sayıda yatırımcının sürekli yükselişinin ortasında önceliklerini SHIB’e çevirdiğini ortaya koyuyor. Bu durum altcoin projesindeki gözle görülür balina faaliyetlerinde açıkça görülüyor. Bu arada, balinalar kısa süre önce Shibarium lansmanı öncesinde 4,3 trilyon SHIB tokenini taşıdı.

Shiba Inu piyasa değeri önemli ölçüde arttı

Basın zamanında, Shiba Inu 5,8 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip. Ayrıca, son 24 saat içinde 308 milyonun üzerinde SHIB işlem gördü. Bu 24 saatlik işlem değeri 30,8 trilyon SHIB tokenına karşılık geliyor. Altcoin aynı zamanda %16,59’luk artışla ilk 100 varlık arasında geçen hafta en çok kazandıran kripto oldu.

Altcoin

Çoğu orta ve küçük hacimli altcoin piyasada dikkat çekmekte zorlanıyor. Bununla birlikte, Santiment SHIB’in yükselen hacminde %65’in üzerinde bir artış olduğunu ortaya koyuyor.

Çoğu altcoin yatırımcısı ‘zararda’

Bu yükseliş gelişmelerine rağmen, IntoTheBlock verileri SHIB tutan cüzdanların yalnızca %33’ünün kârlı olduğunu gösteriyor. Bu da toplam 421,85 bin adresin SHIB yatırımlarında kazanç elde ettiğini ortaya koyuyor.

Popüler piyasa istihbarat platformunun da öngördüğü üzere, SHIB tutan cüzdanların %62,49’u şu anda zararda. Bu da 798,18 bin SHIB adresi anlamına geliyor. Bununla birlikte, birkaç piyasa gözlemcisi altcoin fiyatının Shibarium’un main-net lansmanı sonrasında yüksek bir artış göstereceğine inanıyor. Esasen, çok beklenen katman-2 çözümü beklendiği gibi çalışırsa daha fazla adres kâr kaydedebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

BTC, DOGE Değil! Traderların Odağında Bu Altcoin Var!