Reklamı kapat

Trinity Network Credit Nedir? TNC Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 1 hafta önce
0 görüntülenme
Trinity Network Credit Nedir? TNC Ne İşe Yarar?

Trinity Network Credit nedir? Trinity Network Credit, yüksek ölçeklenebilirlik ve gizlilik ile çalışan özel bir kripto para birimidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Trinity Network Credit nedir, TNC ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcılar arasında merak konusu olan soruları yanıtladık. Şimdi gelin Trinity Network’de çeşitli kullanım durumlarına erişim sağlayan bu kripto parayı birlikte inceleyelim.

Trinity Network Credit nedir?

Trinity Network Credit (TNC), temel olarak Trinity Network isimli Blockchain protokolünün yerel kripto para birimidir. Bu protokol ve kripto para, NEO Blockchain üzerine inşa edilmiştir. NEO, tıpkı Ethereum gibi, kullanıcıların kendi Blockchain uygulamalarını yaratabildiği bir ağdır. Buna göre Trinity Network, NEO varlıkları için gerçek zamanlı ödemeler sunan bir protokoldür. Bununla birlikte kullanıcılar, platformda düşük işlem ücretleri gibi bir dizi avantaja da erişim sağlar. Halihazırda tüm protokol, yüksek düzeyde ölçeklenebilirlik ve gizlilik ile çalışmaktadır.

Trinity Network Credit, NEO tabanlı bu protokolün yerel kripto para birimi olarak çeşitli kullanım durumlarına sahiptir. Örneğin kullanıcılar, bu dijital varlık ile son derece hızlı ve düşük maliyetli işlemler gerçekleştirebilmektedir. Kullanıcılar, TNC ile işlem yaptığında daha düşük gas ücreti öder. Genel olarak Trinity ekibi, Blockchain dünyasının ölçeklenebilirlik sorununu çözmeyi amaçlar. Uzun onay süreleriyle birleşen muazzam ücretler, şu anda NEO’nun toplu olarak benimsenmesi fikrini sekteye uğratmaktadır. Bu nedenle kripto para, NEO’yu devirmek değil, düzeltmek istemektedir.

TNC ne işe yarar?

TNC, Proof-of-Stake konsensüs mekanizması ile çalışan bir tokendir. Bu nedenle isteyen kullanıcılar, kendi tokenlerini stake ederek pasif gelir elde etme avantajına sahiptir. Bununla birlikte dijital varlığın 1 milyar adet olarak sınırlandırılan bir maksimum arzı mevcuttur. Bu, TNC coin’i deflasyonist yapar, yani zaman geçtikçe daha kıt hale geldiği için değerinin gelecekte artabileceği söylenebilir. Kullanım durumlarına gelince kripto para, yüksek güvenlik ve gizlilik ile eşler arası (P2P) değer transferine olanak tanır. Bununla birlikte mikro ödemeleri de destekler.

Kullanıcılar, tamamen P2P ve gizli bir şekilde mesajlaşma gibi bir dizi NEO dApp’ine de erişim sağlayabilir. Trinity Network Credit yüksek ölçeklenebilirlik ile çalıştığı için, işlemler son derece hızlı gerçekleşir. İster ödeme ister mesajlaşma olsun, sadece birkaç saniye içerisinde işlem tamamlanır. NEO’ya yaptığı hizmet, Bitcoin’in Lightning Network ve Ethereum’un Raiden Network protokolleriyle hemen hemen aynıdır. Buna göre TNC, NEO ana ağında ölçeklenebilirlik hizmeti sunan bir layer-2 ağıdır. Bu nedenle TNC tokenin değerinin, büyük ölçüde NEO’nun benimsenmesine bağlı olduğu söylenebilir.

Trinity Network Credit nedir? TNC nasıl alınır?

Trinity Network Credit şu anda sadece bir kripto para borsasında listelenmektedir. Bu borsa Gate.io’dur. Bu nedenle TNC ile ilgilenen yatırımcıların Gate.io borsasına erişim sağlaması ve satın alma adımlarını izlemesi gerekmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

StrongBlock Nedir? STRONG Coin Ne İşe Yarar?
StrongBlock Nedir? STRONG Coin Ne İşe Yarar? StrongBlock (STRONG) nedir? StrongBlock, Blockchain ağlarının altyapısını desteklemek için düğüm çalıştıran bir protokoldür. Kriptokoin.com olarak bu makalede StrongBlock’u inceleyeceğiz. Bununla birlikte, yatırımcıların merak ettiği StrongBlock nedir, ne sunar, STRONG coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınırı gibi...
Emre Borsan 1 hafta önce